- •II. Оголошення теми та мети уроку
- •IV. Актуалізація опорних знань учнів
- •V. Закріплення вивченого матеріалу.
- •Vі. Фізкультхвилинка
- •IVсторінка - Цікавинка
- •Vсторінка - Довідкова
- •Vіі сторінки - Довідкова
- •Vііі сторінка - Відгадайте
- •Vіі. Узагальнення і систематизація знань учнів.
- •Xі сторінка - Ігрова
- •Xіі сторінка із завданням в цікавій формі: обвести «правильну» букву
- •Xіі сторінка – Інтелектуальна
- •Xіі сторінка – Казкові герої
- •Vііі. Підсумок уроку.
- •Поетична сторінка
- •Велика буква в іменах, по батькові та прізвищах.
- •Цікаві факти з життя тварин
- •Котячі курйози
- •Велика буква в назвах міст, сіл, держав.
- •Спробуємо відгадати. Жито і мир Петро, Дніпро, вськ
- •Велика буква в назвах морів, річок, озер.
- •Це цікаво знати.
- •Гра « Найуважніший»
- •Кросворд « Казкові герої»
Т
ЕМА:
Закріплення вживання великої літери в
іменах, по батькові, прізвищах людей,
географічних назвах та кличках тварин.
МЕТА: закріпити вміння вживання великої літери у власних назвах, удосконалювати уміння розрізняти загальні та власні назви( без вживання терміну) та навички написання слів з великої літери; розвивати мовлення, спостережливість, пильність; сприяти вихованню любові до рідного краю та до оточуючого.
ОБЛАДНАННЯ: картки, сторінки книги «Велика буква», презентація уроку
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
1. Перевірка готовності кабінету та дітей до уроку.
Колектив дітей об'єднаний у 4 бригади (по 6 учнів у кожній) за допомогою лічилочки. Парти розташовані у класній кімнаті по 3 для зручності спільної роботи школярів. На парті бригадира — об'ємний сигнальний трикутник із порядковим номером .
Довідка для вчителя
Виготовлення та використання об'ємного сигнального трикутника.
У процесі виконання самостійної роботи у дітей можуть виникати певні труднощі, потреба в додаткових поясненнях, своєчасній допомозі. В такому випадку учні сигналізують червоним кружечком, а вчитель, помітивши критичні моменти в роботі школярів, допомагає їм. Якщо ж завдання виконано, й група може відповідати, учні показують ту сторону трикутника, де зображений зелений кружечок.
Учитель
От і знову дзвінок лунає,
Мелодійно і срібно звучить.
Він до класу дітей закликає,
Щоб успішно вас знову вчить.
2. Привітання.
Учитель.
Привітаємось. Я – з вами (кивок головою),
Ви – зі мною (діти кивають головами)
І з гостями (учні повертаються до присутніх на уроці, кивають головами).
До мене повернулися.
Сідаємо за парти –
Починати урок варто.
3. Девіз уроку:
Сидимо – рівно.
Пишемо – гарно.
Слухаємо – уважно.
Відповідаємо – точно.
II. Оголошення теми та мети уроку
Сьогодні у нас незвичайний урок, тому що працюватимемо над створенням книжки про велику літеру( наклеїти листок)
Авторами цієї книги будемо ми, учні 2–А класу.
А також наприкінці уроку дізнаємось, який знайшли скарб.
ІІІ. Каліграфічна хвилинка
Урок почнемо без зупинки,
З каліграфічної хвилинки.
Отож, спочатку повправляймося у написанні великих букв, адже сьогодні ми вживатимемо їх багато.
Зошит свій я відкриваю,
Навскіс я його кладу.
Ручку я ось так тримаю.
Сяду рівно, не зігнусь.
До роботи я берусь.
В Е Л И К А Б У К В А Іван
Запишіть поруч кожен своє ім’я.
IV. Актуалізація опорних знань учнів
1. Групування предметів.
Гра «Розсипанка»
Вітер – пустун розсипав слова
Завдання:
- об’єднайте слова в групи;
- доберіть загальну назву до кожної групи слів;
- які слова виявилися зайвими?
- скласти речення;
- яке це речення за метою висловлювання (за інтонацією)?
- підкреслити головні та другорядні члени речення;
- усно перебудувати в питальне, спонукальне;
- Чому слова … пишуться з великої літери?
Марія, Тарас, Іван — ... (імена людей).
Зірка, Пушок, Рекс — ... (клички тварин).
Львів, Київ, Одеса — ... (назви міст).
Марія їде до Києва.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
І сторінка - Казкова
1. Казка "Як маленька буква стала великою"
Жила собі маленька буква. Її ніхто не хотів помічати: часто пропускали, недописували.
Чому мене не помічають, чому часто пропускають учні? - жалілася вона дядьку Алфавіту.
Ти маленька, тому й не помічають, — поважно відповів старий.
І надумала тоді буква свої справи налагодити: "Спробую -но я із середини речення переміститися на початок".
І сталося диво. Почали всі поважати букву, писати її великою. Сподобалося це букві. І наважилася вона дати назву містам, селам, вулицям, річкам, морям та озерам, горам та долинам, прилаштувалася до імен, по батькові, стала на перше місце в прізвищах і навіть у кличках тварин посіла перше місце. Пішла про неї слава по всій Мовляндії. Запишалася буква, розтовстіла, виросла. І тепер всі слова, які починаються з неї, пишуться з великої літери.
Завдання:
Читання казки по абзацам ( три дитини).
2. Асоціативний кущ.
(Відкривати таблиці на магнітній дошці під час читання казки).
Міста, села, вулиці
Клички тварин |
|
Річки, моря,озера
Велика буква
імена |
по батькові |
Гори та долини
прізвища |
Отже велика літера пишеться у …( відповіді дітей).
А зараз давайте послухаємо думку білочки Грамотійки з Лісової школи і виконаємо її завдання. (диск)
3. Складання та заучування вірша.
ІІ сторінка – поетична.
Щоб краще запам’ятати правило – давайте складемо вірш про велику літеру.
Ми літеру першу на весь її зріст
Напишемо в назвах річок, сіл і міст.
Київ, Дніпро і гори Карпати,
З великої букви нам треба писати.
Прізвище, ім'я, по батькові кожного з нас:
Ольга Василівна, хлопчик Тарас.
Клички тварини, папуги ім'я
З великої букви писатиму я.
