Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Zadachi_1.docx
Скачиваний:
76
Добавлен:
22.03.2015
Размер:
54.04 Кб
Скачать

Розв’язання

ПП=125000/500/22=11,36(одиниць товару)

Т=500*22*8/125000=0,704(год)

Відповідь: ПП=11,36(одиниць товару) Т=0,704(год)

22. Розрахуйте в гривнях встановлену державою ціну на борошно, якщо в результаті цього заходу на ринку виник дефіцит, що дорівнює 120 т. Попит і пропозиція на ринку борошна описуються рівняннями: QD = 200 – 2P, QS = 4P – 100.

Розв’язання

QD-QS=120

200-2P-4P+100=120

-6P=-180

P=30

Відповідь: Р=30

23. За такимиданими розрахуйте особистий дохід:

Зарплата робітників

216

Рентні платежі

15

Відсоток

24

Прибуток підприємств

100

Амортизація

7

Непрямі податки

25

Нерозподілений прибуток корпорацій

39

Податки на прибуток корпорацій

28

Внески на соціальне страхування

43

Трансфертні платежі

21

Розв’язання

ВВПдох=W+P+i+R+A+IT=216+100+24+15+7+25=387

ЧВП=ВВПдох-А=387-7=380

НД=ЧВП-ІТ=380-25=355

ОД=НД-СВ-НП-ПАТР=355-43-39-28+21=266

Відповідь: ОД=266

24. Визначте, чому дорівнюватимуть податкові надходження до бюджету, якщо уряд увів податок на продаж у розмірі 1 грн. за кожну продану одиницю товару. Функції попиту та пропозиції на цей товар мають вигляд: QD = 14 ‑ 2P і QS = 3P + 4, де Р — ціна товару в гривнях за одиницю, Q — кількість товару в тисячах штук. Як впливають податки на пропозицію товарів?

Розв’язання

QD = QS

14 ‑ 2P = 3P + 4

-5Р=-10

Р=2

Q=14-2*2=14-4=10

Відповідь: 10 тис. грн.

Податки збільшують пропозицію товарів, бо підприємство прагне отримати більший прибуток.

25.Населення умовної країни складає 45 млн. чол., реальний ВВП – 65 млрд. дол. За рік реальний ВВП зріс на 7 %, а кількість населення зросла у 1,25 рази. Як змінився показник ВВП на одну особу? Зробити висновки. Визначити ймовірний регіон країни.

Розв’язання

ВВП=65000/45=1444(дол./ос)

ВВП1=65000*1,07=69550(млн. дол.)

Населення=45*1,25=56,25(млн. чол.)

ВВП=69550/56,25=1236(дол./ос)

∆%ВВП=1236/1444*100%=86%

Відповідь: рівень ВВП зменшився на 16%.

26. Розрахуйте в мільярдах грошових одиниць обсяг амортизаційних відрахувань в економіці, обсяг ВВП якої за рік становив 6500 млрд. гр. од. Її функціонування описується такими показниками (млрд. гр. од.):

  • споживчі витрати – 4 300;

  • державні видатки – 1 100;

  • обсяг чистого експорту – 400;

  • обсяг чистих приватних інвестицій – 500.

Розв’язання

ВВПвидат=4300+1100+400+500=6300(млрд. гр. од)

А=ВВПдох-ВВПвидат=6500-6300=200(млрд. гр. од)

Відповідь: 200 млрд. гр. од.

27. Ціна на 1 т пшениці зросла на 60 грн. (була 360 грн.), а попит при цьому скоротився на 20 т (був 40 т). Знайти коефіцієнт цінової еластичності попиту.

Розв’язання

Е==(20/30)*( 390/60)=0,66*6,5=4,3

Відповідь: Е=4,3

28. За наступними даними розрахуйте валовий внутрішній продукт (ВВП) методом потоку доходів в млрд. грн.:

- амортизація...........................................................................80

- рента......................................................................................54

- прибуток................................................................................62

- процент..................................................................................36

- зарплата...............................................................................128

- непрямі податки....................................................................45

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]