
- •Розділ 1. Теоретичні засади використання ігрових методів на уроках історії.
- •Розділ 2. Практичні розробки уроку з використання методу гри.
- •2.1. Використання вікторини на уроці історії.
- •Тема 3: Київська держава у другій половині хі — першій половині хііі ст. (7 клас)
- •II. Основна частина уроку
- •2.2. Застосування квк для визначення здібностей учнів.
- •Тема IV. Матеріальний і духовний світ Європейського Середньовіччя (7 клас)
- •II. Основна частина уроку
- •2.3. Гра – подорож, як ефективний метод навчання на уроці історії.
- •Тема 3: Стародавній Схід. Єгипет і Передня Азія (6 клас)
- •II. Основна частина уроку
- •1. Мотивація навчальної діяльності.
- •2. Єгипет.
- •3. Дворіччя.
- •4. Ассирія.
- •5. Фінікія.
- •6.Давньоєврейська держава.
- •7. Персія.
- •Висновки
- •Список використаної літератури
2.2. Застосування квк для визначення здібностей учнів.
Тема IV. Матеріальний і духовний світ Європейського Середньовіччя (7 клас)
Мета:
- закріпити та узагальнити знання учнів по темі;
- сприяти формуванню історичного мислення на основі розвитку їх
пізнавальної активності і творчих здібностей;
- виховувати повагу до культурної спадщини народів.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.
Вид уроку: квк.
Обладнання: роздатковий матеріал: картки з висловами, зображення споруд; карта середньовічної Європи .
Педагогічні методи: словесні: бесіда, опитування, тестування, метод гри з командами.
Хід уроку
І. Організаційна частина уроку
Методичні рекомендації
Урок проходить у вигляді змагання двох команд. Клас заздалегідь об’єднується у дві команди, обирає назву команди та речівку та капітана.
Правила гри
1. На уроці учні будуть працювати в групах, урок проходитиме у вигляді змагання між ними.
2. Кожна команда обирає одного учня від команди в журі.
3. Командам буде запропоновано вісім конкурсних завдань, за які будуть нараховуватися бали. За кожне завдання — певна кількість балів.
4. За кожне доповнення команда отримує додатковий бал.
5. Учні з команди-переможниці отримують наприкінці уроку оцінки, на один бал вищі від зароблених.
6. Перемагає та команда, яка отримає більшу кількість балів.
У кінці уроку члені журі на чолі з вчителем оголосять результат квк і оголосять команду яка перемогла.
II. Основна частина уроку
Завдання 1. Представлення команди.
Кожна команда повинна: сказати назву своєї команди, з чим вона асоціюється та чому вони обрали саме її.
Завдання 2. Розминка
Кожна команда отримує картки, на яких написані, п'ять історичних термінів. Протягом 3 хвилин командам необхідно написати визначення цим термінам. За кожну правильну відповідь -1 бал. Журі відстежує час, підраховує кількість правильних відповідей.
1 команда |
2 команда |
1. Абат - (керівник монастиря). 2. Пергамен-( папір зі шкіри молодих телят). 3. Замок -(житло феодала). 4. «Щитові гроші»-(особливий внесок королю). 5. Лицар - ( кінний воїн). |
1. Дружина - (постійний загін). 2. Хроніки - (літописи). 3. Донжон - головна вежа). 4. Десятина (особливий податок на утримання церкви). 5. Ратуша - (будівля міської ради). |
Завдання 3. Історичний портрет.
Кожна команда має скласти історичний портрет на вибір: Алкуїн, П’єр Абеляр, Фома Аквінський, Данте Аліг’єрі, Йоганн Гутенберг, Франечко Петрарка, Сандро Ботічеллі, Джованні Бокаччо.
Завдання 4. Крилаті вислови.
Капітани команд витягують картки, на яких написані крилаті вирази. Команди повинні протягом 2 хвилин повинні пояснити суть крилатого вислову. За правильну відповідь присуджується 1 бал. Починає команда, яка набрала в розминці меншу кількість балів.
Вираз №1. « Якщо гора не йде до Магомета, Магомет іде до гори».
Вираз №2. « Париж вартий меси».
Вираз №3. « Ходити в Каноссу».
Вираз №4. « Кинути рукавичку».
Завдання 5. Визначні споруди.
Завдання полягає в тому, що кожній команді буде надано роздруківку з визначною спорудою, вони мають визначити:
1) якій країні належить дана споруда;
2) до якого стилю вона належить та охарактеризувати його;
3) яке значення для країни мала та споруда.
Команда 1. Колізей, Рим Команда 2. Парфенон, Греція
Завдання 6. Історична плутанина.
Команди отримують наступне завдання, в якому «історик» щось наплутав. Їм необхідно в текстах знайти допущені помилки.
За правильно виконане завдання команди отримують по 3 бали.
Текст для першої команди.
«До кінця свого правління Карл Великий скорив багато народи і племена. В 801 році він прибув до Константинополя, де був проголошений великим князем. Але Франкська імперія була нетривкою і проіснувала недовго. У 810 році два онуки Карла Великого поділили імперію на дві частини. Настав час феодальної роздробленості» (необхідно знайти 6 помилок).
Текст для другої команди.
«У травні 1385 року селяни кількох сіл поблизу міста Йорк підняли повстання. Їх очолив Гільом Каль. Вони рушили до столиці і влаштували там погром. Англійський король Карл Сміливий зі своїми наближеними сховався в замку Бастилія. Селяни взяли в облогу замок, і король був змушений піти на переговори. Повсталі вручили королю свої вимоги. І король, боячись гніву селян їх виконав». (Необхідно знайти 6 помилок).
Завдання 7. Бліц опитування.
Питання задаються по черзі. У випадку неправильної відповіді або відсутності відповіді питання переходить до учасників іншої команди. За кожну правильну відповідь - 1 бал.
1. Коли і де мирні домашні тварини раптом «пожерли людей» (Англія, обгородження);
2. Яка відстань між Константинополем і Царгородом? ( Це різні назви одного міста).
3. За якою сходах ніхто ніколи не ходив? (Феодальної).
4. Коли в історії воювали квіти? (Війна Червоної та Білої троянди).
5. Назвіть улюблені розваги лицарів (бенкети і турніри).
6. Якою мовою викладали в середньовічних університетах ( на латині).
7. Кому підпорядковувалися васали? (Сеньйорам).
8. Як називалася металева сорочка у лицарів? (Кольчуга).
9. Хто такі шерифи? (Королівські чиновники).
10. Що таке диспути? (Словесні поєдинки).
Завдання 8. Конкурс капітанів.
У середньовічній історії було багато воєн. І зараз у цьому конкурсі ми перевіримо ваші знання в цій області. За кожну правильну відповідь - 1 бал.
1. Коли відбувся перший хрестовий похід? (1096г)
2. Яке місто хрестоносці взяли після облоги в 1099 році? (Єрусалим)
3.що завоював герцог Нормандії в 1066 році? (Англії).
4. Між ким йшла Столітня війна? (Англія і Франція).
ІІІ Підбиття підсумків. Оголошення результатів
Журі оголошує результати. Команда переможниця отримує приз – екскурсію до краєзнавчого музею.
ІV. Домашнє завдання
1. Готуватися до тематичного оцінювання.
2. Скласти кросворд.
3. Скласти кросдат.