Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ЗМІСТ.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
74.42 Кб
Скачать

Інтегроване дослідницьке заняття (старший дошкільний вік)

ТЕМА: Поважаємо природу, усім розкажемо про воду

МЕТА: розширити знання дітей про одну з основних складових природи – воду; пояснити на дослідах її властивості; пояснити значення води для всього живого; учити визначати і називати основні її ознаки та властивості; учити встановлювати найпростіші зв’язки і взаємозалежності в стані речовин; розвивати логічне мислення, зв’язне мовлення, спостережливість, уміння самостійно робити висновки; виховувати допитливість, уважність, бережливе ставлення до води, природи взагалі.

ОБЛАДНАННЯ: Картинки із зображенням дощу, снігу, річки, роси; склянки з водою, виноградинки, люстерка, молоко, фарбники, два яйця, сіль, миючий засіб, ватяні палички, магнітофон.

Хід заняття:

Вихователь Діти, сьогодні у нас незвичайне заняття. Ми з вами станемо дослідниками – лаборантами та відправимося до чарівної лабораторії. Що роблять у лабораторії? (Відповіді дітей) Правильно, проводять досліди. Але, перш ніж відправитись до лабораторії, я пропоную вам відгадати загадки та дізнатися, про що ми будемо сьогодні говорити та що досліджувати.

  1. Мене просять і чекають,

А як покажусь – утікають. (Дощ)

  1. Лежала ковдра м’яка, біла.

Сонце припекло – з ковдри потекло.  (Сніг)

  1. Між берегів текла, текла.

Мороз зміцнів — під скло лягла. (Річка)

  1. Вранці сонечко устало –

Намистиночки зібрало.   (Роса)

(Вихователь вивішує картинки відгадки на дошку)

  • Як ви гадаєте, що поєднує всі ці явища? (Відповіді дітей)

  • Де в природі зустрічається вода? (Вода наповнює струмки й ріки, ставки й озера, моря й океани. Вода міститься в ґрунті та під землею, де біжать підземні річки та струмочки. Вода може перетворитись на хмари, тумани й дощі, сніжинки та бурульки, криги і снігові замети. Роса, іній, зимові візерунки на склі – теж вода)

  • Що та хто не може жити без води? (Дерева, квіти, тварини, птахи, людина)

  • Як ви гадаэте, в організмі людини є вода? (Відповіді дітей)

Вихователь Організм людини, в основному, складається з води: вона є в крові, в слині. Без їжі людина може прожити тиждень, але без води - 1, 2 дні.

  • Для чого вода потрібна людині? Як людина її використовує? (Відповіді дітей)

  • Чи потрібно нам берегти воду? Чому? (Відповіді дітей)

  • Як же, на вашу думку, нам берегти воду? (Відповіді дітей)

Вихователь Берегти воду, діти, значить економно її витрачати. Це не означає, що не треба вмиватися, купатися, варити їсти, пити чай. Але не слід забувати вчасно закрити кран. Бо краплинка до краплинки і стає озерце, річка, море.

Вихователь Діти, давайте пригадаємо, які особливості води ми вже з вами знаємо. (Відповіді дітей. Вода – це рідина, вона текуча. Її можна наливати, переливати в різні ємності. Вода не має кольору, вона прозора, але її можна легко забарвити в любий колір. Вода не має смаку, але смак води можна змінити, якщо добавити до неї цукор, сіль, лимонний сік та ін.)

Вихователь Як ви багато знаєте про воду, тому я запрошую вас до чарівної лабораторії, де ми будемо проводити досліди і дізнаємося ще більше про властивості води.

Але перед початком нашої роботи, нам потрібно з вами вдягнути спеціальний одяг та пригадати правила безпеки в лабораторії.