- •Қазақ халқының дүниетанымындағы өзін-өзі тану
- •Сүйіспеншілік
- •Қарым-қатынас түрлері
- •Әбенбаев с. Тәрбие теориясы мен әдістемесі: Оқу құралы. – Алматы: Дарын, 2004 ж.
- •Мүмкіндігі шектеулі адамдардың әлеуметтік-психологиялық диагностикасы
- •Әбенбаев с. Тәрбие теориясы мен әдістемесі: Оқу құралы. – Алматы: Дарын, 2004 ж.
- •Воспитание детей в школе: Новые подходы и технологии /Под ред. Щурковой н.Е. – м., 1998 г.
- •Воспитательная работа с «проблемными» учащимися. Планирование. Мониторинг развития учащихся. Разработки занятий с педагогами и родителями. – м., Изд.: Учитель, 2007 г.
- •Әлеуметтік педагогикалық іс-әрекеттегі менеджменттің рөлі
- •2.Воспитание детей в школе: Новые подходы и технологии /Под ред. Щурковой н.Е. – м., 1998 г.
- •3.Воспитательная работа с «проблемными» учащимися. Планирование. Мониторинг развития учащихся. Разработки занятий с педагогами и родителями. – м., Изд.: Учитель, 2007 г.
Әбенбаев с. Тәрбие теориясы мен әдістемесі: Оқу құралы. – Алматы: Дарын, 2004 ж.
Воспитание детей в школе: Новые подходы и технологии /Под ред. Щурковой н.Е. – м., 1998 г.
Воспитательная работа с «проблемными» учащимися. Планирование. Мониторинг развития учащихся. Разработки занятий с педагогами и родителями. – м., Изд.: Учитель, 2007 г.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
Сәлемдесу. Старостадан рапорт қабылдау.
Топтарға бөлу (тақтада гүлдің бірнеше түрлері ілінген карточкаларды
таңдайды). 2 топқа бөлініп отырады.
Психологиялық ахуал орнату.
Жаттығу: «Қарым-қатынас». Жаттығудың ережесі қол арқылы бір-бірлерімен тез амандасып, қоштасып,ұрысып,татуласуы қажет.
ІІ. Проблеманы айқындау кезеңі.
Мұғалім сабақтың тақырыбын, мақсатын таныстырады. (Слайдта сабақтың тақырыбы, жоспары және сабақтың мақсаты көрсетіледі).
«Мүмкіндігі шектеулі адамдардың әлеуметтік психологиялық диагностикасы» тақырыбында анықтамалар көрсетіп, және т.б. құнды дүниелерді көрсетіп болған соң,мұғалім студенттердің алдына мәселелі сұрақты қойып, соның шешімін сабақ барысында бірге қарастыруды ұсынады.
ІІІ. Проблеманың шешімін табу кезеңі.
Әрбір топ ортаға шығып дайындап келген постерлерін қорғайды (үй тапсырмасын қорғау).
ІV. Проблеманың шешімін қолдану кезеңі.
Топтық жұмыс. Жоспардың 3 сұрағы бойынша әрбір топ өз ойларын постерге түсіреді.
Әрбір топ басшысы шығып қорғайды.
Қорытынды кезең.
«Ыстық орындық» әдісі. Берілген тапсырмаға байланысты қойылған сұрақтарға жылдам жауап беру керек, себебі, орындық ыстық.
«Өзіңізді тексеріңіз» әдісі Бұл мәлімет ШЫНДЫҚ па немесе ЖАЛҒАН ба? Өтілген мәтін бойынша мысалдар келтіріледі. Мысалдарды оқу кезінде оқушылар ол келтірілген мысалдың өтілген мәтінде бар, жоғын анықтайды.
Бағалау. Өзін-өзі бағалау (сары стикерге сабақты қаншалықты меңгергендігін және сабақтың соңындағы көңіл-күйін смайлик арқылы бейнелеп жапсырып қояды)
Кері байланыс.
Сабақтан алған әсеріңіз?
Туындаған қиындықтар?
Проблеманы шешудегі жағымды жақтары?
-Бүгінгі білген ең маңызды ақпарат?
-Қосымша нені қосқыңыз келеді?
Пән: Әлеуметтік педагогикалық менеджмент
Тақырып:
Әлеуметтік педагогикалық іс-әрекеттегі менеджменттің рөлі
Жоспары:
1. Әлеуметтік педагогикалық менеджменттің кәсіби білім беру жүйесіндегі маңыздылығы мен түрленуі
2. Әлеуметтік педагогикалық менеджменттің ғылым ретінде пайда болуы, дамуы және тарихы
3. «Менеджмент», «педагогикалық менеджмент» ұғымдарының мәні
Тобы: СПиС 14-1,3
Мақсаты: Әлеуметтік педагогикалық іс-әрекеттегі менеджменттің рөлін анықтау
Жабдықталуы: SMART тақта, постерлер, маркерлер, стикерлер мен түрлі-түсті қағаздар
Қолданылатын технология: Интербелсенді әдістер
Пайдаланылған әдебиеттер:
1.http://lib.kstu.kz:8300/tb/books/2013/PO/Kesiptik%20okytu%20zhuyesindegi%20pedagogikalyk%20menedzhment_kaz/plain/theor/lek1.htm
2.Воспитание детей в школе: Новые подходы и технологии /Под ред. Щурковой н.Е. – м., 1998 г.
3.Воспитательная работа с «проблемными» учащимися. Планирование. Мониторинг развития учащихся. Разработки занятий с педагогами и родителями. – м., Изд.: Учитель, 2007 г.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
Сәлемдесу. Старостадан рапорт қабылдау.
Топтарға бөлу (тақтада түрлі түсті ілінген карточкаларды
таңдайды). 2 топқа бөлініп отырады.
Психологиялық ахуал орнату.
«Құпия хат». Студенттер бір-бірлеріне бір сұрақ және бір тілек айту қажет.
ІІ. Проблеманы айқындау кезеңі.
Мұғалім сабақтың тақырыбын, мақсатын таныстырады. (Слайдта сабақтың тақырыбы, жоспары және сабақтың мақсаты көрсетіледі).
«Әлеуметтік педагогикалық менеджменттің ғылым ретінде пайда болуы, дамуы және тарихы“ тақырыбында анықтамалар көрсетіп, және т.б. құнды дүниелерді көрсетіп болған соң,мұғалім студенттердің алдына мәселелі сұрақты қойып, соның шешімін сабақ барысында бірге қарастыруды ұсынады.
ІІІ. Проблеманың шешімін табу кезеңі.
Әрбір топ ортаға шығып дайындап келген постерлерін қорғайды (үй тапсырмасын қорғау).
ІV. Проблеманың шешімін қолдану кезеңі.
Топтық жұмыс. Жоспардың 3 сұрағы бойынша әрбір топ өз ойларын постерге түсіреді.
Әрбір топ басшысы шығып қорғайды. Және барлығы бірігіп пазл құрастырады.
Қорытынды кезең.
«Ыстық орындық» әдісі. Берілген тапсырмаға байланысты қойылған сұрақтарға жылдам жауап беру керек, себебі, орындық ыстық.
«Өзіңізді тексеріңіз» әдісі Бұл мәлімет ШЫНДЫҚ па немесе ЖАЛҒАН ба? Өтілген мәтін бойынша мысалдар келтіріледі. Мысалдарды оқу кезінде оқушылар ол келтірілген мысалдың өтілген мәтінде бар, жоғын анықтайды.
Бағалау. Өзін-өзі бағалау (сары стикерге сабақты қаншалықты меңгергендігін және сабақтың соңындағы көңіл-күйін смайлик арқылы бейнелеп жапсырып қояды)
Кері байланыс.
Сабақтан алған әсеріңіз?
Туындаған қиындықтар?
Проблеманы шешудегі жағымды жақтары?
-Бүгінгі білген ең маңызды ақпарат?
-Қосымша нені қосқыңыз келеді?
