
Плани-конспекти математика 5 клас / urok_42
.doc1.3. Рівняння. Кути. Трикутники
УРОК № 42
Тема. Рівняння. Кути. Трикутники.
Мета: перевірити рівень засвоєння учнями навчального матеріалу; перевірити рівень сформованості вмінь учнів: вимірювати і будувати кути за допомогою транспортира; обчислювати невідомі сторони й периметр трикутника; розв'язувати рівняння з використанням правил знаходження невідомих компонентів дій додавання і, віднімання.
Тип уроку: контроль знань.
Хід уроку
І. Тематична контрольна робота № 3
Варіант
1
-
Запишіть усі кути, зображені на рис. 73. Виміряйте
ABC. Визначте види кутів.
-
Побудуйте:
1)
MQK,
градусна
міра якого дорівнює 163°;
2)
ABC,
градусна
міра якого дорівнює 82°. Вкажіть вид
побудованих кутів.
-
Розв'яжіть рівняння: 1) 33 + х = 71; 2) 283 – х = 238.
-
О
дна сторона трикутника дорівнює 7 см, друга — в 3 рази довша за третю, а третя — на 2 см коротша від другої. Знайдіть периметр трикутника.
-
Розв'яжіть рівняння: 1) (х + 78) – 93 = 47; 2) 27 – (х – 23) = 31.
-
З вершини тупого кута АОВ проведено 2 промені ОС і OD так, що
AOD = 147°,
ВОС = 166º (рис. 74). Обчисліть величину кута COD.
-
Яке число треба підставити замість а, щоб коренем рівняння 51 – (а – х) = 26 було число 17?
Варіант
2
-
Запишіть усі кути, зображені на рис. 75. Виміряйте кут ABC. Визначте види кутів.
-
Побудуйте:
1)
СDO,
градусна
міра якого дорівнює 45°;
2)
FMN,
градусна
міра якого дорівнює 155°. Вкажіть вид
побудованих кутів.
-
Розв'яжіть рівняння: 1) х + 49 = 74; 2) х – 589 = 237.
-
Одна сторона трикутника дорівнює 16 дм, друга — в 2 рази коротша від першої, а третя на 10 дм довша за другу. Знайдіть периметр трикутника.
-
Розв'яжіть рівняння: 1) (х + 92) – 83 = 54; 2) 26 – (х – 32) = 43.
-
З
вершини прямого кута BCD (рис. 76) проведено 2 промені СЕ і CF так, що
BCE = 64°;
DCF = 54°. Обчисліть величину кута FCE.
-
Яке число треба підставити замість а, щоб коренем рівняння 65 – (х – а) = 38 було число 43?
II. Домашнє завдання
Розв'язання цікавих задач з теми: №№ 386, 381.
Відповіді й розв'язання тематичної контрольної роботи № 3
Варіант 1
-
СВD;
СBA;
ABD – гострі.
3. 1) х = 38; 2) х = 45.
4. Р = 7 + 3 – 7 + (3 – 7 – 2) = 47см.
5. 1) х = 62; 2) х = 19.
6.
BOD
=
180°
–
147°
=
33°;
COD
=
166°
–
33°
=
133°.
7. х = 17; 51 – (а – 17) = 26; а = 42.
Варіант 2
1.
ABC;
СBD
– гострі.
ABD-
тупий.
3. 1) х = 25; 2) х = 826.
4. Р = 16 + 16 : 2 + (16 : 2 + 10) = 42 см.
5. 1) х = 45; 2) х = 15.
6.
DCE
=
90°
– 64° = 26°;
FCE
= 64°
– 26°
= 38°.
7. х = 43; 65 – (43 – а) = 38; а = 16.