ман для 1ПМ-11 / 2 курс 2011 / семинары / Похідна і диференціал / СЕМИНАР № 4
.docМіністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Горлівський технікум Донецького національного університету
СЕМІНАРСЬКЕ ЗАНЯТТЯ № 4
з теми: «Похідна і диференціал. Застосування похідної та диференціала.»
Дисципліна: «Математичний аналіз»
Розглянуто та схвалено Розробив викладач
на засіданні циклової Велікодна О. В.
комісії інформаційних технологій
та прикладної математики.
протокол № 1 від 30.08.2011 р.
Голова циклової
комісії ІТ та ПМ І. П. Сошина
ПЛАН ЗАНЯТТЯ
Дисципліна: Математичний аналіз
Дата: курс: ІІ
Викладач: Велікодна Ольга Володимирівна
Тема: Неперервність функцій. Властивості неперервних функцій.
Мета:
-
Дидактична: систематизувати знання та вміння з методів знаходження границі функції в точці, дослідження функції на неперервність, показати вміння знаходити границі функції в точці та застосовувати важливі границі.
-
Виховна: виховувати вміння чітко мислити, висловлювати думки, будувати логічну систему думок.
-
Методична: вдосконалити методику проведення семінарського заняття.
Тип: семінарське заняття № 2
Вид: семінарське заняття - залік
Методи та форми проведення заняття: практичний, проблемно – пошуковий, язиковий.
Наочні посібники: -
Роздавальний матеріал: тестові завдання до актуалізації знань, картки - завдання до самостійного виконання студентами.
Обчислювальні засоби: калькулятори.
Література:
-
Берман Г.Н. Сборник задач по курсу математического анализа: Учеб. пособие для вузов. - М.: Наука. Гл. ред. физ. - мат. лит.,1975.
-
Марон А. И. Дифференциальное и интегральное исчисление в примерах и задачах. – М.: Наука, 1973.
-
Данко П. Е. Высшая математика в упражнениях и задачах. В 2 ч. Учеб. пособие для вузов. - М.: Издательский дом «ОНИКС 21 век»: Мир и Образование,2002.
ХІД ЗАНЯТТЯ.
-
Організаційна частина:
-
відсутні;
-
підготовка до заняття;
-
перевірка д/з.
-
Мотивація навчальної діяльності студентів: обчислення границь функції в точці дозволяє будувати систему логічних висновків, розвивати творче уявлення, методи аналізу та синтезу.
-
Актуалізація опорних знань: тестові завдання додаються.
-
Контроль за підготовкою студентів до практичного заняття:
-
Інструктаж щодо виконання практичної роботи.
-
Видача завдань для виконання роботи.
-
Виконання студентами практичної роботи.
-
Оформлення індивідуальних звітів виконаної роботи, захист практичної роботи.
-
Підведення підсумків. Оцінювання.
-
Домашнє завдання:
Конспект семінарського заняття № 2.
Тема: «Похідна і диференціал. Застосування похідної та диференціала.»
Протягом заняття студенти розв’язують різні практичні завдання на застосування похідної та диференціала. Перевірка теоретичних знань проводиться за допомогою тестів. Робота розрахована на чотири варіанти.
Варіант № 1
-
Обчислити похідні наступних функцій:
;
;
-
Написати рівняння дотичної та нормалі до графіку функції в точці:
-
Знайти диференціал другого порядку від даної функції: ;
-
Обчислити границю функції в точці, користуючись правилом Лопіталя:
.
Варіант № 2.
-
Обчислити похідні наступних функцій:
-
Знайти точки графіка функції, де дотична паралельна до осі абсцис:
-
Знайти диференціал другого порядку від даної функції:
-
Обчислити границю функції в точці, користуючись правилом Лопіталя:
Варіант № 3.
-
Обчислити похідні наступних функцій:
-
Написати рівняння дотичної та нормалі до графіку функції в точці:
-
Знайти диференціал другого порядку від даної функції:
-
Обчислити границю функції в точці, користуючись правилом Лопіталя:
Варіант № 4.
-
Обчислити похідні наступних функцій:
-
Знайти точки графіка функції, де дотична паралельна до осі абсцис:
-
Знайти диференціал другого порядку від даної функції: ;
-
Обчислити границю функції в точці, користуючись правилом Лопіталя: