 
        
        Плани-конспекти математика 5 клас / urok_79
.doc2.1. Звичайні дроби
УРОК 79
Тема. Звичайні дроби.
Мета: перевірити засвоєння програмних знань з теми «Звичайні дроби» і навички розв'язання програмних задач.
Тип уроку: перевірка й корекція знань, умінь і навичок.
Хід уроку
Тексти тематичної контрольної роботи:
Варіант 1
1°.
Порівняйте числа: 1) 
 і
і 
 ;
2)
;
2) 
 і 1; 3)
і 1; 3) 
 і 1.
і 1.
2°. Виконайте дії:
1) 
 –
– 
 +
+ 
 ;
2) 4
;
2) 4 + 5
+ 5 – 6
– 6 ;
3) 1 –
;
3) 1 – 
 ;
4) 5
;
4) 5 – 3
– 3 .
.
3°. У
класі 33 учні, з них 
 становлять дівчатка. Скільки дівчаток
навчається в цьому класі?
становлять дівчатка. Скільки дівчаток
навчається в цьому класі?
4°. Купили
6 кг картоплі, що становить 
 усіх куплених овочів. Скільки овочів
було куплено?
усіх куплених овочів. Скільки овочів
було куплено?
5*.
Перетворіть на мішане число дріб: 1) 
 ;
2)
;
2) 
 .
.
6*.
Барвінок запланував 
 городу засадити картоплею,
городу засадити картоплею, 
 — огірками,
— огірками, 
 кропом і
кропом і 
 квасолею.
Чи зможе Барвінок реалізувати свій
план?
квасолею.
Чи зможе Барвінок реалізувати свій
план? 
7**.
Знайдіть   натуральні   значення   х,
  при
  яких   буде   правильною нерівність: 1 <
< 
 < 2
< 2 .
.
8**. При
яких натуральних значеннях а
дріб
 буде
правильним?
буде
правильним?
Варіант 2
1°.
Порівняйте числа: 1) 
 і
і 
 ;
2) 1 і
;
2) 1 і 
 ;
3)
;
3) 
 і 1.
і 1.
2°. Виконайте дії:
1) 
 +
+ 
 –
– 
 ;
2) 4
;
2) 4 – 2
– 2 + 1
+ 1 ;
3) 1 –
;
3) 1 – 
 ;
4) 4
;
4) 4 – 2
– 2 .
.
3°. У
хлопчика було 36 акваріумних рибок, 
 з яких становлять неони. Скільки неонів
було у хлопчика?
з яких становлять неони. Скільки неонів
було у хлопчика? 
4°. На
фермі утримують 36 корів, що становить
 усього поголів'я скота. Скільки голів
скота утримують на фермі?
усього поголів'я скота. Скільки голів
скота утримують на фермі? 
5°.
Перетворіть на мішане число дріб: 1) 
 ;
2)
;
2) 
 .
.
6*. Турист
планував за перший день пройти   -
маршруту, за другий день 
 і
і
 ,
за третій
,
за третій 
 маршруту, а за 4-й день —
маршруту, а за 4-й день — 
 маршруту. Чи зможе він реалізувати свій
план?
маршруту. Чи зможе він реалізувати свій
план? 
7**.
Знайдіть натуральні значення х,
при
яких буде правильна нерівність 
1 <
< 
 < 2
< 2 .
.
8**. При
яких натуральних значеннях а
дріб
 буде неправильним?
буде неправильним?
Розв'язання і відповіді
Варіант 1
1°. 1)
 >
> ;
2)
;
2) 
 < 1; 3)
< 1; 3) 
 > 1.	2°. 1)
> 1.	2°. 1) 
 ;
2) 3
;
2) 3 ;
3)
;
3) 
 ;
4) 1
;
4) 1 .
.
3°. 33 : 11 · 6 = 18 дівчаток. Відповідь. 18.
4°. 6 : 3 · 4 = 8 (кг) овочів. Відповідь. 8 кг.
5°. 1) 3 ;
2) 3
;
2) 3 .
.
6*. Весь
город — 1.  
 +
+ 
 +
+ 
 +
+
 =
= 
 ,
,
 > 1, отже, неможливо.
> 1, отже, неможливо.
7**. 
 <
< 
 <
< 
 або 11 < х
< 17, тому х
набуває
одне із значень: 12, 13, 14, 15, 16.
або 11 < х
< 17, тому х
набуває
одне із значень: 12, 13, 14, 15, 16.
8**. 
 —
правильний, якщо 5а
+
1 < 18, тобто а
набуває
одне із значень 1, 2, 3.
—
правильний, якщо 5а
+
1 < 18, тобто а
набуває
одне із значень 1, 2, 3.
Варіант 2
1°. 1)
 >
> ;
2) 1 >
;
2) 1 > 
 ;
3)
;
3) 
 >
1.	2°. 1)
>
1.	2°. 1) 
 ;
2) 3
;
2) 3 ;
3)
;
3) 
 ;
4) 1
;
4) 1 .
.
3°. 36 : 9 · 4 = 16 неонів. Відповідь. 16.
4°. 36 : 4 · 9 = 81 голів скота. Відповідь. 81.
5°. 1) 
 = 3
= 3 ;
2)
;
2) 
 = 7
= 7 .
.
6*.  
 +
+ 
 +
+ 
 +
+
 =
= 
 ;
;
 > 1, отже, неможливо.
> 1, отже, неможливо.
7**. 
 <
< 
 <
< 
 правильна, якщо 20 < х
< 25,
тобто набуває одне із значень: 21, 22, 23,
24.
правильна, якщо 20 < х
< 25,
тобто набуває одне із значень: 21, 22, 23,
24.
8**. 
 неправильний, якщо 3а
– 5 < 14, тобто а
набуває
одне із значень 1, 2, 3, 4, 5, 6.
неправильний, якщо 3а
– 5 < 14, тобто а
набуває
одне із значень 1, 2, 3, 4, 5, 6.
	
		 
		
