Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Форма каз.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
356.86 Кб
Скачать

Тараз мемлекеттік педагогикалық институты

Ф 15-38/2-1-1-006

Оқу мен оқытудағы жаңа әдістерді қолданып өткізілген ашық сабақтың жоспары

ІТ және оқытудың инновациялық технологиялары орталығы

21 беттің 21 беті

СМЖ «Ақпараттық-техникалық және бағдарламалық қамтамасыз ету»

ҮК ҚҮ 18-2011

Баспа 2.Дана №1

Оқу мен оқытудағы жаңа әдістерді қолданып өткізілетін ашық сабақ жоспарының титулдік парағы

Факультет

Тарих және әлеуметтік педагогика

Кафедра

Әлеуметтік педагогика және өзін-өзі тану

Оқытушының аты-жөні

Дүйсенбеков Еркебұлан

Оқытушының ғылыми дәрежесі, атағы

Аға оқытушы

Пәні

Психологиялық кеңес беру және түзету негіздері

Курсы

3

Тобы мен легі

СПиС 14-1,3

Сабақтың тақырыбы

Мүмкіндігі шектеулі балалармен жүргізілетін жұмыс түрлері

Сабақтың мақсаты

Мүмкіндігі шектеулі балалармен жүргізілетін жұмыстың ерекшеліктерін анықтау

Сабақтың түрі

Интербелсенді лекция

ОИТ пайдалану формасы

Power point, Kаhoot.it

Ашық сабақ өткізу күні мен орны

28.03.2016ж., 1-302 ауд.

Оқу мен оқытудағы жаңа әдістерді қолданып өткізілетін ашық сабақтың жоспары

р/с

Уақыты

Оқу фрагментінің мазмұны

Оқу фрагментінің мақсаты

Интеракция

Сабақтың инновациялық контенті (технологиялар, материалдар мен медиа)

Студенттің білімін тексеру/ бағалау формасы

1

2

3

4

5

6

7

1.

2-3 мин

Сергіту сәті.

Студенттердің сол сәттегі көңіл күйлерін анықтау

Сергіту сәтін жасайды.

Студенттерден алдарында тұрған қағазға қызыл стикерге дәл қазіргі көңіл күйлерін смайлик арқылы бейнелеп жапсырып қояды.

А3 қағазы, түрлі-түсті стикерлер мен қағаздар, маркерлер

2.

5-7 мин

Білу.

«Кеше.Бүгін.Ертең...» бейнеролигі

Сабақтың тақырыбын анықтау, өзектілігін ашу

Тақырыпты ашу бейнеролигі«Кеше.Бүгін.Ертең...»

тақырыбында бейнероликті тамашалауды ұсынады.

Тақырыптың өзектілігін ашу мақсатында сұрақтар қойылады.

1.Мүмкіндігі шектеулі деген сөздің мағынасын қалай түсіндіресіз?

2.Мүмкіндігі шектеулі балаларды қалай оқыту қажет деп ойлайсыздар?

Бейнеөнім, видеопроектор

Ауызша сұрақ-жауап

10-15 мин

Түсіну.

ЖИГСО әдісі

Ұжымдық жұмыс

Тақырыпты ашу, ұжымдық қорытынды шығару, талқылау

Тақырыпқа байланысты әрбір топқа шағын мәтіндер таратып береді.

Топпен бірге мәтінді талқылап, ойларын флипчартқа түсіреді, топ басшысы ортаға шығып қорғайды. Сұрақтарға жауап береді.

А3 қағазы, түрлі-түсті стикерлер мен қағаздар, маркерлер

Ұжымдық бағалау

10 мин

Қолдану. АКТ қолдану

Қосымша ақпарат беру, мектеп жағдаиында қиын балаларды анықтау жолдарын, диагностикалық әдістерді ашып-көрсету

Мұғалім студенттердің жасаған жұмыстарына тоқталып, қосымша материалдармен толықтырады.

Студенттер мұғалімнің ақпараттарын мұқият қабылдап, өз пікірлерімен салыстырып, түсініктерін толықтырады

Презентация

5 мин

Жинақтау. «Алтын ереже» әдісі.

Мүмкіндігі шектеулі балалармен жұмыс жүргізудегі ескерілуі тиіс негізгі ЕРЕЖЕЛЕРді ұсыну

Мүкіндігі шектеулі балалармен жұмыс жүргізудегі негізгі ЕРЕЖЕЛЕРІН қабырғада ілініп тұрған постерге жапсыруды ұсынады. Әрбір топ өз идеяларының маңызды деген 5-уін (түрлі-түсті қағазға жазып әкеліп) «Алтын ереже»-ге жапсырып қояды.

Постерлер, стикерлер

Жекеше бағалау

5 мин

Бағалау.

Тест әдісі.

Оқу нәтижесін электронды түрде бағалау.

Kahoot бағдарламасында студенттерге интербелсенді тақтаға тест ұсынып, нәтижесін бағалайды. Ұялы телефондарының көмегімен Kahoot бағдарламасын пайлалану арқылы, ұсынылған тестілерге электронды түрде жауап береді. Нәтижесін онлайн түрде тақтадан көреді.

Kаhoot.it онлайн бағалау платформасы, смартфондар

Онлайн бағалау

5-7 мин

Кері байланыс.

Өткізілген сабақ боиынша кері баиланыс алу, сабақтың соңындағы көңіл-күилерін анықтау

Студенттердің алдында тұрған стикерлерге өздірінің сабақтың соңындағы көңіл-күйлерін бейнелеп, жапсырып қоюларын сұрайды.

Кері байланыс картасы.

Білемін

Білгім келеді

Үйрендім

Әрбір студент өздерінің жүргізген жұмыстарына қорытынды жасап, смайлдармен бағалайды.

Студенттер алдарында тұрған парақтағы кестеге сабақ барысындағы білетін, білгісі келген және үйренген білімдерін жазып қалдырады.

Кері байланыс картасы

Ұжымды бағалау

___________________________ __________________

Оқытушының А.Ж.Т. Қолы