
Плани-конспекти математика 5 клас / urok_102
.doc2.3. Множення і ділення десяткових дробів
Урок № 102
Тема. Ділення десяткових дробів.
Мета: домогтися засвоєння учнями алгоритму ділення десяткового дробу на натуральне число, встановити алгоритм перетворення звичайного дробу на десятковий; формувати навички розв'язання завдань, що передбачають ділення на натуральне число.
Тип уроку: засвоєння знань, умінь і навичок.
Хід уроку
I. Перевірка домашнього завдання і відтворення знань
-
Відповіді до завдань домашньої роботи вчитель записує на дошці, учні або в ході самоперевірки, або взаємоперевірки перевіряють якість виконання роботи, за необхідності коментуючи виконання найскладніших прикладів.
-
Після перевірки виконання завдань домашньої роботи учні самостійно виконують завдання аналогічного змісту і такого ж рівня складності (2 учні для перевірки виконують таке ж саме завдання за дошкою).
Самостійна робота
Варіант 1 [2]
-
Виконайте ділення:
1) 8, 61 : 7; 2) 7,68 : 24; 3) 170 : 8. [1) 8,48 : 4; 2) 8,28 : 36; 3) 35 : 14.]
-
Розв'яжіть рівняння: 12 · х = 88,8. [52х = 322,4]
II. Вдосконалення знань
Учитель
нагадує учням, що
= а
:
b,
де
а
і
b
—
натуральні числа, отже,
поділивши
чисельник а
на
натуральне b
(знаменник),
можемо отримати десятковий дріб. Тобто
десятковим дробом тепер можемо записати
не тільки
дроби, що мають вигляд
,
а й деякі інші дроби (де b
—
не є розрядною одиницею): для цього треба
лише поділити чисельник дробу на його
знаменник.
Приклад
(№ 936).
|
|
Завдання 1. Перетворити на десятковий дріб і запам'ятати:
;
;
;
;
;
;
.
(=
0,5;
=
0,25;
=
0,2;
=
0,4;
=
0,6;
=
0,8;
=
0,125.)
III. Відпрацювання навичок
Розв'язання вправ
На цьому уроці учні закріплюють знання алгоритму ділення на натуральне число і перетворення звичайного дробу на десятковий. Тому розв'язують задачі, що передбачають виконання цих дій: №№ 936; 929 (парні): 934 (4-6); також № 932, що передбачає сумісне виконання арифметичних дій з десятковими дробами і № 959 (повторення геометричного матеріалу).
IV. Підсумок уроку
Запитання до класу
-
Поясніть, як виконати ділення:
1) 2,7 : 3; 2) 5 : 2; 3) 184 : 10.
-
Поясніть, як записати десятковим дріб
.
V. Домашнє завдання
п. 31, №№ 937; 935 (4-6); 933 (3; 4); 960.