Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
255
Добавлен:
22.03.2015
Размер:
86.53 Кб
Скачать

Задача №1

Розподілити загальновиробничі витрати цеху (80000грн) між виробами А і , виходячи з їх машино місткості (вираженій у маш-год) і трудомісткості(вираженій у витратах на оплату праці осн.вироб.роб.)

Показники витрат

А

Б

Витрачено маш-год

300

600

Нарах осн.з/п,грн

5000

7000

- МАШИНОМІСТКІСТЬ

1)Визнач базу розподілу виход з відпрац.мащ-год

300+600=900

2) Ставка розпад заг.вироб витрат

80000/900=88,9

3)Розподілимо заг.вироб.витрати на виріб А

300*88,9=26670

4)Розподілимо заг.виробн.вит на виріб Б

600*88,9=53340

-ТРУДОМІСТКІСТЬ

1)База розподілу: 5000+7000=12000

2)Ставка розподілу: 8000/12000=6,6

3)Розпод.заг.вироб.вит. на виріб А

5000*6,6=33000

4)Розподілимо заг.виробн.вит на виріб Б

7000*6,6=46200

Задача

Заг.вироб.вит. 600000 грн. при обсязі виробн.. 3 виробів. Виріб А – 200 од, Б – 300од, В – 500од.

Кожна од. потребує обробки відповідно 7, 12, 20 маш-год.

Прямі витрати праці на од.А-75грн,Б-50грн, В-40грн.

Чому дорівнюють вит.на од. виробу Б уразі використ.маш-год як бази розподілу?

1) База розподілу: 7*200+12*300+20*500=15000

2)Ставка розподілу заг.вироб.вит.

600000/15000=40 грн/маш.год

3)Розподілимо заг.вироб.вит. на виріб Б

40*12=480грн.

Задача

Бюджетні витрати праці,год-17000

Бюджетні виробн..накладні вит.-297500год.

Фактичні вит.праці – 15856 год

Фактичні виробн..накладні вит. – 292400,год

Підпр.викор. бюджетну ставку розподілу виробн.. наклад витрат на основі год.праці.

Якими будуть (зайвими чи недорозподіленими) накладні витрати?

1)Ставка розподілу наклад.вит:297500/17000=17,5

2)Розподілимо виробн..наклад.вит.: 15856*17,5=277480

3)Недорозподілені витрати: 292400-277480=14920

Задача

Заг.вит. підпр. на виробн.. 8000 од. прод. становили 80 000 грн (зокрема – змінні 48000 грн)

Чому дорівнюватимуть заг.виробн.вит.на виробн.. 10000 од.прод?

Розв’язання

Постійні витрати: 80000-48000=32000

Змінні вит. На од: 98000/8000=6

Заг.змінні витрати: 6*10000=60000

Заг.витрати: 60000+32000=92000

Задача

Змінні витрати на од продукції склали 10 грн. при обсязі виробництва 10000 од. Чому дорівнюють змінні витрати на од. при обсязі виробн.. 15000 од,грн?

Розв’язання:

Змінні вит на од не зміннються

Змінні витрати на од продукції склали 10 грн. при обсязі виробництва 15000 од.

Задача

К-сть

Од.

прод

Заг

Вит.

Заг.

Пост.

вит

Заг

Змін

Вит.

На од.

Марж

вит

Зміні вит

Пост вит

Змінні на од – всі однакові

Заг.змінні вит.=змінні вит.на од.*к-сть прод

Заг.пост.вит.=пост.вит.на од.*к-сть прод

(заг.пост. вит. – всі однакові)

Пост.вит. на од=заг.пост.вит/к-сть прод

Заг.вит=заг.пост.вит+заг.змінні вит.

Марж витрати= пост вит.потрібно:

2рядок-1рядок

3 рядок – 2 рядок

Задача

Підприємство виготовляє один вид продукції. Для контролю за витратами тут прагнуть визначити рівень змінних і постійних витрат, виходячи із звітних даних за останні місяці.

1)визначити рівень змінних і постійних витрат методом найвищої-найнижчої точки

2)суму очікуваних витрат на виробн..6300од. прод

Розв’язання

Найвище значення:

5850 од. 48875 грн.

Найнижче значення:

5160 од. 45080 грн.

Різниця:

5850-5160=690 48875-45080=3795

Змінні витрати на од:

b=3795/690=5,5

Розрахуємо постійні витрати:

a=y-bx

використовуючи показники найвищої точки

а=48875-5,5*5850=16700

використовуючи показники найнижчої точки

а=45080-5,5*5160=16700

Функція витрат y=a+bx

Сума витрат при обсязі 6300

Y=16700+6300*5,5=51350

Задача

Нижче наведені дані про накладні витрати контракту на прибирання приміщень при двох варіантах величини території,що обслуг.:

Територія, м2

15000

25000

Накладні витрати

60000

80000

Якими будуть накладні вит.,прибрати 22000м2?

Змінні вит на од.: 80000-60000=20000

25000-15000=10000; b=20000/10000=2

Функція витрат y=a+bx

y=30000+2*22000=74000

Валовий прибуток=Виручка від реаліз.-с/б реаліз прод

с/б реаліз прод=готова прод на пч.+с/б гот.прод-гот.прод.на кн..

с/б гот.прод.=незав.виробн. на пч.+

вит.вироб(матеріали,з/п,вироб.накладні) + незав.виробн. на кн..

Прибуток до оподаткування=Валовий прибуток+Операційний прибуток

Варт.сировини. і матеріалів.=Мат на пч.+Закупівля- Мат. на кін.

Операційний прибуток=Вал.приб-Операц. вит(все що не вкл..в витрати)

ЗВІТ ПРО ФІН...РЕЗУЛЬТАТИ:

1.Виручка від реалізації

2. С/б реаліз.прод.

3.Валовий прибуток

4.Операційні витрати

5.Операційний прибуток

6.Податок на прибуток

7.Чистий прибуток(збиток)(5-6)

Задача

показн

Мех цех

Склад.цех

Ремонт.цех

Тран.цех

Вироб.наклад.вит.

800000

600000

150000

100000

Відпрац.кожним підрозділом

200000

150000

75000

20000

Розпод.послуги ремонт цеху

50000

20000

5000

Розпод послуги трансп.цезу

7000

10000

3000

Прямий метод розподілу

1)розподілимо послуги ремонтного цеху

База розподілу: 50000+20000=70000

Визнач.ставку розпад кожного цеху

Мех..цех.=50000/70000=0,714

Склад.цех=20000/70000=0,285

2)розподілимо витрати на ремонт цеху які підуть на мех..цех = 0,714*150000=107145

3)Розподілимо витрати ремонт цех на склад.цех

150000*0,285=42855

4)розподілимо вит.трансп..цеху

База розподілу 7000+10000=17000

Ставка розподілу кожного цеху

Мех..цех=7000/17000=0,4118

Склад.цех =10000/17000=0,5882

5)Розподілимо витрати трансп.цех які підуть на вит. Мех..цех=0,4118*100000=41180

Склад.цех=0,5882*100000=58820

6)Заг.накладні вит.

Мех. Цеху:800000+107145+41180=948325

Склад цех:600000+42855+58820=71675

7)ставка наклад витрат:

Мех..цеху =948325/200000=4,74

Склад.цех=71675/150000=4,68

С/Б прод в системах калькулювання за змінними та повними витратами

Задача

Підпр.продає по 10 грн. за од. Випущено 60000од, реалізовано 50000 од.

Витрати

Постійні

Змінн на од

Прямі матеріали

2,0

Пряма праця

1,0

Вироб.наклад вит

60 000

0,5

Вит.на збут та упра

40 000

0,8

Звіт про фін.рез в ситемі калькулювання за повними витратами:

Дохід від реалізації

50 000*10 =500 000

Повна с/б реаліз прод.

50 000*4,5= 225000

Валовий прибуток

500000-225000=275000

Операційні витрати

0,8*50000+40000=80000

Операційний прибут

275000-80000=195000

4,5=2+1+1+1+0,5

Звіт про фін рез. в системі калькулювання за змінними витратами:

Дохід від реалізації

500 000

Змінна с/б реаліз прод

50 000* 3,5=175000

Вироб марж.дохід

500000-175000=325000

Змінні вит на збут

50 000*0,8=40000

Марж.дох.по підпр.

325000-40000=285000

Постійні витрати

60000+40000=100000

Операційний прибуто

285000-100000=185000

Узгодження операційного прибутку

Різниця ОП=(Гот.прод.к.п.*Ставка розпод.пост. наклад.вит.к.п.)- (Гот.прод.п.п.*Ставка розпод.пост. наклад.вит.п.п)

Операціний прибуток

-кальк.за повн.вит

-кальк.за зміними вит

-Різниця в сумах ОП

195000

185000

10000

Узгодження різниці в сумах операц приб.

Обсяг виробництва

60000

Обсяг реалізації

50000

Зміна запасів

10000

Ставка розпод.пост.

вироб.наклад.вит.

60000/60000=1

Пояснення в різн. ОП

10000*1=10000

Задача

Підпр.застос.нормат.ставка розпод.наклад.вит.

При цьому його нормальна потужність склад. 75000 од.,а планові пост.вит 225000грн.

Вигот. 74000 од.,реалізувало 71000од, за ціною 20 грн. за од.

Звіт про фін рез. в системі кальк.змінних вит.

Дохід від реалізації

1420 000

Змінна с/б реалізації

710 000

Змінні збут та адмін..вит

355 000

Маржинальний дохід

355 000

Постійні витрати:

-вироб.накладні

-адмін.та збутові

225000

75000

Прибуток(збиток)

55000

Звіт про фін рез в системі кальк.повн.вит.

Дохід від реаліз.

1420 000

Повна с/б реаліз прод

926000

Валовий прибуток

1420000-926000=494000

Операційні витрати

355000+75000=430000

Операційни прибуток

494000-430000=64000

Повна с/б реаліз прод:

1)Нормат.ставка позпод.нормат вит.:

225000/75000=3

2)Розпод. Накладні витрати: 3*74000=222000

3)Нерозпод.наклад вит.: 225000-222000=3000

4)ПОВНА С/Б РЕАЛІЗ ПРОД:

710000+(3*71000)+3000=926000

Узгодимо операційний прибуток

64000-55000=9000 АБО

(74000-71000)*3=9000

Соседние файлы в папке Управлінський облік