- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
Мектеп: «Белгілі Е.Зікібаев атындағы Өрнек негізгі мектебі» КММ
Мерзімі:
Сабақтың тақырыбы: Жақсы сөз – жанға қуат. № 9
Құндылық: «Ішкі тыныштық» Қасиеттер: ой тыныштығында отырып үйрену.
Мұғалімі: Рахимова Замзагуль Талапкеровна
Сынып – 4
Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: Топтық жұмыс, тыныштық сәті, дәйексөз, әңгімелесу, шығармашылық жұмыс.
Модульдердің кіріктірілуі: Сыни тұрғыдан ойлау, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, АКТ-ны пайдалану, бағалау, талантты және дарынды балаларды оқыту.
Оқып үйренудің нәтижесі: -
Сабақтың мақсаты: - оқушылардың «сөз», «бақыт» құндылығы туралы түсініктерін кеңейту. Сабақтың міндеттері: - жақсы сөздің адам өміріндегі маңыздылығын түсіндіру. - жақсы сөздерді қолдана білу іскерліктерін дамыту. - Ізгілікке, ізеттілікке тәрбиелеу. |
Фотосуреттер, плакат, маркер, үлестірме қағаз. |
Сабақтың барысы: а) Ұйымдастыру кезеңі. -оқушылармен сәлемдесу. - сынып тазалығына көңіл бөлу. Тыныштық сәті. Баяу әуен тыңдау. 2. Үй тапсырмасын тексеру: «Туған жер» атты өлеңді жатқа сұрау. |
Сабақ барысын талқылау.
|
3. Дәйексөз: «Жүректен шыққан сөз жүрекке жол табады» деген нақыл сөзіне оқушылардың зейінін аудару және мәнін түсіндіру. - Жаман дөрекі сөз естігенде қандай сезімде боласыңдар? - Жақын адамдарыңа қандай жақсы сөз айтқыларың келеді?
|
Әлишер Науаи
|
4. Әңгімелесу (сұхбат) «Сыпайы қоян» - атты мексика ертегісін оқушылардың назарына ұсыну. - Қоянның жылы сөздерінің өзіне қандай көмегі болды? - Жылы сөздер арқылы қандай жағдайда көмектесуге болады деп ойлайсыңдар?
|
|
5. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс. Оқушыларды жақсы, жылы сөздерді айтуға дағдыландыру мақсатында шығармашылық жұмыс ұйымдастыру. «Жақсы сөздердің тізімін құру ұсынылады.» Әр топ постер бетіне құруы қажет. |
Плакат, маркер, түрлі қағаз. |
6. Топпен ән айту. «Ертегілер әлемі» Сөзі:
|
|
7. Үй тапсырмасы. № 1 «Күннің шуақты әулесі» атты әңгімені оқу. Келесі сабақ. № 2 «Екі дос» атты аңыз әңгімені оқып келу. |
|
8. Соңғы тыныштық сәті. Баяу әуен қойылады. Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. «Тыныштық, тыныштық, тыныштық бар жерде, тыныштық, тыныштық » бүкіл әлемде.
|
|
|
|
Пайдаланылған әдебиеттер тізім:
1.«Өзін-өзі тану» оқулығы 4-сынып «Бөбек» Алматы, 2010жыл.
2.«Самопознание. kz» №10.2013 жыл.
3. Мұғалімге арналған әдістемелік құрал.
