
Плани-конспекти математика 6 клас / urok_119
.docV. Раціональні числа і дії над ними Тема 9. Перпендикулярні і паралельні прямі.
Координатна площина
Урок № 119
Тема. Координатна площина
Мета: відпрацювати навички «читати» готові рисунки з точкам на координатній площині та будувати точки із заданими координатами; здійснити діагностику знань і вмінь з теми.
Тип уроку: застосування знань, умінь, навичок.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Перевірка домашнього завдання
Бажано звернути увагу на задачу 4 — повторити спосіб розв'язування подібних задач (доповнення до 1), всі інші вправи є стандартними, аналогами тих, що були розв'язані в класі.
III. Відпрацювання знань
Запитання до класу
-
Яку будову має система координат?
-
Яка площина називається координатною?
-
Скільки чисел визначають положення точки на координатній площині?
-
Як знайти координати точки, розташованої на координатній площині?
-
Як записати координати точки?
-
Як побудувати точку на координатній площині, якщо координати точки відомі?
IV. Відпрацювання навичок
-
Н
а координатній площині позначені точки: А, В, С, D, E, F, О, Р, R, S (див. рис). Вітя Верхоглядкін записав їх координати так: A(-2; 4), B(2; 3), С(-5; 0), D(4; 1), Е(0; 2), F(3; -3), О(0; 0), P(-7; 3), S(3; -7), R(-3; -6). Чи правильні ці записи?
-
На координатній площині проведіть пряму, що проходить через точки С(-2; 0) і D(4; 3). Позначте на ці прямій точки, абсциси яких дорівнюють: -4; 0; 1. Запишіть координати одержаних точок.
-
Дано координати трьох послідовних вершин прямокутника KLMN: K(-1,5; -2); L(-1,5; 1); M(3; 1).
а) Накресліть цей прямокутник;
б) запишіть координати точки N;
в) знайдіть периметр і площу цього прямокутника.
V. Діагностика рівня засвоєння знань, вироблення вмінь
Тестові завдання
Варіант 1
-
Яка з перелічених точок (див. рис.) має координати (-1; 4)? 1) Т; 2) К; 3) Р; 4)М.
-
Побудуйте точки A(2; 4), B(-1; -2), С(3; 0), D(-2; 5). Проведіть прямі АВ і CD. Яка з наведених пар чисел задає координати точки їх перетину?
1)
(2;
1); 2)
(1;
2); 3)
(2;
-1); 4)
(-2;
1).
-
Побудуйте точки A(-2; 2) і B(3; 2); знайдіть довжину відрізка АВ (в одиничних відрізках).
1) 6,2; 2) 5; 3) 8; 4) 10.
Варіант 2
-
Яка з перелічених точок (нарис.) має координати (-2; 4)?
1) M; 2) T; 3) E; 4) D.
-
П
обудуйте точки C(3; -2), D(4,5; 5,5), A(4; 0), B(1; 4,5) Проведіть прямі AВ і CD Яка з наведених пар чисел задає координати точки перетину цих прямих.
1) (3; 2); 2) (2; 3); 3) (-2; 3); 4) (-1; 2).
-
Побудуйте точки M(1; 4), T(1; -1) Якому з наведених чисел відповідає довжина відрізка MT?
1) 4; 2) 6; 3) 5; 4) 6,5.
VI. Підсумки уроку
Підбиваємо, перевіряючи якість виконання тестових завдань
VII. Домашнє завдання
Повторіть теорію з теми «Координатна площина», розв'яжіть задачі, виконайте творче завдання
Задача 1. На координатній площині позначте пряму, що проходить через точки A(-2; -3), B(2; 5) Позначте на цій прямій точки з ординатами -1, 1, 2 Запишіть координати одержаних точок.
Задача 2. Точки A(3, -1) і B(1, -1) — дві сусідні вершини квадрата ABCD, ордината вершини С більша за ординату вершини В:
а) Накресліть квадрат ABCD, б) запишіть координати точок С і D
в) знайдіть периметр і площу квадрата.
Задача 3. Токар може виготовити партію деталей за 8 год, а його учень таку партію — за 12 год За який час виготовлять партію деталей токар і учень, працюючи разом?
Творче завдання. На координатній площині зобразіть який-небудь рисунок, знайдіть і запишіть координати ключових точок