
- •II. Вивчення нового матеріалу
- •4. Фізкультхвилинка
- •III. Розвиток математичних умінь
- •4) Перевірка роботи.
- •II. Робота над новим матеріалом
- •3. Перевірка роботи
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •1 Варіант
- •2 Варіант
- •V. Розвиток математичних знань
- •VI. Підбиття підсумків.
- •1.Підготовча робота
- •2. Пояснення нового матеріалу
- •IV. Розвиток математичних знань
- •V. Підбиття підсумків.
- •1. Підготовча робота
VI. Підбиття підсумків.
— З яким обчислювальним прийомом ми ознайомилися на уроці?
— Розкажіть алгоритм додавання двоцифрових чисел. наведіть приклади.
Тема: Застосування загального правила додавання двоцифрових чисел до випадку обчислень виду: 50 + 30; 54 + 3. Виконання учнями короткого запису задачі у зошиті. Порівняння довжин відрізків.
Мета: формувати вміння застосовувати загальне правило додавання двоцифрових чисел до окремих випадків, коли в одному з доданків відсутні десятки або одиниці; вдосконалювати обчислювальні навички, уміння розв'язувати текстові задачі; розвивати логічне мислення, навички самостійної роботи; виховувати інтерес до предмета.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
Пролунав уже дзвінок,
Починається УРОК.
II. Повторення вивченого матеріалу
1 Усна лічба
— Лижники беруть участь у змаганнях під номерами. Кому за ким встати?
• Назвіть номер учасника, який знаходиться між 16 і 18, 11 і 13?
• Який номер йде слідом за 15, 17, 19? Перед 11, 13, 20?
• Якщо в команді 2 десятки чоловік, який номер найперший? Останній?
• Які номери від 12 до 20? Назви попереднє і наступне число до числа 20.
— Скільки разів повторюється цифра 1 в записі чисел від 12 до 20?
— Що означає цифра 1 в записі цих чисел?
— Запишіть число 12 у вигляді суми одноцифрових доданків.
— У Ганни 15 шпильок. З них 8 шпильок з бантиками, а інші — з квіточками. Скільки у ганни шпильок з квіточками?
— Співачці подарували букет з 11 троянд. З них 6 троянд були білі, а інші — червоні. Скільки червоних троянд було в букеті?
— Запишіть у вигляді суми розрядних доданків числа: 49; 37; 42; 30; 58; 23.
2 Гра «Естафета»
Перевірка. (20; 90; 94; 4. 60; 68; 26; 6.)
3. Хвилинка каліграфії
— Запишіть рядок числа 73.
— Дайте характеристику числа 73. (Це число двоцифрове, складається з 7 десятків, 3 одиниць. Для запису числа знадобилося дві цифри: 7; 3. Попереднє число — 72, наступне — 74. Число 73 — непарне.)
— У числі 73 затуліть цифру 7. Збільшиться або зменшиться число? На скільки? (Число зменшиться на 7 десятків.)
III. Вивчення нового матеріалу
1.Підготовча робота
— Додавайте спочатку виділені числа.
50 + 5 + 370+ 8 + 20 60 + 4 + 10 + 2
2. Пояснення нового матеріалу
На дошці — приклад: 34 + 20
— У другому доданку немає одиниць. Тому треба додати десятки, а число одиниць не зміниться.
34 + 20 = 30 + 20 + 4 = 54
34 + 2
У другому доданку немає десятків. Тому додаємо одиниці, а число десятків залишається без зміни.
34 + 2 = 4 + 2 + 30 = 36
3 .Первинне закріплення
1) Розв’язування прикладів 54 + 30; 54 + 3 (з коментуванням).
2) Розв’язування задачі (під керівництвом учителя).
На полиці стоїть 18 банок апельсинового соку, 20 банок яблучного. Скільки всього банок соку стоїть на полиці?
3) Розв’язування прикладів (з поясненням біля дошки).
40 + 2045 +463+3031 + 50
● Фізкультхвилинка
Станем струнко! Руки в боки!
Пострибаєм, як сороки,
Як сороки білобокі.
Стрибу-стрибу! Скоки-скоки!
А тепер, як жабенята,
Хочем трохи пострибати.
Ква-ква-ква! Ква-ква-ква! —
Щоб спочила голова.
Л. Кондрацька