Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
17
Добавлен:
06.06.2015
Размер:
34.3 Кб
Скачать

2.4 Середнє арифметичне. Відсотки

Урок № 116

Тема. Відсотки. Знаходження відсотків від числа.

Мета: відпрацювати навички застосування поняття про відсотки й ал­горитм знаходження відсотків від числа під час розв'язування задач.

Тип уроку: застосування знань, навичок і вмінь.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання

1) 4 учні біля дошки за записаною умовою розв'язують домашні вправи.

2) Під час підготовки на дошці письмових вправ решта учнів працюють над виконанням завдань математичного диктанту.

Варіант 1 [2]

  1. Знайдіть від 45 [від 83].

  2. Знайдіть 1% від 200 [від 500].

  3. Знайдіть 1% від 4 [від 7].

  4. Знайдіть 3% від 3 грн. [від 8 грн.].

  5. Закінчіть речення: «Один відсоток — це ... » [Знайдіть 20% від 60].

  6. Знайдіть 25% від 360 [Закінчіть речення: «Відсотком називається ...»]

II. Актуалізація опорних знань

Під час перевірки правильності виконання вправ домашньої роботи й завдань математичного диктанту учні повторюють означення поняття «відсотки» і алгоритм знаходження відсотків від числа.

III. Вдосконалення навичок

Розв'язування задач: №№ 1039; 1041; 1042.

Додаткові задачі

  1. Для лісорозсадника школярі зібрали 60 кг насіння дуба, акації, липи і клена. Жолуді складали 60 %, насіння клена — 15%, насіння липи — 20% усього насіння, а решта — насіння акації. Скільки насіння акації було зібрано?

  2. На сезонному розпродажі ціни знижені на 30%. Скільки буде кошту­вати виріб, початкова ціна якого:

1) 87 грн.; 2) 115 грн.; 3) 188 грн.?

  1. Виконайте дії: 6,72 – (35,656 + 4,444) : 8,02.

  2. Знайдіть пропущене число: (рис. 137)

20%

36°

50%

?

Рис. 137

Коментар. На цьому уроці продовжується робота з вироблення вмінь і навичок рахувати відсотки від числа, замінивши їх дробами. Особливу увагу слід звернути на задачу 2 (додаткову), бо в ній ще раз обігрується момент, що даному (початковому) значенню величини відповідає 100%.

IV. Підсумок уроку

Запитання до класу

  1. У кінотеатрі 500 місць. Під час сеансу було зайнято 90 % усіх місць. Скільки глядачів дивилося фільм?

  2. Порівняйте 40 % від числа 80 і 80% від числа 40.

V. Домашнє завдання

п. 34, №№ 1034; 1038; 1043, на повторення: № 966 (5; 6).

2

С.П.Бабенко УРОКИ МАТЕМАТИКИ 5 клас Урок 116

Соседние файлы в папке Плани-конспекти математика 5 клас