Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
кыровоградщина 75.doc
Скачиваний:
61
Добавлен:
17.02.2016
Размер:
2.31 Mб
Скачать

Розділ ііі

«ЗОЛОТИЙ КІРОВОГРАДСЬКИЙ КРАЮ,

БАТЬКІВЩИНИ ЧАСТКА СТЕПОВА!»

(Розробки уроків та позакласних заходів,

присвячених 75-річчю утворення Кіровоградської області)

О.П. Третяк,

учитель початкових класів комунального закладу

«НВК ЗШ І-ІІ ступенів № 34 – економіко-правовий ліцей «Сучасник» – ДЮЦ Кіровоградської міської ради Кіровоградської області»

ТАЄМНИЦЯ МОГО КРАЮ

(урок-мандрівка для учнів 1 класу)

Мета: розширити і поглибити уявлення першокласників про рідне місто Кіровоград: назву міста, визначні місця, найважливіші підприємства міста; формувати почуття гордості за історичне, культурне та духовне життя наших предків; викликати бажання вивчати, берегти і примножувати багатство рідного краю; розвивати увагу, пам’ять, зосередженість, мовлення учнів.

Обладнання: ІКТ, ілюстрації, пазли плану фортеці Святої Єлизавети, фотографії пам’ятних місць Кіровограда, видатних людей свого краю; ілюстрації рослин і тварин.

Хід уроку

І. Організація класу

Створення сприятливого психологічного комфорту.

Візьмемось за руки

Та станемо в коло!

Радість та усмішки

Хай сяють навколо!

Учитель. Доброго дня! Ми раді зустрічі з вами! Сьогодні ми зібралися на перший у вашому житті урок-мандрівку. Мета нашої мандрівки – дати можливість кожному з вас відчути себе школярем, ближче познайомитися з класом та більше дізнатися про ... .

Але спочатку розкажіть:

- Чи хотіли ви йти до школи?

- Чим відрізняється школа від дитячого садочка?

- Чому б ви хотіли навчитися у школі?

(На дошці прикріплені фотографії, листівки з краєвидами міста, архітектурними спорудами, пам’ятниками Кіровограда. Учитель пропонує розглянути їх).

Ви вже напевне здогадалися, що під час нашої мандрівки йтиметься про наше рідне місто Кіровоград.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Бесіда.

- Як називається наше місто?

- Чи подобається вам наше місто? Чим саме?

- Як називається головна вулиця нашого міста?

- Що ви зробили б для того, щоб наше місто стало ще кращим?

- За якою адресою проживаєте ви?

- У якому будинку ви живете?

- Чим ваш будинок відрізняється від інших?

- Що виготовляють у нашому місті?

ІІІ. Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності.

Учитель. Сьогодні на уроці ми познайомимось з рідним краєм, його видатними людьми, культурним і духовним скарбом, природою.

Ми повинні знати свій край, його історію.

ІV. Сприймання і усвідомлення учнями нового матеріалу

1. Зупинка «Моє місто Кіровоград».

(Учні читають вірші).

1-й учень.

В самому центрі України

Є місто сонця, місто-сад.

Тут Батьківщина, тут родина,

Це місто – наш Кровоград.

2-й учень.

Століття швидко промайнули,

Стоять фортечнії вали.

Козацький рід свій не забули,

Вітчизни дочки і сини.

3-й учень.

Вишикувались ніжні квіти

На клумбах міста у рядок.

Крокують поряд мами й діти,

По тротуарах у садок.

4-й учень.

Буяють зеленню тополі,

Каштани й вишні між доріг.

Єдиним прагненням до волі,

Козацький рід все переміг.

Учитель. У кожної людини, сім’ї, родини, села, міста є своя цікава історія. Має її і місто Кіровоград.

На початку ХІХ століття основна частина території нинішньої Кіровоградщини входила до Єлисаветградського повіту. А місто Кіровоград мало назву Єлисаветград. З часом місто змінювало назву на Зінов’євськ, потім Кірово.

А вже 10 січня 1939 року Указом Президії Верховної Ради СРСР місто Кірово перейменовано на Кіровоград та утворено Кіровоградську область.

Отже, в січні 2014 року ми відзначатимемо 75-річчя утворення Кіровоградської області.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]