Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
#Задачі на державний іспит.doc
Скачиваний:
46
Добавлен:
21.02.2016
Размер:
547.84 Кб
Скачать

Розв’язок:

Фактична ціна матеріалу:

10080:4200=2,40грн/м

Фактор ціни у частині прямих матеріалів:

(2,5-2,4)*4200=420 (позитивне)

Стандартне використання праці:

4*1000=4000

Відхилення ефективності (фактор норм) по трудовитратах:

(400-4100)*12=-1200 (негативне)

Задача№29

Обсяг продажів компанії у вартісній оцінці склав 200000 грн., коефіцієнт МД – 20 %, запас міцності – 80000грн. Визначити суму постійних витрат і рентабельність продажів компанії.

Розв’язок:

Точка беззбитковості в вартісній оцінці це різниця між доходом для заданого об’єму продаж і записом міцності, тобто: 200000 -80000 = 120000 грн.

По визначенню точки беззбитковості в вартісній оцінці – це відношення суми постійних витрат до коефіцієнта маржинального доходу, тобто 120000 = Пост. Зат./0,2

Пост. зат. =120000 * 0,2 =24000 грн.

МД = Д * коефіц.МД = 200000 * 0,2 = 40000

Прибуток = МД – Пост.зат. = 40000 – 24000 = 16000 грн.

Рентабельність продажу = Приб. : Д = 16000/200000 = 0, 08(8%)

Задача№30

Наступна нижче інформація відноситься до виробничої компанії:

Дохід від реалізації 25000 од. продукції 500000 грн.

Осн. матеріали і з/плата осн. вир. робочих 150000 грн.

Змінні виробничі накладні витрати 20000 грн.

Постійні виробничі накладні витрати 35000 грн.

Змінні збутові і загальні витрати 5000 грн.

Постійні збутові і загальні витрати 30000 грн.

Визначити критичну точку в одиницях продукції і запас міцності компанії.

Розв’язок:

Критична точка (точка беззбитковості) – це відношення сумі постійних затрат до МДЕ (маржинальний дохід на одиницю продукції).

Сума Пост. З = 35000 + 30000 = 65000 грн.

МД = Дох.від реал. – Змін.З = 500000 – 150000 – 20000 – 5000 = 325000

МДЕ = 325000/25000 = 13

Точка беззбитковості : 65000/13 = 5000(од), а в вартісній оцінці : 65000/(325000/50000) = 100000 грн.

Запас міцності : 500000 – 100000 = 400000 грн.

Задача№31

Компанія планує закупити устаткування за ціною 100000 грн. для збільшення чистого прибутку на 20000 грн. у рік. Корисний термін служби устаткування оцінюється в 10 років, без ліквідаційної вартості, знос буде визначатися методом прямолінійного нарахування. Зазделегідь визначена мінімальна ставка доходу на інвестиції дорівнює 12%. Поточна вартість звичайного ануїтету 1 грн. при 12% за 10 звітних періодів складає 5,65. Визначити чисту поточну вартість, дисконтований період окупностій облікову норму прибутку по середній вартості проекту.

Розв’язок

Чиста поточна вартість = дисконтний вхідний грошовий потік – (мінус) чисті інвестиції. Дисконтний вхідний грошовий потік – це «кеш - флоу» = Прибуток + Амортизація = 20000 + 100000/10 = 30000 грн. Чиста поточна вартість = 5,65 * 30000 – 100000 = 69500 грн. Облікова норма прибутку по середній вартості проекту – це відношення середнього прибутку до середньої вартості проекту, тобто 20000/((100000+0)/2) = 20000/50000 = 0,4 (40%)

1 рік – 30000/(1+0,12) = 26786

2 рік – 30000/(1+0,12) = 23916

3 рік – 30000/(1+0,12) = 21353

4 рік – 30000/(1+0,12) = 19066

5 рік – 30000/(1+0,12) = 17023

Остаток інвестицій

100000 – 26786 = 73214 грн.

73214 – 23916 = 49298 грн.

49298 – 21355 = 27945 грн.

27945 – 19066 = 8879 грн.

8879 – 17023 = - 8144 грн.