
Плани-конспекти математика 5 клас / urok_67
.doc2.1. Звичайні дроби
УРОК № 67
Тема. Уявлення про звичайний дріб.
Мета: навчити застосовувати знання про звичайний дріб, його запис та зміст для розв'язування простих задач на дроби; перевірити засвоєння учнями названого матеріалу.
Тип уроку: застосовування знань, умінь і навичок.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання
-
Вибірково перевіряються зошити із домашнім завданням.
-
Індивідуально. 4-5 учнів отримують завдання на матеріал, що пройдений на попередніх уроках теми (можна запропонувати №№ 236 з робочого зошита).
-
Фронтально. Усні вправи
1)
Який із наступних записів є записом
дробу зі знаменником 17 і чисельником
5?
а)
;
б)
;
в)
;
г)
.
2) Яку частину кола становить заштрихована фігура на рис.100? Яку частину становить незаштрихована частина?
3) У саду
росло 24 сливи, що становить
усіх дерев. Скільки дерев росло в саду?
-
Знайдіть
суми чисел 12 і 9.
II. Застосування навичок
Розв'язування вправ з підручника
№ 670. Вправа на закріплення поняття про дріб, чисельник, знаменник та їх зміст. Додатково можна запропонувати запитання: яке з накреслених чисел лежить правіше? лівіше? що це може означати?
№ 673. Розв'язання. Спочатку треба зайти площу квадрата:
S = 82 = 64 (см2),
потім записати дріб, який показує заштриховану частину квадрата.
а) Квадрат
поділено на 8 рівних частин (8 — це
знаменник), заштриховано 2 таких
(нижче 2—чисельник),
від 64 см2
— це 64 = 8 ·2 = 16 (см2).
б) Квадрат
поділено на 16 рівних частин, не заштриховано
6 таких частин,
отже, заштриховано
частини квадрата, тобто 64 : 16 · 6 = 24(см2).
Відповідь. 16 см2; 24 см2.
№ 681.
1) 612 : 17 · 5 = 180 (т) ячменю – Івану;
2) 612 – 180 = 432 (т) – решта;
3) 432 : 16 · 9 = 243 (т) – Назару;
4) 432 – 243 = 189 (т) – Тарасу
[або: 3)
- Тарасу; 4) 432 : 16 · 7 = 189 (т)].
Відповідь. 189 (т).
№ 689.
1) 342 : 12 · 25 = 675 – сума;
2) 675 – 324 = 351 — другий доданок
[або 1-й
доданок —
,
другий 25 – 12 = 13,
.
2) 342 : 12 · 13 = 351 — другий доданок].
Відповідь. 351.
III. Самостійна робота Варіант 1 [2]
-
Виразіть у метрах [у квадратних метрах]:
1) 5 см; 2) 3 дм; 3) 4 дм 2 см; [1) 8 см2; 2) 4 дм2; 3) 5 дм2 7 см2.]
-
Розв'яжіть задачу.
1) У
хлопчика було 56 зошитів, з них
становили зошити в клітинку. Скільки
зошитів у клітинку було у хлопчика?
2) У саду
росло 36 яблунь, що становило
усіх дерев. Скільки дерев росло в саду?
[1) У
класі 32 учні, з них
хлопчиків. Скільки хлопчиків навчається
в цьому класі?
2) Купили
6 кг шоколадних цукерок, що становить
усіх куплених цукерок. Скільки цукерок
було куплено?]
3*.
Знайдіть число,
якого становлять
числа 210.
[Знайдіть
число,
якого становлять
числа 350.]
IV. Домашнє завдання
п. 22, № 671; 674; 688; 690, на повторення № 692.