Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
кыровоградщина 75.doc
Скачиваний:
61
Добавлен:
17.02.2016
Размер:
2.31 Mб
Скачать

5. Перегляд презентації «Моє село Катеринівка».

6. Творче завдання «Продовж речення». (Робота учнів за індивідуальними картками).

Моє рідне село називається … (Катеринівка). Його засновником був поручик… (Димитров). Першим забудовником сучасного села став … (Іван Петрович Крутенко). У селищі є…, …, …, …. (двоповерхові будинки, велика школа, дитячий садок, магазин, аптека…). Протікає річка … (Грузька). За селом діють кар’єри з видобутку вогнетривкої глини, яка називається … (каолін). Займається добуванням глини підприємство… («Кіровоградське рудоуправління»). Моє село дуже гарне навесні та влітку, коли цвітуть різними барвами …, …, …. (назви квітів). Я …(люблю) свій рідний край.

7. Фізкультхвилинка.

Батьківщина – рідний край: поле, річка, синій гай.

Любо стежкою іти. Тут живемо я і ти.

8. Дослідницька робота. (Учні працюють з картою Кіровоградщини і визначають населені пункти).

  • Знайдіть на карті своє село. Які є поруч інші села?

  • Укажіть міста Кіровоградської області.

  • Укажіть обласний центр Кіровоградщини.

  • Де він розміщений на карті Кіровоградської області?

9. Практична робота. (Робота учнів у групах з контурною картою).

  • Позначте на карті обласний центр – місто Кіровоград, наше село та кордони області.

Vі. Підсумок уроку

Учитель. Ми пишаємося своєю рідною землею. Безмежні простори, родючі ґрунти, різноманітні корисні копалини, сучасні міста, мальовничі села, повноводні ріки та озера, багаті ліси, а найбільша цінність – добрий, працьовитий український народ.

Я впевнена, що ми побудуємо краще майбутнє, де світ буде добрим, справедливим, радісним, даруватиме дітям і дорослим щасливе життя.

  • На своїх квіточках напишіть побажання для нашої Батьківщини та рідного села Катеринівки.

  • Яким би ви хотіли бачити своє село в майбутньому?

Фонограма «Країна мрій». (Діти записують на квіточках побажання, прикріплюють їх на свої карти та озвучують).

Л.С. Біляк,

учитель початкових класів

Рівнянської ЗШ І-ІІІ ступенів № 5

Новоукраїнської районної ради

Кіровоградщина - мій рідний край! (урок-гра для учнів 3-4 класів)

Мета: формувати мотивацію учнів щодо вивчення історії рідного краю; виховувати почуття патріотизму, громадянськості, морально-духовні якості; ознайомити з життєвим шляхом та діяльністю видатних людей Кіровоградщини; розвивати комунікативні здібності.

Обладнання: географічний атлас «Кіровоградська область», карта України, зображення герба та прапора області, ножиці, клей, кольоровий папір, фотоматеріали, таблиці, саджанець «дерева бажань».

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку

Урок проводиться на подвір’ї школи. Діти утворюють велике коло, сідають на стільці.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми й мети уроку

Вступне слово вчителя. Як швидко промайнуло літо, канікули. І ось ми знову разом. Звичайно, вам хочеться поділитись враженнями, обійнятись. Тому наш урок незвичний. Ми проводимо його на шкільному подвір’ї. Це урок-гра «Тісне коло». Умови гри такі: коли ви почули щось нове, то робіть маленький крок вперед, і в кінці уроку ми утворимо тісне родинне коло, всі обіймемось!

Наш перший урок присвячений 75-й річниці утворення Кіровоградської області, його тема «Кіровоградщина – мій рідний край». Ми поговоримо про історію, символіку, природу, видатних людей нашої області.

ІІІ. Основна частина уроку

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]