
Плани-конспекти математика 5 клас / urok_34
.doc1.3. Рівняння. Кути. Трикутники
УРОК № 34
Тема. Види кутів. Вимірювання кутів.
Мета: закріпити знання понять «розгорнутий кут», «градус» як одиниця вимірювання кутів, «основна властивість вимірювання кутів»; відпрацювати навички вимірювання кутів і розв'язання задач на обчислення градусної міри із застосуванням властивості вимірювання кутів, повторити правила позначення кутів.
Обладнання: демонстраційний транспортир, картки-завдання на вимірювання кутів.
Тип уроку: засвоєння вмінь та навичок.
Хід уроку
I. Перевірка домашнього завдання
№ 316; № 323.
Серед
поданих чисел знайдіть відповідні
градусні міри кутів
BCQ;
EFM;
PRT;
AKS;
DBC.
II. Актуалізація опорних знань
Усні вправи
-
Назвіть усі кути, зображені на рис 43.
-
На рис. 44
MNK =
FNT = 60°. Визначте величини кутів
KNF і
KNT.
-
На рис. 45 АВ — бісектриса деякого кута, величина якого 60°. Як побудувати цей кут?
-
Прочитайте вираз і знайдіть його значення: 1) 37 – 19; 2) 27 · 3; 3) 315 : 3; 4) 49 + 37.
III. Відпрацювання навичок
-
Розв'язання вправ №№ 327; 328; 330.
-
Практична робота
Учням роздано картки-завдання на 2-4 варіанти, кожна з яких має приблизно такий вигляд, як на рис. 46.
Рис. 46
Спільні запитання для всіх варіантів записано на дошці (№ завдання відповідає № рисунка).
-
Яку величину має кут?
-
Який кут називається розгорнутим?
-
Який з кутів на рис. є розгорнутим?
-
MOK =
KOP = ... Чому дорівнює градусна міра кута між їх бісектрисами? Відповіді учнів записують у роздані таблиці (див. табл.).
-
1
2
3
4
1
2
3
4
Перевірка результатів практичної роботи проводиться наприкінці уроку (вчитель збирає заготовки-таблиці з відповідями учнів, залишивши картки-завдання і показує правильні відповіді, разом з учнями обговорюються завдання).
IV. Домашнє завдання
п. 12, №№ 329; 332 (1); 428; 333.
Принести ножиці.