- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
Мектеп: «Белгілі Е.Зікібаев атындағы Өрнек негізгі мектебі» КММ
Мерзімі: 14.01.2015 жыл
Сабақтың тақырыбы: Талаптыға нұр жауар. № 18- сабақ.
Құндылық: «Ақиқат» Қасиеттер: білім іздеу.
Мұғалімі . Рахимова Замзагуль Талапкеровна
Сынып – 4
Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: Топтық жұмыс, тыныштық сәті, дәйексөз, әңгімелесу, шығармашылық жұмыс.
Модульдердің кіріктірілуі: Сыни тұрғыдан ойлау, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, АКТ-ны пайдалану, бағалау, талантты және дарынды балаларды оқыту.
Оқып үйренудің нәтижесі: - балалар білімді, өнерлі болуға дағдыланады.
Сабақтың мақсаты: - оқушылардың «білім», «өнер» құндылықтары туралы түсініктерін кеңейту. Сабақтың міндеттері: - талаптанудың адам өміріндегі маңыздылығын ұғындыру; - шығармашылық қабілеттерін дамыту; - ізденімпаздыққа тәрбиелеу. |
Фотосуреттер, плакат, маркер, үлестірме қағаз, қайшы, түрлі қағаз. |
Сабақтың барысы: а) Ұйымдастыру кезеңі. -оқушылармен сәлемдесу. - сынып тазалығына көңіл бөлу. (Түстер арқылы топқа бөлу) Тыныштық сәті. «Нұрға бөлену» 2. Үй тапсырмасын тексеру: Өткен сабақтарды еске түсіру және талдау. |
Сабақ барысын талқылау.
|
3. Дәйексөз: «Талаптан да білім мен өнер үйрен, Білімсіз, өнерсіз болады ақыл тұл» деген сөзін оқушылардың зейінін аудару және мәнін түсіндіру. Жұмыс дәптерге жаздыру. - Талапты бала қандай болады деп ойлайсыңдар? - «Талаптыға нұр жауар» деген сөзді қалай түсінесіңдер?
|
Ш. Құдайбердиев
|
4. Әңгімелесу (сұхбат) «Мен талапты баламын» - атты өлеңді оқып әңгімелеу ұйымдастыру. Қорыту: - Адам талаптану арқылы қандай жетістікке жете алады деп ойлайсыңдар? |
Б. Исаев |
5. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс. Оқушылар өз топтарында отырып шығармашылық жұмыс бойынша талапты балаға тән қасиеттерді тауып постер бетіне түсіреді және айтып береді. |
Плакат, маркер, түрлі қағаз. |
6. Топпен ән айту. «Бүлдіршіндер әні» С. Сұлтанқұлов Ақ көңілді, пәк ниетті Мен бүлдіршін баламын. Еркіндікке елім жетті, Әр кез ашық қабағым
Қолым ашық, көңілім кең Жазығындай даламның. Белгісіндей шат өмірдің Білмеймін еш нала-мұң. |
|
7. Үй тапсырмасы. № 1 «Мен талапты баламын» атты өлеңді жаттап келу. Келесі сабақ. № 2 С. Ақаевтың мәтінін оқып келу. |
|
8. Соңғы тыныштық сәті. Баяу әуен қойылады. Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. «Ақиқат, ақиқат бар жерде, ақиқат, ақиқат» бүкіл әлемде.
|
|
|
|
Пайдаланылған әдебиеттер тізім:
1.«Өзін-өзі тану» оқулығы 4-сынып «Бөбек» Алматы, 2010жыл.
2.«Самопознание. kz» №10.2013 жыл.
3. Мұғалімге арналған әдістемелік құрал.
