 
        
        - •З дисципліни „Фінансова діяльність суб’єктів господарювання”
- •Розділ 1. Основи фінансової діяльності суб’єктів господарювання
- •Розв’язок:
- •Розв’язок:
- •Розв’язок:
- •Розв’язок:
- •Розв’язок:
- •Розв’язок:
- •Розв’язок:
- •Розв’язок:
- •Розв’язок:
- •Розділ 4. Внутрішні джерела фінансування підприємств
- •Розв’язок:
- •Розв’язок:
- •Розв’язок:
- •Розв’язок:
- •Розв’язок:
- •Розв’язок:
- •Розв’язок:
- •Розв’язок:
- •Розділ 9. Оцінка вартості підприємств
- •Розв’язок:
- •Розв’язок:
- •Розв’язок:
- ЗАДАЧІ 
- З дисципліни „Фінансова діяльність суб’єктів господарювання”
- Розділ 1. Основи фінансової діяльності суб’єктів господарювання
1.1. 20.12.2000р. працівник придбав 20 звичайних іменних акцій акціонерного товариства за номінальною ціною 150 г.о. кожна. При цьому було сплачено комісійні 1,5 % вартості покупки. Через рік – 1.01.2002р. – ці акції вартували 155 г.о., а річний дивіденд становив 10 % номінальної вартості акції. Який дохід отримає працівник, якщо вирішить продати свої акції, при умові, що величина комісійних не змінилась.
Розв’язок:
| Затрати на купівлю: 20 · 150 = 3000 г.о. комісійні = 3000 · 0,015 = 45 г.о. Загальні витрати = 3000 + 45 =3045г.о. | Виручка від продажу: 20 · 155 = 3100 г.о. 3100 · 0,015 = 46,5 г.о. Сумарна виручка = 3100 + 46,5 = 3146,5 г.о. Чистий прибуток = 3146,5 – 3045 = 101,5 г.о. 
			П
				 дивіденди 
 
 | 
1.2. Інвестиційно-дилерський банк на початку року придбав акції корпорації за 50 г.о., а наприкінці року продав їх за 70 г.о. Величина дивідендів за цей період становила 5 г.о. на кожну акцію. Визначити повний дохід від капіталу.
Розв’язок:
Повний
дохід від капіталу = = ·100%
= =
·100%
= = 

1.3. 5.09.2000р. була куплена 5-ти відсоткова облігація номінальною вартістю 1000 г.о. за ринковою ціною 1200 г.о., при цьому сплачено 2 % комісійних. Дата погашення – 2010 рік. Через 3 роки (у вересні 2003р.) облігацію продали за курсом 1600 г.о., сплативши 2% комісійних. Визначити прибуток, який отримає власник облігації від операції купівлі продажу.
Розв’язок:
| Затрати на купівлю: 1200 + 1200 · 0,02 = 1200 · 1,02 = 1224 г.о. | Виручка від продажу: 1600 · (1 – 0,02) = 1600 · 0,98 = 1568 г.о. | 
| Усього отримано прибутку = 1568 г.о. – 1224 г.о. = 344 г.о. | |
1.4. На акції корпорації “Х” 1.07 виплачується дивіденд 15 г.о. на одну акцію. 20.06 акція продавалась на фондовій біржі за ціною 205 г.о., а 12.07 – 180 г.о. Визначити прибутковість акції 20.06 та 12.07.
Розв’язок:
Прибутковість
акції = 
Прибутковість
акції 20,06. = 
Прибутковість
акції 12,07 =  
1.5. Банк надає довгостроковий кредит. Ставка відсотків, яка забезпечує нормальний рівень рентабельності для банку 10% річних. Однак ви побоюєтесь знецінення грошей, очікуваний середньорічний рівень інфляції за період дії даної кредитної угоди – 8%. Яку ставку потрібно передбачити у кредитній угоді, щоб застрахувати платежі за кредитом від знецінення.
Розв’язок:
іτ = і + τ + і . τ
іτ – складна ставка відсотків, яка враховує інфляцію (ставка брутто)
τ – річний темп інфляції
і– річна ставка %
іτ = 0,1 + 0,08 + 0,1.0,08 = 0,188.100% = 18,8%
Щоб захистити кредит від знецінення банк повинен передбачити ставку 0,19.
1.6. Цінні папери “Б” і “В” пред’явлені такими минулими прибутками:
| Роки | Б, % | В,% | 
| 2001 | 10,4 | 15,1 | 
| 2002 | 5,6 | 4,2 | 
| 2003 | 7,2 | 10,3 | 
Розрахувати середнє квадратичне відхилення по цінному паперу “Б”
Розв’язок:
2000 р. = (10,4 + 15,1) : 2 = 12,75
2001 р. = (5,6 + 4,2) : 2 = 4,9
2002 р. = (7,2 + 10,3) : 2 = 8,75
Σ за 3 р. = 26,4

Кt – прибутковість за конкретний рік
Ксер – середня прибутковість за певну кількість років
п – кількість років
Середньорічний для Б і В = 8,8 (К сер) (26,4 / 3 = 8,8)
 %
%
1.7. Цінні папери “Б” і “В” пред’явлені такими минулими прибутками:
| Роки | Б, % | В,% | 
| 2001 | 24 | 13,1 | 
| 2002 | 12,4 | 15,4 | 
| 2003 | 10,5 | 21,0 | 
| 2004 | 4,8 | 25,0 | 
Розрахувати середнє квадратичне відхилення по цінному паперу “Б”

 ідрахунок
			трансакції = 3146,5 + (20 · 15) – 3045 = 401,5 г.о.
ідрахунок
			трансакції = 3146,5 + (20 · 15) – 3045 = 401,5 г.о.