
23.Відстані та кути в просторі
.docxПлан-конспект уроку
з геометрії
для груп Р-11, Д-11, Е-11, М-11, С-11, В-11
Тема уроку: Відстані та кути в просторі.
Мета уроку: засвоїти способи знаходження відстаней та кутів у просторі.
Обладнання: стереометричний набір.
Хід уроку
І. Організаційний момент: перевірка присутніх на уроці.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
ІІІ. Основна частина:
Розв’язування вправ.
-
Побудуйте зображення куба ABCDA1B1C1D1 і запишіть грані куба, які перпендикулярні до площини: а) DCА1; б) DCB1; в) ABD1.
-
До площини квадрата ABCD проведено перпендикуляр SB. Знайдіть величину кута SСD.
-
Діагоналі АС і BD ромба ABCD перетинаються в точці О. До площини ромба проведено перпендикуляр AS. Знайдіть величину кута SOB.
-
Точка М знаходиться на однаковій відстані від всіх вершин правильного трикутника зі стороною 30 см і віддалена від площини трикутника на 10 см. Знайдіть відстань від точки М до сторін трикутника.
-
Точка М знаходиться на відстані 13 см від сторін квадрата і на відстані 12 см від площини квадрата. Знайдіть сторону квадрата.
-
Ребро куба дорівнює а. Знайдіть відстань між діагоналлю куба і діагоналлю грані куба, яка мимобіжна з діагоналлю куба.
-
У прямокутному паралелепіпеді ABCDA1B1C1D1 АВ = а, АА1 = с. Знайдіть відстань між прямими АВ1 і ВС.
IV. Домашнє завдання: Підготуватися до К.Р. №4: повторити § 3 п. 19-22. Задача: Точка G знаходиться на відстані 6 см від кожної із сторін правильного трикутника і на відстані 2 см від площини трикутника. Знайдіть сторону трикутника.