Плани-конспекти математика 6 клас / urok_63
.docІV. Ймовірність випадкової події. Коло, круг Тема 5. Ймовірність випадкової події. Коло, круг
Урок № 63
Тема. Ймовірність випадкової події. Коло, круг. Стовпчасті і кругові діаграми
Мета: підготовка до тематичної контрольної роботи.
Тип уроку: систематизація знань, умінь та навичок.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання
Самостійна робота
Варіант 1
-
У класі навчається 14дівчатокі 16 хлопців. Побудуйте кругову та стовпчасту (один учень — 2 мм) діаграми.
-
На морській спортивній базі серед іншого обладнання було 30 шлюпок (ш), 21 байдарка (б) і 15 яхт (я). За допомогою вимірювань встановіть, яка зі стовпчастих діаграм відповідає цій умові:
-



1)
2)
3)
Варіант 2
-
У листопаді 24 дні були дощовими, решта сонячними. Побудуйте кругову і стовпчасту діаграми (один день — 3 мм).
-
Із 120 вантажівок автопарку 40 автомобілів КАМАЗ (К); 60 — ЗІЛ (З), решта автомобілів ГАЗ (Г). Виконавши необхідні обчислення і вимірювання, з'ясуйте, яка з наведених стовпчастих діаграм відповідає умові.
-



1)
2)
3)
II. Систематизація знань
Як завжди на уроці, що передує тематичній контрольній роботі, треба повторити, систематизувати і, можливо, скорегувати деякі моменти у знаннях, уміннях учнів з тем, що виносяться на тематичний облік (нагадаємо, що це такі теми: «Ймовірність випадкової події», «Коло, довжина кола», «Круг. Площа круга», «Кругові і стовпчасті діаграми»). Тому традиційно повторюємо матеріал блоками. І, що найважливіше, намагаємось залучити до роботи всіх учнів.
Блок 1. «Ймовірність випадкових подій»
-
Які з подій є випадковими, достовірними, неможливими? а) Завтра піде дощ. б) Середа передує четвергу.
в) Збірна команда України з футболу стане чемпіоном світу у 2008 році.
-
Порівняйте шанси наступних подій. Зобразіть результат графічно. «Монету підкидають тричі»:
а) вішало три герби; б) випало два герба; в) випав один герб;
г) герб випав принаймні один раз.
-
На тарілці лежить 5 пирогів з м'ясом, 3 пироги з повидлом і 2 пироги з капустою. Який пиріг вірогідніше взяти навмання: з м'ясом або з повидлом?
Блок 2. «Коло. Круг»
-
Дано круг радіуса 2,5 см. Обчисліть:
а) довжину кола, що обмежує цей круг;
б) площу круга;
в) площу сектора, що вимірюється кутом 60°.
-
Довжина півкола дорівнює 6л см. Чому дорівнює площа круга, що обмежена цим колом?
-
Площа арени цирку дорівнює 144л см2. Чому дорівнює довжина огорожі?
Блок 3. «Кругові та стовпчасті діаграми»
-
З 45 хвилин уроку 5 хвилин учні перевіряли домашнє завдання; 20 % уроку слухали пояснення вчителя; - уроку розв'язували вправи біля дошки, а решту уроку працювали самостійно. Побудуйте: а) кругову; б) стовпчасту діаграми (1 хв — 2 мм).
III. Підсумки уроку
Залежно від того, яку форму роботи на уроці вибрав для учнів учитель, цей етап може також набувати різних форм. Наприклад, якщо форма роботи напівсамостійна («сильні» учні працюють індивідуально, а решта учнів виконує завдання самостійно, але з попереднім обговоренням; потім один з учнів йде до дошки і одночасно з рештою учнів виконує завдання біля дошки, а ті з учнів, хто встигне виконати завдання раніше — це може бути 5, наприклад, перших учнів,— отримують певну позначку в зошиті; після чого відкриваємо дошку і перевіряємо розв'язання і відповіді; потім так само наступне завдання); тоді підбиття підсумків є самооцінюванням активної роботи учнів — за позначками в зошиті.
IV. Домашнє завдання
Задача 1. Довжина кола дорівнює 94,2 см. Знайдіть радіус кола.
З
адача
2.
Знайдіть площу круга, діаметр якого
дорівнює 2,4 см.
Задача 3. Знайдіть площу заштрихованої фігури (див. рис), якщо сторона квадрата дорівнює 0,6 см.
Практична робота. Побудуйте кругову і стовпчасту діаграми розподілу площі вашої квартири: кімната, коридор, ванна, кухня.
