- •1. «Кім шап-шаң» ойыны
- •3. Үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейтіп, бөлу
- •2.Білгенге маржан
- •4. Тура теңдіктер құрастыр
- •3.Жұмбақ есепті шығарайық!
- •4. Тез есепте!
- •2. Сағатпен есептеу 1минутта қанша есеп шығара аласың?
- •2.Амалдар ретімен жаза отырып есептеу.
- •3.Теңдікте қандай сан түсіп қалған?
- •2.Сандарды оқып ,разрядтық қосылғыш түрінде жазу.
- •3.Математикалық диктант .
- •4.Есепте
- •2.Суретті мұқият қарап,қай кірпі алманы тез алады? Жолды сызып көрсету.
- •3.Тестік тапсырма,оқушыларға жұмыстар таратылып беріледі,жауабын белгілеу керек.
- •3.Математикалық диктант
- •1. Зейінді топтауды дамыту ширату
- •2. Мына суреттегі екі ұқсас тышқанды бояп көрсету керек
- •3.Логикалық тапсырма
- •2. Есеп шығару
3.Математикалық диктант
7 саны 91-ден неше есе кем?
68 шығу үшін 17-ні неше есе арттыру керек?
8 шығу үшін 56-ны нешеге бөлу керек?
Қорытынды: Қиялды жетілдіру ойыны,неге ұқсатасың? Шешуін тапсаң сызықпен қос.
«Кім шапшаң » ойыны бағдаршам белгілеріне бағына отырып,көбейту кестесін айту.
Сабақтың тақырыбы: Сиқырлы фигуралар .
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға геометриялық фигуралар жайында мағұлмат беру, ойын арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру, қызықты есептер шығару.
Сабақтың барысы: І ұйымдастыру кезеңі
1.Геометриялық
фигураларды еске түсіру, қайталау
2.Кеңістікте қиялды дамыту
* Қыста су неге айналады?---------------------------------------
*Кемелердің тұрағы-------------------------------------------------
* Пойыздар неге темір жолмен жүреді?
* Тісі көп неге тамақ жемейді?
* Жүннен тоқылған төсеніш
3. Балық қандай фигуралардан құрастырылған?
Қорытынды:
Нәтиже дұрыс болатындай амалдардың таңбаларын қой
1 2 3 = 1
1 2 3 4 = 1
1 2 3 4 5 =1
1 2 3 4 5 6= 1
1 2 3 4 5 6 7=1
1 2 3 4 5 6 7 8= 1
1 2 3 4 5 6 7 8 9 = 1
180* қа тең бұрыш сал
90* қа тең бұрыш сал
40*қа тең бұрыш сал
Сабақтың тақырыбы: Даму деңгейін анықтау тапсырмалары.
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың білім,білік дағдыларын тексеру
Шапшаңдылыққа ,ұқыптылыққа, сабаққа қызығушылықтарын арттыру
Көрнекілік: карточкалар, қиялды жетілдіру ойыны, тестік тапсырмалар
Сабақтың барысы: І ұйымдастыру кезеңі
1.Қиялды жетілдіру ойыны. Неге ұқсатасың? Шешуін тапсаң оны суретпен қос.
2. Оқушыларға тестік тапсырмалар беру
1.Екі ондық жеті бірліктен тұратын санды тап
А. 38
Ә. 51
Б.27
2. Ең үлкен санды тап
А.11
Ә. 47
Б.20
3. Ондығы бірлігінен екі санға кем болатын санды тап
А.47
Ә.46
Б. 85
4. Мәні онға тең болатын қосындыларды тап
А. 8+1
Ә. 7+2
Б. 4+6
5. Самат 7 дәптер, ал Дулат одан 3 дәптер артық сатып алды. Дулат неше дәптер сатып алды?
А. 10 дәптер
Ә. 4 дәптер
Б. 8 дәптер
Қорытынды:
Сабақтың тақырыбы: Қызық есептер
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың білім, білік дағдыларын арттыру
Сабаққа деген қызығушылық зейіндерін қалыптастыру,шапшаңдылыққа ,ептілікке , ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Көрнекілігі: логикалық жұмбақ есептер, карточкалар .
Сабақтың барысы: І Ұйымдастыру кезеңі
Логикалық ойлауды жаттықтыру тапсырмалары
Жалғыз өркешті түйе---------------------------
Адамға үйренген қоян----------------------------
Жолбарыс тегіне ұқсайтын үй жануары------------------------------------------
Жылқыдан аласа, құлағы үлкен, күтімді онша қажет етпейтін, еті арам, үй жануары-------------------------------------------------------------
Малдың терісінен үйтілген ет-----------------------------------------
2. «Кім шапшаң» ойыны ,оқушылар тақтаға жауабын жазады
3 . Тиімді тәсілмен орындап, жауабын жаз
56 х 9 76 х 8 45 х 3
98 х 9 28 х 6 28 х 9
36 х 9 29 х 9 56 х 3
4. «Кім тауға тез шығады?»
Қорытынды: Оқушылардың өз өздерін бағалауы.
Қызық сұрақтар
-Егер түнгі сағат 12-де жаңбыр жауса, мұнан соң 72 сағаттан кейін күн ашылып, шуақ түсе ме?
(жоқ, түн мезгілі)
-Қосарланып жегілген үш ат 1 сағаттың ішінде 12км жол жүреді. Осы уақыттың ішінде бір ат қанша жол жүрген? (12км)
- Үш түйеқұс ұщып келе жатты. Аңшы олардың бірін атып алды. Неше түйеқұс қалды?
(түйеқұс ұшпайды)
- Бір топ үйрек ұшып келе жатты. Біреуі алдында, екеуі артында, екеуі алдында, біреуі артында, біреуі екеуінің ортасында. Барлығы қанша үйрек ұшты? (3)
Төрт қайың қатар өсіп тұр.
Әрбір қайыңда 4-4-тен бұтақ бар.
Әрбір бұтақта 4-4-тен алма бар.
Барлық алма саны қанша? (Қайыңда алма өспейді)
-Мына сандарды алып көріңіз: 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9. осылардың қосындысы көп пе, көбейтіндісі көп пе? (қосындысы)
Сабақтың тақырыбы: Ауызша және жазбаша көбейту амалдарына берілген есептер.
Сабақтың мақсаты : Оқушыларға логикалық тапсырмалар беру арқылы сабаққа деген қызығушылықтарын арттыру. Ойлау қабілеттерін дамыту, ептілікке , шапшаңдылыққа тәрбиелеу.
Көрнекілігі: Жұмбақтар, логикалық тапсырмалар, тест жұмыстары
Сабақтың барысы: І ұйымдастыру кезеңі
