
Плани-конспекти математика 5 клас / urok_71
.doc2.1. Звичайні дроби
УРОК № 71
Тема. Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками.
Мета: встановити правила додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками; формувати вміння застосувати правила додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками для розв'язання вправ на додавання і віднімання.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання
Учитель
перед уроком перевіряє і оцінює виконання
додаткового завдання, а на уроці пояснює
розв'язання № 258 (робочий зошит, тема
19).
Тістечко
коштує
тістечка
і 60 к. (рис.
110), тому
60 к. коштує
тістечка,
а ціле — 60
· 2
=
120
к. = 1 грн. 20 к.
Відповідь. 1 грн. 20 к.
№
259 (робочий зошит,
тема 19)
Шоколадка
коштує
шоколадки і ще 1 грн. 70 к.,
тому
1 грн. 70 к. — коштує
шоколадки (див.
рис.
111).
Отже, ціла шоколадка коштує 170к. : 2 · 3 = 255 к. = 2 грн.55 к. Відповідь. 2 грн. 55 к.
II. Актуалізація опорних знань
Усні вправи
-
Запишіть дріб, який показує, яка частина фігури на рис. 112 заштрихована.
-
1) Від суми чисел 21 і 37 відніміть число 41;
2) до суми чисел 17 і 15 додайте їх різницю;
3) потройте суму 47 + 100 + 53;
4) знайдіть півсуму 19 + 36 + 81 + 64.
-
Розв'яжіть рівняння:
1) х + 13 = 28; 2) 20 – х = 12; 3) х – 11 = 79; 4) 10 + х = 0.
III. Формування нових знань
Оскільки учні легко засвоюють додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками, на цьому уроці можна запропонувати учням розібрати теоретичний матеріал п. 24 самостійно за підручником (п. 24 до прикладу), а потім лише перевірити засвоєння правил і основну частину уроку присвятити розв'язуванню вправ.
IV. Формування вмінь
Розв'язання вправ №№ 718 (1-4); 720; 722; 724, додаткові задачі №№ 1, 2, 3.
Додаткові задачі
-
Василько склав такий план розміщення овочів на ділянці:
ділянки — морква,
— редиска,
— буряк, а
— картопля. Чи вдасться здійснити цей план?
-
П
оставте замість зірочок знаки «+» або «-» так, щоб була правильна рівність:
*
*
*
=
. Як інакше можна записати число в правій частині рівності?
-
1) Знайдіть невідоме число (рис. 113).
2) Яке число пропущене (рис. 114)?
V. Підсумок уроку
Історична довідка
Математики
стародавнього Єгипту замість звичайних
для нас знаків «+»і«-» використовували
знаки «»
і «
»
(«ноги, що йдуть»).
Зараз ви зможете дізнатись, яку із дій позначали цими знаками. Серед рівностей
1)
=
;
2)
=
;
3)
=
;
4)
=
.
одна
неправильна, інші правильні. Яка дія
позначена знаком
?
?
VI. Домашнє завдання
п. 24, №№ 719 (1, 2); 721; 723; 725; повторити № 392 (3; 4).