- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
Мектеп «Белгілі Е.Зікібаев атындағы Өрнек негізгі мектебі» КММ
Мерзімі:
Сабақтың тақырыбы: Таза болса табиғат, аман болар адамзат. № 31- 32 сабақ.
Құндылық: «Дұрыс іс-әрекет» Қасиеттер: тілалғыш болу.
Мұғалімі . Рахимова Замзагуль Талапкеровна
Сынып – 4
Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: Топтық жұмыс, тыныштық сәті, дәйексөз, әңгімелесу, шығармашылық жұмыс.
Модульдердің кіріктірілуі: Сыни тұрғыдан ойлау, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, АКТ-ны пайдалану, бағалау, талантты және дарынды балаларды оқыту.
Оқып үйренудің нәтижесі: - балалар табиғаттың денсаулыққа әсері мол екендігін ұғынады.
Сабақтың мақсаты: - Оқушылар «табиғат», «денсаулық» құндылықтары және «табиғатқа қамқорлық» адами қасиеттері туралы түсініктерін кеңейту. Сабақтың міндеттері: - табиғат пен адамның үйлесімділігі туралы түсініктерін қалыптастыру; - денсаулығын күту іскерліктерін дамыту; - табиғатты, халқын сүюге, денсаулығын сақтауға тәрбиелеу. |
Фотосуреттер, плакат, маркер, үлестірме қағаз, қайшы, түрлі қағаз. |
Сабақтың барысы: а) Ұйымдастыру кезеңі. -оқушылармен сәлемдесу. - сынып тазалығына көңіл бөлу. ( топқа бөлу) Тыныштық сәті. «Нұрға бөлену» 2. Үй тапсырмасын тексеру: Оқулықта берілген «Жаңбыр жауды» атты өлеңді жатқа сұрау. |
Сабақ барысын талқылау.
Оқушылар өлеңді жатқа айтады. |
3. Дәйексөз: «Табиғатқа тазалықты тарту ет» деген өлең жолына оқушылардың зейінін аудару және мәнін түсіндіру. Жұмыс дәптерге жаздыру. - Жасыл ел туралы естігендерің бар ма? |
Р. Сәтімбеков |
4. Әңгімелесу (сұхбат) «Табиғатпен тілдессем» атты өлеңді мәнерлеп оқу. Қорыту: - «Табиғаттан ешқашан қаша алмайсың, Әуел баста егіз боп жаралғансың» деген өлең жолдарынан нені түсінесіңдер? - «Ол ауырса сенің де ауырғаның, Ол сауықса сенің де сауыққаның» дегенді қалай түсінесіңдер? |
М. Аяғанова
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. |
5. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс. Оқушылар өз топтарында отырып сабақ бойынша білім-біліктерін бекіту мақсатында арнайы тапсырма беріледі. Оқушылар оқулықтағы суретке қарап «Жасыл ел» атты тақырыпта әңгіме құрастыру ұсынылады. |
Плакат, маркер, түрлі қағаз. |
6. Топпен ән айту. «Бақытты, бол бөбегім!» сөзі: М. Хакімжанова Таза ауасы даланың, Салтанаты қаланың. Әлдилейді тербетіп, Жас жүрегін баланың. Естіп жүрсем күлкісін Мәз-мейрам боп қаламын.
Тал қарағай, көк өрім, Айдын көлің, өзенің, Қар жамылған асқар тау Байтақ дала -өз елің, Дарқан елдің еркесі, Бақытты бол бөбегім!
|
АкТ-пайдалану Бірге қосылып ән айту. |
7. Үй тапсырмасы. № 1 Оқулықта берілген тапсырамыны оқып келу. Келесі сабақ. № 2 «Алтын балық» атты ертегіні оқып келу |
Күнделікке жазып алу.
|
8. Соңғы тыныштық сәті. Баяу әуен қойылады. Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. «Дұрыс іс-әрекет, дұрыс іс-әрекет бар жерде, дұрыс іс-әрекет, дұрыс іс-әрекет» бүкіл әлемде.
|
|
|
|
Пайдаланылған әдебиеттер тізім:
1.«Өзін-өзі тану» оқулығы 4-сынып «Бөбек» Алматы, 2010жыл.
2.«Самопознание. kz» №10.2013 жыл.
3. Мұғалімге арналған әдістемелік құрал.
