- •ОбовʽЯзкове домашнє завдання
- •2014 Рік Зміст
- •Задача 1
- •Розв’язання
- •Розв’язання
- •Розв’язання
- •Розв’язання
- •1) Визначимо коефіцієнт екстенсивності
- •2) Величина виробничого запасу визначається як добуток норм витрат продукції на кількість випущеної продукції за рік поділено на 360
- •Задача 5
- •Вихідні дані
- •Розв’язання
Розв’язання
1)Розрахуєм додаткову заробітну плату
4,2*12%=0,50 грн
2) розрахуєм суму нарахувань на заробітну плату
(4,2+0,5)*37%=1,74 грн
3)Розрахуємо витрати на утримання виробничих площ за формулою:
Спл = S·* Рпл (грн.), (5.1)
де S – площа цеху, м2;
Рпл – річна норма витрат на утримання 1м2 площі (можна прийняти 20-80 грн. на рік).
Отже буде: Спл = 71* 60= 4260 грн
4) Розрахуємо витрати на споживання пару за формулою:
Сп = V· Рп (грн.) , (5.2)
где V – річна потреба пару, тонн;
Рп – вартість 1 т пару (можна прийняти 30-50 грн.).
Отже це буде: Сп = 85*40= 3400 грн
5) Розрахуєм витрати на споживання води за формулою:
Св = Q· Рв (грн.) , (5.3)
где Q – річні витрати води, м3; Рв – вартість 1м3 води (можна прийняти 0,1-1,5 грн.)
Отже витрати води будуть становити: Св = 1620*0,75= 1215 грн
6) Розрахуємо загальну суму цехових витрат:
4260+3400+1215+610+1240+1860+940=13525 грн
на одиницю продукції: 13525:540=25,05 грн
7) Розглянемо суму адміністративних витрат:
9800+16400=26200 грн
У нас адміністративні витрати становлять: 26200*0,14= 3668 грн
На один виріб: 3668: 540=6,79 грн
8) Розрахуємо витрати на збут
8400*10%=840 грн
на одиницю виробу: 840:540=1,56 грн
9) Розрахуємо виробничу собівартість
11+4,2+8,4+0,5+4,2+0,5+1,74+25,05=55,59 грн
10) Розрахуємо повну собівартість:
55,59+6,79+1,56=63,94 грн
11) Розрахуємо планову суму прибутку
63,94*29%=18,54 грн
12) Розрахуємо ціну виробника:
18,54+63,94= 82,48 грн
13) Розрахуємо ПДВ
82,48*20%=16,5 грн
14) Розрахуємо планову відпускну ціну:
82,48+16,5=98,98 грн
15) Розрахуємо процент загальновиробничих витрат:
а)
цехові
*100%=596,43%
б)
адміністративні
*100%=161,67%
в)
витрати на збут
*100%=2,81%
16) Знайдем витрати на 1 грн виробленої продукції:
а) товарна продукція: 82,48*540=44539,2 грн
б) собівартість товарної продукції: 63,94*540=34527,6 грн
в)
затрати на 1 грн товарної продукції:
= 0,77 коп
Висновок: виходячи з цього можна узагальнити що планова ціна товару становить 98 грн 98 коп. а ціна виробника 82,48, також відсоток цеховий склав 596,43, адміністративний-161,57, а вітсоток витрати на збут становить 2,81%.
