
Плани-конспекти математика 5 клас / urok_36
.doc1.3. Рівняння. Кути. Трикутники
УРОК № 36
Тема. Вимірювання кутів. Види кутів.
Мета: систематизувати знання учнів про поняття кута, його елементів, позначення, вимірювання і класифікацію; вдосконалювати вміння і відпрацьовувати навички вимірювання кутів, визначати видів кутів і розв'язувати задачі на застосування аксіоми вимірювання кутів.
Тип уроку: застосовування знань, вмінь та навичок.
Обладнання: таблиця «Кути. Вимірювання кутів».
Хід уроку
I. Перевірка домашнього завдання, актуалізація опорних знань
Математичний диктант
-
Запишіть, використовуючи позначення, «градусна міра кута МОК дорівнює 35°». [Градусна міра кута ABC дорівнює 25°.]
-
Градусна міра кута А дорівнює 78° [142°]. Який це кут: гострий чи тупий?
-
Накресліть кут MNK, менший [більший] за прямий кут.
-
Накресліть гострий кут АОВ [тупий кут РЕК].
-
Накресліть тупий кут СЕК [гострий кут ABС].
-
Закінчіть речення: «Кут, менший за прямий кут [більший за прямий і менший від розгорнутого кута], називається...».
-
Скільки градусів містить кут, у 3 рази менший від розгорнутого кута [у 2 рази менший від прямого кута]?
-
Побудувати за допомогою транспортира кути 60° [90°] і його бісектрису.
II. Відпрацювання навичок
Розв'язування вправ.
№ 328 [Розв'язання. ВК проходить між сторонам розгорнутого кута
АВС
= 180°,
отже,
АВС
=
АВК
+
КВС,
тому
КВС
=
АВС
–
АВК
= 180°
–
146° = 34°.
ВК — бісектриса кута СВD, тому
KBC
=
DBK
=
,
тому
DBC
= 2
KBC
= 2
· 34º = 68°. Відповідь.
CBD
=
68°.]
Далі можна запропонувати учням роботу із робочим зошитом (с. 26, тема 9).
Особливо слід звернути увагу на №№ 103; 106; 107; ПО; 112; 113; 114.
III. Підсумок уроку. Домашнє завдання
п. 12, завдання в робочому зошиті
№102; 105; 108; 111; 115.
Додатково: № 117.