Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Zadachi_1.docx
Скачиваний:
76
Добавлен:
22.03.2015
Размер:
54.04 Кб
Скачать

Розв’язання

ВВПдох=W+P+i+R+A+IT=128+62+36+80+45=351

Відповідь: ВВПдох=351

29. Розрахуйте в мільярдах грошових одиниць обсяг валового внутрішнього продукту, створеного економікою умовної країни за рік, якщо споживчі витрати складають 80% від обсягу ВВП, а інші складові є такими (млрд. гр. од.):

Приватні чисті інвестиції

11

Витрати на закупівлю товарів і послуг державою

35

Імпорт

18

Експорт

18

Непрямі податки на бізнес

7

Амортизація

9

Чисті факторні доходи

3

Розв’язання

ВВП=5(11+35+0)=230(млрд. гр. од)

Відповідь: ВВП=230 млрд. гр. од.

30. Кількість вироблених товарів у країні скоротилася на 20%. Швидкість обертання грошей зросла вдвічі, рівень цін збільшився на 10%. Знайдіть, як змінилася кількість грошей в обороті.

Розв’язання

М=

М==0,88/2=0,44*100%=44%

Відповідь: маса грошей зменшилася на 56%.

31. За такимиданими розрахуйте національний дохід:

Зарплата робітників

210

Рентні платежі

15

Відсоток

24

Прибуток підприємств

96

Амортизація

7

Чисті непрямі податки

4

Розв’язання

ВВПдох=W+P+i+R+A+IT=210+96+24+15+7+4=356

ЧВП=ВВП-А=356-7=349

НД=ЧВП-ІТ=349-4=345

Відповідь: НД=345

32. Величина середньомісячної заробітної плати в Україні в базовому році склала 2500 грн. За прогнозом індекс споживчих цін у плановому році зросте на 7,2 %. Визначте, якою має бути величина середньо­місячної номінальної заробітної плати в плановому році, щоб реальна зарплата залишилася на колишньому рівні?

Розв’язання

ЗПном=ЗПреал*1,072=2500*1,072=2680

Відповідь: ЗПном=2680

33. Два власника земельних ділянок мали такі витрати по вирощуванню картоплі:

- Симоненко - 64 тис. гривень;

- Ветренко - 56 тис. гривень.

Ринкова ціна на картоплю встановилася таким чином, що від продажу врожаю цього року Симоненко отримав 100 тис. гривень, а Ветренко - 120 тис. гривень. 1) Зробіть розрахунки і визначте, чия ділянка землі була гіршою за врожайністю? 2) Як називається рента, яку отримав Ветренко?

Розв’язання

Дсим=100-64=36(тис. грн.)

Двет=120-56=64(тис. грн.)

Відповідь. гіршою була ділянка Симоненка, бо він отримав менший дохід при більших затратах. Диференційна рента І

34. Визначте рівень природного та фактичного безробіття умовної країни, якщо:

- рівень структурного безробіття - 2%;

- рівень фрикційного безробіття - 4%;

- рівень циклічного безробіття - 6%.

Розв’язання

Бприр=Бфр+Бстр=2+4=6%

Бцикл=Бфакт-Бприр

Бфакт=6+6=12%

Відповідь: Бприр=6% Бфакт=12%

Абсолютно еластичний E>∞

Відносно еластичнийE>1

Одинично еластичний Е=1

Відносно нееластичнийE<1

Абсолютно нееластичнийE=0

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]