Конспект заняття
.docxКонспект заняття «В гостях у осені»
Тема: «В гостях у осені»
Мета: навчити підбирати антоніми, синоніми ;виховати любов до природи, пізнавальний інтерес. Розвивати увагу, пам’ять, мислення, мову, творчість.
Матеріали:ілюстрації , іграшки диких тварин (білочка, зайчик, ведмідь, їжачок), паперове листя дерев (червоне, коричневе, жовте).
Словник: маленькі, великі, рання, пізня.
ХІД ЗАНЯТТЯ
- Діти, погляньте скільки листочків лежить на підлозі, скажіть які вони?( маленькі, великі,гарні, різнокольорові,) якої форми. А ось погляньте що це за кошик, а в ньому якийсь лист, а в листу загадка. Якщо ви відгадаєте загадку, тоді здогадаєтесь хто нас запрошує на гостини:
- Жовте листячко лежить,
Під ногами шелестить.
Сонце вже не припікає,
Коли діти це буває?
(Відповіді дітей)
- Так, це буває восени. А щоб знайти знайти замок осені нам треба виконати завдання. А які завдання нам треба виконати нам підкажуть наші листочки.
Листочок запрошує нас до гри « Коли це буває»
Діти з вихователем підходять до столу на якому розкладені ілюстрації і вибирають лише ті ілюстрації на яких зображено осінь і пояснюють свій вибір.
-
Молодці ви дуже гарно знаєте прикмети осені. А наступне завдання нам приготував дубовий листочок.
Що таке дуб?
-
А які ви ще знаєте дерева, що ростуть у лісі?
- Діти, а якими фарбами осінь любить розмальовувати листя на деревах? (Червоними, жовтими, коричневими).
- Давайте пригадаємо, як розмовляють листочки, коли сильно дме вітер?
-
А як розмовляють листочки, коли немає вітру, або вітер тихенький?
Ш-ш-ш… (Діти вимовляють голосно і тихо)
- Осіню коли ідуть рясні дощі в лісі зявляються…( гриби) Так осінь це пора грибів. Які гриби ви знаєте? ( мухомор, білий гриб, лисички, опеньки)
Фізхвилинка
Ми по лісу йшли, йшли.
Нахилились – гриб знайшли, в кошик поклали і далі пішли.
Ми по лісу йшли, йшли.
Дотягнулись, малину зірвали і далі пішли.
Ми по лісу йшли, йшли – шишку знайшли,
В кошик поклали і далі пішли.
Ми по лісу йшли, йшли,
З кошиком повним в садочок прийшли.
-
Діти ідемо далі. Наступний листочок приготував для нас загадку.
Сіра шубка із пірїн. На морозі жвавий він. Не орел цей стрибунець. Хто це діти… ( Горобець).
А зараз пограємося у гру : «Зимуючі та перелітні птахи».
Показую рухи «птахи летять» - це перелітні птахи.
« пташки сидять» - це зимуючі пташки.
Діти відповідно до назви птахів показують рухи.
Перелітні : Ластівка, зозуля, дрізд, грак, жайворонок, журавель, дика качка.
Зимуючі: горобець, голуб,галка, ворона, сорока, синиця, дятел.
-
Молодці. Ви впоралися з завданням можемо іти далі.
-
Кленовий листочок хоче щоб ми розповіли йому про тварин.
-
Скажіть мені як готується до зими їжачок , зайчик, білочка, ведмедик до зими?
-
Молодці. Ой, дітки подивіться ми дійшли до замку . Хто нас зустрічає біля воріт замку. ( Осінь)
-
Вона вже чула що ви дуже багато знаєте про неї. Скажіть яка буває осінь?( Пізня, раня)
-
А зараз яка на дворі осінь?( Пізня)
-
А давайте нашій осені розповімо вірш про осінь.
Плаче жовтий ліс листами
Плаче хмаронька дощами
Зайченя мале без мами
Змокло бідне під дощем
В полі віхри тужно грають
Пісня їх мов ніч сумна
Тільки діти не скучають
Про весну казки читають
В серці в них завжди весна
-
А зараз давайте вивчимо для осінні прислів’я.
-
Якщо в листопаді з’являються комахи – зима буде теплою.
-
Пізній листопад до суворої і теплої зими.
-
Молодці ви впоралися з усіма завданнями. Осінь рада що ви завітали до неї в гості.