Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Ukr_mova_4kl / Ukr_mova_4kl

.doc
Скачиваний:
5
Добавлен:
23.02.2016
Размер:
111.1 Кб
Скачать

Українська мова 4 клас

Урок-подорож

«Закріплення знань про однорідні члени речення»

Мета: закріпити знання про однорідні члени речення, розділові знаки

при однорідних членах, інтонування речень з однорідними членами;

розвивати вміння складати речення з однорідними членами, навички

самостійної роботи; виховувати любов до природи, бережливе

ставлення до неї, дружні почуття до однолітків.

Хід уроку:

І. Організація класу до роботи.

- Доброго дня, діти! Сьогодні я б хотіла запропонувати вам пуститися у подорож, але подорож незвичайну - мовними стежинами і доріжками. На шляху ми будемо зупинятися на наступних зупинках:

Домашня

Підсумкова

Самостійна

Колективнаа

Словникова

- Після роботи на кожній зупинці (а сьогодні ми повторюватимемо все, що знаємо про однорідні члени речення) будемо перевертати кожну назву зупинок, і, якщо встигнемо, то наприкінці уроку зможемо прочитати англійське народне прислів‘я. На мою думку, дуже чудове!

- Отже до роботи!

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Зупинка «Домашня»

1. Перевірка виконання домашньої вправи / робота за карточками

а) робота за карточками

Карточка 1

Спиши речення. Підкресли в них однорідні члени речення. Усно постав питання до них.

Британські хлопчики та дівчатка йдуть до школи з 4 років. Там вони вивчають математику, мову, історію, природознавство і мистецтво.

Карточка 2

Спиши речення. Підкресли в них однорідні члени

речення. Постав розділові знаки там, де це

необхідно.

Для учнів Великобританії обов‘язкове відвідування уроків

Карточка 2

Спиши речення. Підкресли в них однорідні члени речення.

Постав розділові знаки там, де це необхідно.

Для учнів Великобританії обов‘язкове відвідування уроків

хореографії фехтування і плавання. Пізніше вони починають

вивчати французьку і німецьку мови.

б) перевірка виконання творчого завдання вправи.

2. Перевірка теоретичного матеріалу.

- Мені сподобалось як ви попрацювали вдома. І мені залишається

перегорнуть першу картку. З‘явилося перше слово прислів‘я

Бідний

ІІІ. Робота за темою уроку

Зупинка «Словникова»

1. Каліграфічна хвилинка

- Пограємо з вами зараз у «Морський бій». Записуйте каліграфічно

букви, вибираючи їх із таблиці. Але будьте уважні з кодом!

а

б

в

г

д

1

у

т

к

р

д

2

а

г

л

б

ь

3

я

с

й

и

е

4

ц

о

в

ж

є

5

ю

м

ф

н

г

Б-4

В-1

Д-3

А-2

Г-5

- Подивіться уважно на букви, які ви написали. Яке слово можна

скласти з цих букв? Так, правильно – ОКЕАН. Запишіть це слово і

запам‘ятайте його правопис.

2. Розповідь про тваринний і рослинний світ океану (показ наочності)

- Океан – це велика стихія. Але неможливо уявити скільки

цікавого можна побачити в його водах.

3. Складання речення з новим словниковим словом, вводячи

однорідні члени речення.

(запис на дошці та в зошитах)

4. Бесіда про наслідки недбалого відношення людини до водних

ресурсів.

- Діти, нажаль забруднення морів та океанів набуло сьогодні катастрофічних розмірів. Стічні води промислових підприємств, змиті з полів добрива і хімікати потрапляють у річки, що несуть свої води у моря. Окремі акваторії Світового океану є місцем зберігання радіоактивних відходів. Великим джерелом забруднень став морський транспорт, особливо той, що транспортує нафту. Через забруднення води гинуть представники рослинного і тваринного світу річок, морів і океанів. І, якщо це не припинити, багато видів можуть просто зникнути.

- Діти! Я вважаю, що ви гарно попрацювали на цій зупинці. І я

можу перегорнути наступну карточку. З‘явилося наступне слово:

той,

Зупинка «Колективна»

- Зараз ми побачимо як ви працюєте всі разом. Відкрийте, будь ласка,

підручники. Знайдіть вправу 87.

(виконується фронтально)

- Молодці! Хоча хотілося б, щоб дехто був активнішим. А загалом з цим завданням ви впорались. Мені залишилося відкрити ще одну картку. І ми маємо наступне –

у кого

- А зараз ми трохи відпочинемо. (Фізкультхвилинка)

Зупинка «Самостійна»

- Назва цієї зупинки говорить сама за себе. Мені б хотілося, щоб

кожен з вас сам обрав для себе те завдання, з яким він впорається. А я

не маю сумнівів, що впораються усі. Адже над цією темою ми

достатньо довго працювали. Нагадую, що червона зірка – найскладніше

завдання, жовта - складне, а зелена – легке завдання.

Скласти речення з однорідними членами за графічною схемою.

. . . __________ __________ . . . . . . і . . . . . . .

Хто? що робить?

кому? що? і що?

Скласти речення за

питаннями.

На доріжки парка лягає різнокольорове листя.

Замініть виділене слово

однорідними членами речення.

- Молодці! Ви показали себе знавцями у цій темі й заслуговуєте на

те, щоб побачити наступне слово. Перегортаю картку -

немає

ІУ. Підсумок уроку

Зупинка «Підсумкова»

- У нас залишилася одна зупинка. Давайте з‘ясуємо, що

сподобалось вам на уроці? Який вид роботи більше припав вам до

душі і чому? Відкриваємо останнє слово. Чи є у вас припущення яке саме

слово може закінчити це прислів‘я? (відповіді дітей). Зараз ми побачимо,

хто з вас мав рацію.

друзів.

немає

у кого

той,

Бідний

  • Як ви розумієте це прислів‘я?

  • А я вам усім бажаю мати вірних і надійних друзів.

  • Дякую вам за урок.

У. Домашнє завдання

  • А домашнім завдання для вас буде знайти і записати в зошит

5 прислів‘їв з однорідними членами речення.