
- •2.Вступ
- •3. Технологія виробництва продукції підприємства
- •4. Технологічні викиди на підприємстві
- •5. Обґрунтування технологічної схеми пилогазоочистки
- •5.1 Циклони та їх характеристики
- •5.2 Практичні рекомендації з вибору циклонів
- •Розрахунок і вибір циклонів
- •Скруббер Вентури и его характеристики
- •Расчет скруббера Вентури
Розрахунок і вибір циклонів
Розрахунок і вибір скрізного циклону
Вибір типу і разміра циклону проводиться на підставі заданого витрати газів, фізико-механічних властивостей пилу, необхідного коефіцієнта очищення, габаритів установки, вартості очищення.
=
Для забезпечення необхідної ефективності необхідно дотримуватися умова h / D 3, де h - висота циклону, D - діаметр циклону.
Розміри наскрізного циклону визначаємо за методом Альдо, згідно з яким розміри циклону залежать від діаметра вхідної труби. Існує типовий ряд діаметрів вхідної труби газоходу: 125, 200, 225, 260, 300, 390 мм.
Швидкість пило газового потоку 60м / с.
Q= F*V
V=60 м/с
d==
=
0,376
м = 376
мм
Конструктивні параметри скрізного циклону знаходимо по наступних співвідношеннях:
D=4,2*d, D=4,2*390=1638мм
d=1,9*d,
d
=1,9*390=741мм
h=3,0*d,
h
=3,0*390=1170
мм
h=3,2*d,
h
=3,2*390=1248
мм
h=3,5*d,
h
=3,5*390=1365
мм
h=h2+h3=1248+1365=2613мм
h/D
= 2613/1638 = 1,6; 1,63,0,
значить необхідна умова дотримана, і
необхідна ефективність очищення
забезпечена.
Розрахунок і вибір групових циклонів
Циклони розраховують або вибирають різними методами. Найбільш доцільним вважається метод узагальнення та використання показників, одержуваних при випробуванні циклонів в промислових умовах або на напівпромислових стендах. За допомогою цього методу по ряду циклонів різних типів були отримані дані про фракційної ступеня уловлювання для певних значень швидкості очищуваного газу і щільності пилу, про коефіцієнт гідравлічного опору та ін Ці відомості з достатньою повнотою відображені у відповідних нормалей і супровідної технічної документації. Для розрахунку циклонів НІІОгаза необхідні такі вихідні дані: обсяг очищуваного газу Q, м / с; щільність газу при робочих умовах, кг / м; динамічна в'язкість газу при робочій температурі, пас; дисперсний склад пилу d, і lg г; вхідна концентрація пилу в газах Свх, г / м; щільність часток пилу г, кг/м3; необхідна ефективність очищення газу. Розрахунок циклонів ведуть методом послідовних наближень у наступному порядку.
Задавшись типом циклону (ЦН-24), визначають оптимальну швидкість газу опт в перетині циклону діаметром D. опт = 4,5 м / c
1. Розраховують необхідну площу перерізу циклонів
F
= Q/опт=
(6,67/4,5) = 1,48 м
2. Визначають діаметр циклону, задаючись кількістю циклонів N = 8
D==
=
0,485 м =
485
мм
Отримане значення D округляють до найближчого типового значення внутрішнього діаметра циклона. D = 500 мм.
3. За обраному діаметру циклонів знаходять дійсну швидкість руху газу в циклоні за формулою
=Q/0.785ND
=6,67/0,785*8*(0,5)
= 4,25м/с.
Дійсна швидкість в циклоні не повинна відхилятися від оптимальної більш ніж на 15%. Якщо умови не дотримуються, вибираємо інший тип циклону.
4. Розраховують коефіцієнт гідравлічного опору одиночного циклону або групи циклонів:
=К
К2
+
К
де К1-поправочний коефіцієнт на діаметр циклону;
К2-поправочний коефіцієнт на запиленість газу;
ξ500 - коефіцієнт гідравлічного опору враховує групову компоновку циклонів; К3-коефіцієнт, що враховує додаткові втрати тиску, пов'язані з компонуванням циклонів у групу.
=0,93*0,87*80
+
35 = 99,8
5. Обчислюють втрати тиску в циклоні за формулою
=
0,5*99,8*0,1*(4,25)2
= 90,13
Па
де-щільність газу в розрахунковому перерізі циклону. Щільність газу в розрахунковому перерізі циклону визначають за формулою:
=
g
= 0,1
кг/м
де-питома маса газу при робочій температурі 100 С;
g-прискорення вільного падіння,
t-дійсна температура газу в циклоні, С.
6. Обчислюють фактичну ефективність очищення газів у циклонах
=0.5[1+Ф(Х)]=0.5[1+0,7499]=0,87
= 87%
Ф (Х) - повний коефіцієнт очищення газу, виражений в частках в за-лежно від параметра X.
Визначають параметр X за формулою
X==
=0,62
Фактична ефективність очищення обраної групи циклонів повинна бути не менше необхідної за умовою, яке розраховується за формулою
=
де Свх і Свих - відповідно значення запиленості димових газів на вході і виході яз циклонів.