
Плани-конспекти математика 5 клас / urok_41
.doc1.3. Рівняння. Кути. Трикутники
УРОК № 41
Тема. Рівняння. Кути. Прямокутник. Трикутник і його види.
Мета: підготовити учнів до тематичної контрольної роботи.
Тип уроку: повторення і систематизація знань.
Хід уроку
I. Актуалізація опорних знань
Усні вправи
-
Знайти корінь рівняння:
1) х + 15 = 29; 2) 30 – х = 17; 3) х – 12 = 19; 4) 12 + х = 6.
-
Назвати всі кути на рис. 70 і знайти їх величини, якщо:
промінь
NP
—
бісектриса кута MNK;
промінь NS — бісектриса кута PNK.
-
На рис. 71 зображено трикутники, довжини сторін яких виражено в сантиметрах. Знайти периметр:
-
рівностороннього трикутника;
-
тупокутного рівнобедреного трикутника;
-
прямокутного рівностороннього трикутника;
-
гострокутного нерівнобедреного трикутника.
-
II. Повторення і систематизація знань, узагальнення вмінь
Оскільки основна мета уроку — підготовка учнів до тематичної контрольної роботи., то бажано організувати роботу учнів за трьома основними напрямами:
-
рівняння;
-
кути;
-
трикутники.
Також доцільно задачі на повторення і систематизацію матеріалу формувати в тріади (по 3 задачі схожого змісту, починаючи від базового рівня А до високого В).
-
Рівняння Розв'язати рівняння:
1) а) х + 29 = 53; б) 150 – х = 76.
2) а) (26 + х) – 42 = 36; б) 55 – (х – 13) = 21.
3) Яке число треба підставити замість а, щоб коренем рівняння
(а – х) + 4 = 15 було число 3? (№ 290, б).
-
Кути
1) Побудувати кут MNK, величина якого дорівнює 56°. Провести довільний промінь NA між сторонами кута MNK. Записати назви кутів, що утворились. Виміряти величини кутів і знайти їх суму. Чому вона дорівнює?
2) З
вершини розгорнутого кута ABC
проведено
2 промені BD
і
ВК
так,
що
ABK
=
152°,
CBD
= 143°.
Обчислити
DBK.
3)
На рис.
72
ABK
= 130°.
Знайти кут між бісектрисами кутів АВК
і
СВК.
-
Трикутники Дано: ABC. Знайти:
1) Його периметр, якщо АВ = 5 см; ВС = 5 см;
АС = 6 см.
2) Сторону АВ, якщо периметр 20 см; ВС = 5 см; АС = 6 см.
3) Його периметр, якщо АВ = 13 см, ВС — у 2 рази довша за АВ, АС на 5 см коротша від ВС.
III. Домашнє завдання
І варіант
У робочих зошитах виконати «Тематичне оцінювання № 3» (с. 35).
II варіант
Повторити пп. 10-14, № 392; 371; 365; 390.