
- •1 Вибір типів залізничних вузлів
- •2 Проектування станцій вузла
- •2.1 Проектування пасажирської станції
- •2.2 Проектування пасажирської технічної станції
- •2.3 Проектування сортувальної станції
- •2.4 Проектування вантажної станції
- •3 Розробка схем залізничних вузлів з розв’язками підходів
- •3.1 Розташування станцій у вузлах
- •3.2 Розрахунок завантаження точок перетинів маршрутів у вузлах
- •3.3 Обґрунтування прийнятих розв’язок підходів у вузлах
- •4 Організація роботи вузлів та розрахунок їх показників
- •4.1 Організація роботи вузлів
- •4.2 Розрахунок розгорнутої довжини головних та з’єднувальних колій у вузлі
- •4.3 Порівняння варіантів залізничних вузлів та вибір оптимального
- •Висновок
- •Список використаних джерел
3.2 Розрахунок завантаження точок перетинів маршрутів у вузлах
Три основні схеми можливих перетинів маршрутів поїздів у одному рівні.
п
еретинаються дві одноколійні лінії:
Рисунок 3.3 – Схема перетину одноколійних ліній
Сумарний час завантаження усіма маршрутами на перетині:
Тзав = ΣNiti , (3.1)
де Ni - розміри руху поїздів i-тої категорії по кожній лінії (для вантажних на 10й рік експлуатації);
ti - час завантаження перетину поїздами i-тої категорії.
Час завантаження перетину поїздами:
,
(3.2)
,
(3.3)
,
(3.4)
де Lбд - довжина блок-дільниць розділення, 1500 м;
Vбд - швидкість руху поїздів по блок-дільниці, для пасажирських і приміських Vбд = 80 км/год, для вантажних Vбд = 70 км/год;
lпер - довжина перетину для кожної лінії, визначається за рисунком 3.3; lпер для першої і другої лінії буде однаковим і складатиме у обох напрямках:
lпер = lсв + lгс + lцп + lгс, (3.5)
де lсв – відстань від світлофора до ГС, при електричній тязі 300 м;
lгс – відстань від граничного стовпчика до центру переводу, при марці хрестовини 1/18 і рейках Р65 78,4 м [8];
lцп – відстань між центрами суміжних стрілочних переводів, 68,58 м [8].
lперI = lперII = 300 + 78,4 + 68,58 + 78,4 = 525,38 м.
lпас, lпр, lван – довжина пасажирського, приміського і вантажного поїздів з урахуванням довжини поїзного локомотива серії ВЛ8, м;
lпас = 19·24,5 + 28 = 494 м;
lпр = 6·24,5 = 147 м;
lван = 58·15,2 + 28 = 910 м.
Vпер - швидкість руху поїздів по перетину, для пасажирських і приміських Vпер = 40 км/год, для вантажних Vпер = 35 км/год.
перетинаються одноколійна і двоколійна лінії:
Рисунок 3.4 – Схема перетину одноколійної і двоколійної лінії
Сумарний час завантаження перетину складає:
Тзав = N1t1 + N2t2 (1-q1) + N3t3, (3.6)
де q1 - вірогідність виникнення паралельних маршрутів на 1 і 2 лінії, які не є ворожими:
q1 = N1t1 /1440. (3.7)
Довжина перетинів lпер для першої і другої лінії складатиме 525,38 м; для третьої лінії:
lпер3 =lсв + lгс + lцп + lз + lцп + lгс, (3.8)
де lз – довжина з’їзду, м;
lпер3 = 300 + 78,4 + 68,58 + 4,1/sin 3°10´12″ + 68,58 + 78,4 = 668,2 м.
п
еретинаються дві двоколійні лінії:
Рисунок 3.5 – Схема перетину двох двоколійних ліній
Сумарний час завантаження даного типу перетину складає:
Тзав = N1t1 + N2t2 (1-q1) + N3t3 + N4t4 (1-q3). (3.9)
Час заняття перетину пасажирськими поїздами:
хв.;
хв.;
Час заняття перетину приміськими поїздами:
хв.;
хв.;
Час заняття перетину вантажними поїздами:
хв.;
хв.
Сумарне завантаження всіх перетинів ліній, які наведені на схемі вузла трикутникового типу (рисунок 3.1).
Перетин 1 – перетинаються одноколійна та двоколійна лінії. По колії I слідують вантажні поїзди на А, по колії II слідують вантажні поїзди з А, по колії 3 – пасажирські і приміські поїзди на А.
Розміри руху на I лінії: 43 вантажних;
Розміри руху на II лінії: 43 вантажних;
Розміри руху на 3 лінії: 16 пасажирських, 6 приміських.
N1t1 = 43·3,74 = 160,82 хв.;
q1 = 160,82 / 1440 = 0,112;
N2t2 = 43·3,74 = 160,82 хв.;
N3t3 = 16·3,99 + 6·3,47 = 84,66 хв.;
Тзав = 160,82 + 160,82∙(1-0,112) + 84,66 = 388,29 хв.
Перетин 2 – перетинаються двоколійна з двоколійною. Враховуючи інтенсивний змішаний рух на даному перетині, а також перетинання ліній майже під прямим кутом, проектується розв’язка у різних рівнях за допомогою колієпроводу.
Перетин 3 – перетинаються одноколійна та двоколійна лінії. По колії I слідують вантажні поїзди на А, по колії II слідують вантажні поїзди з А, по колії 3 – вантажні на В.
Розміри руху на I лінії: 43 вантажних;
Розміри руху на II лінії: 43 вантажних;
Розміри руху на 3 лінії: 27 вантажних.
N1t1 = 43·3,74 = 160,82 хв.;
q1 = 160,82 / 1440 = 0,112;
N2t2 = 43·3,74 = 160,82 хв.;
N3t3 = 27·3,98 = 107,46хв.;
Тзав = 160,82 + 160,82∙(1-0,112) + 107,46= 411,09 хв.
Перетин 4 – перетинаються триколійна з одноколійною. При перетинанні багатоколійних ліній приймається розв’язка у різних рівнях за допомогою колієпроводу.
Перетин 5 – перетинаються двоколійна з одноколійною. По колії II слідують поїзди всіх категорій на Б, по колії I – вантажні поїзди з Б, по колії 3 – поїзди всіх категорій з Г.
Розміри руху на I лінії: 42 вантажних;
Розміри руху на II лінії: 16 пасажирських, 6 приміських, 42 вантажних;
Розміри руху на 3 лінії: 13 пасажирських, 4 приміських, 26 вантажних.
N1t1 = 42·3,74 = 157,08 хв.;
q1 = 157,08 / 1440 = 0,109;
N2t2 = 16·3,77 + 6·3,25 + 42·3,74 = 236,9 хв.;
N3t3 = 13·3,99 + 4·3,47 + 26·3,98 = 169,23 хв.;
Тзав = 157,08 + 236,9(1-0,109) + 169,23 = 537,39 хв.
Сумарне завантаження всіх перетинів ліній, які наведені на схемі вузла кільцевого типу (рисунок 3.2).
Перетин 1 – перетинаються двоколійна з одноколійною – підходи А і В. По колії II слідують поїзди всіх категорій з А, по колії I – пасажирські і приміські поїзди на А, по колії 3 – пасажирські і приміські поїзди на В.
Розміри руху на I лінії: 16 пасажирських, 6 приміських;
Розміри руху на II лінії: 16 пасажирських, 6 приміських, 43 вантажних;
Розміри руху на 3 лінії: 13 пасажирських, 4 приміських.
N1t1 = 16·3,77 + 6·3,25 = 79,82 хв.;
q1 = 79,82 / 1440 = 0,055;
N2t2 = 16·3,77 + 6·3,25 + 43·3,74 = 240,64 хв.;
N3t3 = 13·3,99 + 4·3,47 = 65,75 хв.;
Тзав = 79,82 + 240,64∙(1-0,055) + 65,75 = 372,97 хв.
Перетин 2 – перетинаються двоколійна з двоколійною лінії. Нижня пара колій спеціалізована під вантажний рух, верхня – під пасажирський. Тобто розв’язка за родом руху. Також враховуючи перетинання ліній майже під прямим кутом, у даному перетині проектується розв’язка у різних рівнях за допомогою колієпроводу.
Перетин 3 – перетинаються двоколійна з одноколійною лінії. По колії II слідують пасажирські і приміські поїзди з А, по колії I – пасажирські і приміські поїзди на А і В, по колії 3 – вантажні поїзди з А.
Розміри руху на I лінії: 29 пасажирських, 10 приміських;
Розміри руху на II лінії: 16 пасажирських, 6 приміських;
Розміри руху на 3 лінії: 43 вантажних.
N1t1 = 29·3,77 + 10·3,25 = 141,83 хв.;
q1 = 141,83 / 1440 = 0,098;
N2t2 = 16·3,77 + 6·3,25 = 79,82 хв.;
N3t3 = 43·3,98 = 171,14 хв.;
Тзав = 141,83 + 79,82∙(1-0,098) + 171,14 = 384,97 хв.
Перетин 4 – перетинаються триколійна з одноколійною. При перетинанні багатоколійних ліній приймається розв’язка у різних рівнях за допомогою колієпроводу.
Перетин 5 – перетинаються двоколійна з одноколійною. По колії II слідують поїзди всіх категорій на Б, по колії I – вантажні поїзди з Б, по колії 3 – поїзди всіх категорій з Г.
Розміри руху на I лінії: 42 вантажних;
Розміри руху на II лінії: 16 пасажирських, 6 приміських, 42 вантажних;
Розміри руху на 3 лінії: 13 пасажирських, 4 приміських, 26 вантажних.
N1t1 = 42·3,74 = 157,08 хв.;
q1 = 157,08 / 1440 = 0,109;
N2t2 = 16·3,77 + 6·3,25 + 42·3,74 = 236,9 хв.;
N3t3 = 13·3,99 + 4·3,47 + 26·3,98 = 169,23 хв.;
Тзав = 157,08 + 236,9(1-0,109) + 169,23 = 537,39 хв.