Плани-конспекти математика 5 клас / urok_11
.doc1.1. Натуральні числа
УРОК № 11
Тема. Площина. Пряма. Промінь.
Мета: закріпити знання, здобуті на попередньому уроці, про властивості прямої, площини і променя; розвивати просторову уяву учнів; перевірити засвоєння матеріалу з тем «Відрізок» та «Площина. Пряма. Промінь» під час виконання самостійної роботи.
Тип уроку: засвоєння навичок та вмінь.
Хід уроку
I. Перевірка домашнього завдання та актуалізація опорних знань
У
сні
вправи
-
Назвіть усі відрізки, прямі і промені, зображені на рис. 6
-
Прочитайте число: а) 3 007 020; б) 5 213 000.
-
числа 28; знайдіть чверть числа 28. Чому дорівнює потроєне число 28?
-
Учитель. Я побудував на дошці відрізок AВ = 70 см, точка С — середина відрізка АВ. Потім зтер точки А і В, залишивши т. С і частину відрізка. Як поновити рисунок?
II. Розв'язання вправ
№ 103, 104,105, 107, 108, додатково 110.
III. Самостійна робота
Відповідно до тексту тематичної контрольної роботи, самостійна робота з цих тем може бути такою:
Варіант 1
-
Н
акресліть
відрізок АВ
довжиною
5 см 2 мм. Позначте на ньому точку D.
Запишіть
усі відрізки, що утворились на рисунку
та виміряйте їх довжини. -
Назвіть усі відрізки, прямі та промені, зображені на рис. 7.
-
Точка М належить відрізку КР, МК = 13 см, відрізок РМ на 18 см довший за відрізок МК. Знайдіть довжину відрізка КР.
4*. На відрізку MN = 21 см позначили точки Р і К так, що МР = 15 см; NK = 14 см. Чому дорівнює довжина відрізка РК?
Варіант 2
-
Накресліть відрізок MN довжиною 6 см 5 мм. Позначте на ньому точку D. Запишіть усі відрізки, що утворилися на рисунку і виміряйте їх довжини.
-
Назвіть усі відрізки, прямі і промені, зображені нарис. 8.
-
Т
очка
А
належить
відрізку ВС;
АВ =
18 см, АС
на
13 см довший за відрізок АВ.
Знайдіть
довжину відрізка ВС.
4*. На відрізку ТК = 13 см позначили точки М і N так, що МТ = 5 см, a KN = 9 см. Чому дорівнює довжина відрізка РК?
IV. Домашнє завдання
п. 4, №№ 106, 109, 110, додатково № 120.
