- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
Мектеп: «Белгілі Е.Зікібаев атындағы Өрнек негізгі мектебі» КММ
Мерзімі.
Сабақтың тақырыбы: Су - өмір көзі. № 30- сабақ.
Құндылық: «Дұрыс іс-әрекет» Қасиеттер: тілалғыш болу.
Мұғалімі: Рахимова Замзагуль Талапкеровна
Сынып – 4
Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: Топтық жұмыс, тыныштық сәті, дәйексөз, әңгімелесу, шығармашылық жұмыс.
Модульдердің кіріктірілуі: Сыни тұрғыдан ойлау, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, АКТ-ны пайдалану, бағалау, талантты және дарынды балаларды оқыту.
Оқып үйренудің нәтижесі: - балалар судың адам өміріндегі маңыздылығын ұғынады.
Сабақтың мақсаты: - «Су» ұғымының құндылық ретіндегі мәнін ашу. Сабақтың міндеттері: - судың адам өміріндегі маңыздылығын түсіндіру; - суға қамқорлық жасау қарым-қатынасын дамыту; - суды қадірлеуге, үнемдеуге тәрбиелеу. |
Фотосуреттер, плакат, маркер, үлестірме қағаз, қайшы, түрлі қағаз. |
Сабақтың барысы: а) Ұйымдастыру кезеңі. -оқушылармен сәлемдесу. - сынып тазалығына көңіл бөлу. ( топқа бөлу) Тыныштық сәті. «Теңіз түбіне саяхат» 2. Үй тапсырмасын тексеру: Оқулықта берілген «Жер – ана тұншықса» атты сахналық көріністі сұрау. |
Сабақ барысын талқылау.
Оқушылар өлеңді жатқа айтады. |
3. Дәйексөз: «Су жоқ жерде өмір жоқ, ол ақиқат» деген өлең жолына оқушылардың зейінін аудару және мәнін түсіндіру. Жұмыс дәптерге жаздыру. - Су адамға не үшін қажет деп ойлайсыңдар? |
М. Хакімжанов |
4. Әңгімелесу (сұхбат) «Таза бұлақ» атты мәтінді әңгімелеу. Қорыту: - Сендер бұлақ басындағы жазуды қалай түсіндірер едіңдер? - Әңгімедегі үш жігіттің айтқандарынан судың қандай қасиеттерін білесіңдер? |
Ы. Алтынсарин
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. |
5. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс. Оқушылар өз топтарында отырып сабақ бойынша білім-біліктерін бекіту мақсатында арнайы тапсырма беріледі. Оқушыларға «Адам бойынан судың қандай қасиеттерін табуға болады?» деген шығармашылық жұмыс ұсыну. |
Плакат, маркер, түрлі қағаз. |
6. Топпен ән айту. «Жау, жаңбыр» сөзі: Б. Майлин Жау-жау, жаңбыр, жау, жаңбыр! Жау-егіннің көгі өссін. Сұлудай бұраң құрақты, Айдын шалқар көл өссін.
Ой мен қырдың шалғыны, Жатқан малды жасырсын. Табиғаттың көркіне Таң қалып жан бас ұрсын.
|
АкТ-пайдалану Бірге қосылып ән айту. |
7. Үй тапсырмасы. № 1 Оқулықта берілген «Жаңбыр, жауды» атты өлеңді жаттап келу. Келесі сабақ. № 2 «Табиғатпен тілдессем» атты өлеңді оқып келу |
Күнделікке жазып алу.
|
8. Соңғы тыныштық сәті. Баяу әуен қойылады. Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. «Дұрыс іс-әрекет, дұрыс іс-әрекет бар жерде, дұрыс іс-әрекет, дұрыс іс-әрекет» бүкіл әлемде.
|
|
|
|
Пайдаланылған әдебиеттер тізім:
1.«Өзін-өзі тану» оқулығы 4-сынып «Бөбек» Алматы, 2010жыл.
2.«Самопознание. kz» №10.2013 жыл.
3. Мұғалімге арналған әдістемелік құрал.
