
Плани-конспекти математика 5 клас / urok_87
.doc2.2. Поняття про десятковий дріб. Порівняння, округлення, додавання і віднімання десяткових дробів
УРОК 87
Тема. Округлення десяткових дробів.
Мета: закріпити знання алгоритму округлення десяткового дробу до повного розряду; відпрацювати навички розв'язування задач, що передбачають застосування округлення чисел.
Тип уроку: засвоєння навичок та вмінь.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання
На дошці завчасно записані правильні відповіді до завдань домашньої роботи (записані або самим учителем, або одним з учнів), і учні самостійно в зошитах відмічають правильно виконані завдання або виправляють помилки. При цьому помилково виконані завдання коментуються учнями з місць.
II. Відтворення знань учнів
Усні вправи
-
Округліть:
1) до десятих: 8,435; 32,1601; 9,75;
2) до сотих: 65,1783; 4,008; 1,6666;
3) до одиниць: 50,92; 1,19; 8,47;
4) до сотень: 438; 3078,65; 196,48.
-
Які з чисел: 0,7; 0,8; 0,78; 0,8001; 0,85; 0,876; 0,8999; 0,9; 0,9000001 задовольняють нерівність 0,8 < х < 0,9?
-
За
кг сиру заплатили 5 грн. Скільки треба заплатити за 2
кг такого сиру?
III. Відпрацювання навичок
Учням можна запропонувати розв'язати задачі достатнього рівня, які, окрім усього іншого, передбачають виконання округлення дробів (№№ 823; 824), вправи, обернені до вправ на округлення десяткових дробів (тобто на відновлення даного числа за відомим наближеним значенням № 826), та декілька вправ більш високого рівня складності (додаткові задачі №№ 1-5)
Додаткові задачі
-
Знайдіть помилку:
1) 3,27
3,3; 2) 2,99
3,0; 3) 12,34
12,3; 4) 0,75
0,7; 5) 8,18
8,2.
-
Усі числа: 2,5; 2,6; 2,7; 2,8; 2,9; 3,1; 3,2; 3,3; 3,4 – мають одну особливість, пов'язану з округленням чисел. Яку?
-
Незнайко задумав число. Спочатку він округлив це число до десятих, отримав 6,4. Потім він округлив задумане число до одиниць, отримав 7. Чи не помилився він?
-
Знайдіть пропущений рисунок:
-
3,654
8,34
1,35
?
4,7
-
Знайдіть пропущене число:
9,7 2а – 3 = 17;
4,1 5а – 8 = 2а + 4;
5,3 28 – 4a = ?
IV. Підсумок уроку
V. Домашнє завдання
п. 29, №№ 825, 827, на повторення № 829 (1).