Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
20
Добавлен:
06.06.2015
Размер:
129.54 Кб
Скачать

ІІ. Звичайні дроби Тема 3. Множення і ділення звичайних дробів.

Урок № 28

Тема. Задачі на множення дробів

Мета: домогтися засвоєння учнями алгоритму знаходження значен­ня дробу від числа (відсотків від числа) як добутку даного числа на цей дріб (відсотки, які виражені дробом); повторити способи розв'язування інших видів задач на множення дробів.

Тип уроку: застосування знань, умінь.

Хід уроку

I. Перевірка домашнього завдання

 Збираємо зошити на перевірку.

II. Актуалізація опорних знань

 Щоб зробити цей етап уроку більш ефективним (залучити більше учнів), можна організувати фронтальну роботу із сигнальними картками:

— «так, я згодний з відповіддю»;

— «я не згодний, маю іншу думку»;

— «я не маю чіткої відповіді на поставлене запитання».

Усні вправи

  1. Обчисліть:

  2. Скоротіть дроби: ; ; ; ; .

  3. Розв'яжіть задачі:

а) Число збільшили у рази. Яке число дістали?

б) Пішохід рухається зі швидкістю км/год. Яку відстань він подо­лає за год?

в) Печиво коштує 8 грн. Скільки буде коштувати кг цього печива?

  1. Виразіть десятковим, а потім звичайним дробом 1 %; 2%; 10%; 25%; 50%.

  2. Запишіть дробом вираз: 30 : 5; (30 : 5) · 3; (30 · 3): 5.

III. Формування знань

 У різних навчальних посібниках підхід до викладання цього пи­тання різний. Тому вчителеві радимо керуватися своїми уподо­баннями і підготовкою класу у виборі способу викладання питан­ня «Задачі на знаходження дробу від числа».

У будь-якому разі учні повинні навчитися відрізняти задачі такого змісту від інших і знати алгоритм розв'язування таких задач. Результа­том пояснень учителя може бути конспект 17.

Конспект 17

Задачі на множення дробів

1. S = v · t.

2. Вартість = ціна · кількість.

3. Якщо а збільшити у b разів, дістанемо c = ab.

4. Щоб знайти від а, треба .

5. Щоб знайти р % від а, треба

а · 0,01 р або р % перевести у , а потім .

Приклади 1. v = 12 км/год; t = год;

(км).

4. Знайдіть від 1.

.

5. Знайдіть 38 % від 1.

1·0,38 = ·0,38 = 0,38 : 2·3 = 0,14·3 = 0,57

IV. Засвоєння вмінь

І рівень

Усні вправи

  1. У саду 20 дерев, з них — яблуні. Скільки яблунь у саду?

  2. У саду 20 дерев, з них 0,6 — яблуні. Скільки яблунь у саду?

  3. У саду 20 дерев, з них 60% — яблуні. Скільки яблунь у саду?

ІІ, ІІІ рівні

  1. 1 кг печива коштує 4 грн. Скільки коштують кг; кг цього печива?

  2. Швидкість слимака м/хв. Яку відстань проповзе слимак за 24 хв; за 0,5 год?

  3. В одному ящику 15 кг яблук, а у другому — в рази більше. Скільки яблук в обох ящиках разом?

  4. Знайдіть: а) від 25; б) від 12; в) від ; г) 0,55 від 16.

  5. У зерносховищі зберігається 4 500 т зерна, якого — пшениця. Скіль­ки тонн пшениці в зерносховищі?

  6. Знайдіть: а) 15% від 24; б) 40% від 15; в) 24% від 1,5; г)8% від .

  7. Огірки містять 95% води. Скільки кілограмів води в 40 кг огірків?

Задачі на знаходження дробу / відсотків від числа

Додаткові завдання

Задача 1. Заготовлено 300 т палива. У січні використали 13,5 % цього палива, а в лютому 19,5 %. На скільки тонн палива витратили в лютому більше, ніж у січні? (Розглянути два способи розв'язання.)

Задача 2. Знайдіть пропущені числа:

Задача 3. Виконайте дії: а) ; б) .

Задача 4. Подайте число 1 у вигляді суми трьох дробів, чисельник кожного з яких дорівнює 1.

V. Підсумки уроку

Тестові запитання

На дошці записане число. Наприклад,

Учитель швидко читає запитання, а учні записують у зошити відпо­віді (1 або 2 учні працюють за відкидними дошками).

1) від числа; 2) 50 % від числа; 3) від числа;

4) 25 % від числа; 5) половина числа; 6) числа.

За результатами тестових запитань учитель разом з учнями оцінює роботу класу на уроці та рівень досягнення мети.

VI. Домашнє завдання

  1. Людина йде зі швидкістю км/год. Скільки кілометрів вона пройде за год; за год; за год?

  2. Ширина прямокутника м , а довжина — у 3 рази більша. Знайдіть площу прямокутника.

  3. Знайдіть: а) від 40; б) від 12; в) від ; г) 0,35 від 5.

  4. Висота гори Говерли (Карпати) 2060 м, а висота Ай-Петрі (Крим) ста­новить - висоти Говерли. Яка висота Ай-Петрі?

  5. Знайдіть: а) 20 % від 12; б) 25 % від 1,2; в) 37 % від 10; г) 15 % від .

  6. Маса білого ведмедя 700 кг, а маса бурого ведмедя становить 43 % маси білого. Знайдіть масу бурого ведмедя. Результат округліть до де­сятків кілограмів.

3

С.П.Бабенко. Уроки математики 6 клас

Соседние файлы в папке Плани-конспекти математика 6 клас