- •1. Жалпы мәлімет:
- •1.7. Оқытушылар мәліметі:
- •1.8. Байланыс ақпараттары:
- •2. Бағдарлама
- •1) Білімін қалыптастыру:
- •2) Тәжірибелік дағдыларын (операционалды) қалыптастыру:
- •2.4. Оқытудың соңындағы нәтижесі
- •Дәрістердің тақырыптық жоспары
- •4 Курс 7 семестр
- •2.7.2. Студенттің өзіндік жұмысының тақырыптық жоспарлары (сөж)**
- •2.8 Ұсынылатын әдебиеттер:
- •2.9. Оқыту және жүргізу әдістері
- •2.11.Алған білімдерін бағалау әдістері
- •Білімді бағалау парағы Ауызша (жазбаша) сұрақтарға баға беру белгілері
- •Теориялық білімін ағымды бағалау парағы аралық бақылау
- •1. Ауызша жауап – максималды 100 балл
- •2. Тестілі бақылау – максималды 100 балл
- •Құзіретттерді бағалау кестесі
- •Білім құзіретін бағалау кестесі
- •Тәжірибелік дағдысы құзіреті бойынша бағалау кестесі
- •Тәжірибелік дағдыларды бағалау шкаласы бағалау рубрикасы № 2 (1) Сабақ Тісті қондырмаға арнап егеу
- •Бағалау рубрикасы № 2 (2) Сабақ Тісті винирге арнап егеу (фантомда)
- •Бағалау рубрикасы № 4 Сабақ Тістің сауыт бөлігін қалыпталған метал сауытқа арнап егеу әдісі
- •Бағалау рубрикасы №5 Сабақ Металлокерамикалық сауытқа тісті егеу
- •Тәжірибелік дағдыларды бағалау шкаласы бағалау рубрикасы № 6 Сабақ Тіске металл қалпақшаны шақтау және орнықтыру, бекіту
- •Жоғарғы балл – 100 бағалау рубрикасы № 8 Сабақ Тіске металл қалпақшаны шақтау
- •Жоғарғы балл – 100 бағалау рубрикасы № 13 (1) Сабақ Тіс қатарының кетігі бар науқасты тексеру
- •Бағалау рубрикасы № 10 (2) Сабақ Қалыпталып дәнекерленген көпірлі протезге арнап тіректі тістерді егеу
- •Бағалау рубрикасы № 11 Сабақ Сауыттарды тіректі тістерге шақтап, сауыттармен бірге қалып алу
- •Бағалау рубрикасы № 12 Сабақ Көпірлі протезді кигізіп шақтау, цементке бекіту
- •Бағалау рубрикасы № 13 Сабақ аралық бақылау Әртүрлі көпірлі протездерге арнап тіректі тістерді егеу
- •Бағалау рубрикасы №14Сабақ Екіқабатты толық анатомиялық қалып алу
- •Студенттің коммуникативті дағдыларын бағалау рубрикасы
- •Бағалау рубрикасы
- •Рефератты бағалау шарттары
- •Мультимедиялық форматта презентация жүргізуді бағалау шарттары
- •Рефератты бағалау шарттары
- •Мультимедиялық форматта презентация жүргізуді бағалау шарттары
- •Бағалаупарағы аралық бақылау
- •Қорытынды бағалар көрсеткіші
- •Дәрістер жиынтығы
- •Алматы, 2016
- •Иллюстрациялық материал: 1 мультимедиялық дәріс.
- •Әдебиеттер.
- •Бақылау сұрақтары (кері байланыс)
- •Дәрістің тезистері:
- •Иллюстрациялық материал: 7 мультимедиялық дәріс.
- •Әдебиеттер.
- •Дәрістің тезистері:
- •Әдебиеттер.
- •Бақылау сұрақтары (кері байланыс)
- •Дәрістің тезистері:
- •4. Иллюстрациялық материал: 10 мультимедиялық дәріс.
- •Әдебиеттер.
- •6. Бақылау сұрақтары
- •Дәрістің тезистері:
- •4. Иллюстрациялық материал: 9 мультимедиялық дәріс.
- •5. Әдебиеттер.
- •6. Бақылау сұрақтары
- •Дәрістің тезистері:
- •4. Иллюстрациялық материал: 12 мультимедиялық дәріс.
- •5.Әдебиеттер.
- •6. Бақылау сұрақтары
- •Дәрістің тезистері:
- •4. Иллюстрациялық материалр: 11 мультимедиялық дәріс.
- •5. Әдебиеттер.
- •6. Бақылау сұрақтары
- •4. Асқынулардың алдын алу.
- •Дәрістің тезистері:
- •4. Иллюстрациялық материал: 13 мультимедиялық дәріс.
- •5. Әдебиеттер.
- •6. Бақылау сұрақтары
- •Дәрістің тезистері:
- •4. Иллюстрациялық материал: 14 мультимедиялық дәріс.
- •5. Әдебиеттер.
- •6. Бақылау сұрақтары
- •Дәрістің тезистері:
- •Иллюстрациялық материал: 15 мультимедиялық дәріс
- •Әдебиеттер.
- •6. Бақылау сұрақтары
- •Тәжірибелік сабақтарға арналған әдістемелік нұсқау
- •Алматы, 2016 ж.
- •Сабақ жүргізудің хронометражы
- •6. Әдебиеттер:
- •7. Бақылау:
- •Сабақ жүргізудің хронометражы
- •6. Әдебиеттер:
- •7. Бақылау:
- •7. Бақылау:
- •Тақырыптың жобалы хронометражы
- •6. Әдебиеттер:
- •7. Бақылау:
- •2.Мақсаты:
- •Білімді қалыптыстыру:
- •2) Тәжірибелік дағдыларды қалыптастыру:
- •5.Тақырыптың негізгі сұрақтары:
- •Сабақтың хронометражы
- •Әдебиеттер:
- •Бақылау:
- •Бақылау:
- •Сабақ жүргізудің хронометражы
- •6. Әдебиттер:
- •7. Бақылау:
- •Сабақ жүргізудің хронометражы
- •6. Әдебиттер:
- •7. Бақылау:
- •4. Тақырыптың негізгі сұрақтары:
- •Сабақтыңхронометражы
- •6. Әдебиеттер:
- •Бақылау:
- •5. Оқытудың және үйретудің әдістері:
- •Сабақ жүргізудің хронометражы
- •6. Әдебиттер:
- •Сабақ жүргізудің хронометражы
- •6. Әдебиеттер:
- •7.Бақылау:
- •Сабақ жүргізудің хронометражы
- •6. Әдебиеттер:
- •7.Бақылау:
- •3. Оқыту міндеттері:
- •4. Тақырыптың негізгі сұрақтары:
- •Сабақ жүргізудің хронометражы
- •6. Әдебиеттер:
- •3. Оқыту міндеттері:
- •4. Тақырыптың негізгі сұрақтары:
- •6. Әдебиеттер:
- •1)Білімді төмендегі бойынша қалыптастыру:
- •2) Тәжірибелік дағдыларды қалыптастыру (операционалды):
- •3) Коммуникативті дағдыларды қалыптастыру:
- •4) Оқыту арқылы құқықтық компетенцияларды қалыптастыру
- •4.Тақырыптың негізгі сұрақтары:
- •Сабақ жүргізудің хронометражы
- •6.Әдебиеттер:
- •7.Бақылау:
- •7. Бақылау:
- •Сабақтың хронометражы
- •6.Ұсынылған әдебиеттер:
- •7. Бақылау:
- •2.Мақсаты:
- •1)Білімді қалыптастыру:
- •2)Тәжірибелік (операционалды)дағдыларды қалыптастыру.
- •3)Коммуникативті дағдыларды дамыту
- •4)Оқыту арқылы құқықтық компетенцияларды қалыптастыру
- •3.Оқыту міндеттері:
- •4.Тақырыптың негізгі сұрақтары
- •Сабақтың хронометражы
- •6. Әдебиеттер:
- •7. Бақылау:
- •Сабақтың хронометражы
- •Әдебиеттер:
- •7.Бақылау
- •Сабақтың хронометражы
- •6. Әдебиеттер:
- •Бақылау:
- •Сабақтың хронометражы
- •6.Қолданылған әдебиеттер:
- •7.Бақылау:
- •Сабақтың хронометражы
- •6.Қолданылған әдебиеттер:
- •Сабақтың хронометражы
- •6.Қолданылған әдебиеттер:
- •7. Бақылау :
- •Сабақтың хронометражы
- •6.Қолданылған әдебиеттер:
- •7. Бақылау :
- •Сабақтаң хронометражы
- •Әдебиет
- •6.Әдебиеттер:
- •7.Бақылау:
- •4).Оқу арқылы құқықтық компетенцияларды қалыптастыру.
- •3. Оқу міндеттері:
- •Сабақ жүргізудің хронометражы
- •1. Тақырып №24. Жақ сүйектердің орталық арақатынасын анықтау.
- •2. Мақсаты:
- •5. Тақырып бойынша тапсырмалар:
- •6. Тарату материалы
- •6.Әдебиеттер:
- •1. Тақырыбы №25:Толық алмалы протез құрылымын тексеру. Мүмкін болатын қателіктер, оларды түзету кезіндегі дәрігердің амалдары.
- •2.Мақсаты:
- •5. Тақырып бойынша тапсырмалар:
- •6. Тарату материалы
- •Сабақтың хронометражы
- •6. Әдебиеттер:
- •7.Бақылау:
- •2. Мақсаты:
- •5. Тақырып бойынша тапсырмалар:
- •6. Тарату материалы
- •Сабақтың хронометражы
- •6. Әдебиеттер:
- •7. Бақылау:
- •4: Өткізу формасы
- •5. Тақырыптың негізгі сұрақтары:
- •Сабақтың хронометражы
- •6.Қолданылған әдебиеттер:
- •7. Бақылау :
- •Методические рекомендаций для самостоятельной работы студентов
- •Алматы, 2016
- •1.Тема №1 Сбор анамнеза и описание локального статуса курируемых больных.
- •4.Форма выполнения:
- •5. Критерии выполнения (требования к выполнению задания)
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •9. Контроль (Вопросы, тесты, задачи и пр. )
- •1.Тема№2. Доказательная медицина в ортопедической стоматологии.
- •4.Форма выполнения:
- •5. Критерии выполнения ( требования к выполнению задания )
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •9. Контроль
- •4.Форма выполнения:
- •5. Критерии выполнения (требования к выполнению задания )
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •9. Контроль
- •1.Тема№4. Профессиональные болезни врачей-стоматологов. Их лечение и профилактика.
- •4.Форма выполнения:
- •5. Критерии выполнения ( требования к выполнению задания )
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •Задания:
- •1.Тема №5. Написание учебной истории болезни
- •5. Критерии выполнения ( требования к выполнению задания )
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •9.Контроль
- •4.Форма выполнения:
- •5. Критерии выполнения (требования к выполнению задания )
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •9.Контроль
- •1.Тема№7. Участие в работе кабинетов функциональной диагностики.
- •4.Форма выполнения:
- •5. Критерии выполнения (требования к выполнению задания )
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •Контроль
- •1.Тема №8.Современные методы визуализации в ортопедической стоматологии.
- •4.Форма выполнения:
- •5. Критерии выполнения (требования к выполнению задания )
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •9. Контроль
- •7. Критерии оценки
- •8. Литература
- •9. Контроль
- •1.Тема №10. Особенности ортопедического лечения поражений твердых тканей зубов различными ортопедическими конструкциями.
- •4.Форма выполнения:
- •5. Критерии выполнения (требования к выполнению задания )
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •1.Тема№11. Клинические приёмы ортопедического лечения несъемными конструкциями при дефектах зубных рядов
- •4.Форма выполнения:
- •5. Критерии выполнения (требования к выполнению задания )
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •Контроль
- •1.Тема №12.Возможные осложнения при препарировании зубов, их проявления и профилактика.
- •4.Форма выполнения:
- •5. Критерии выполнения (требования к выполнению задания )
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •Контроль
- •1.Тема №13.Варианты планирования ортопедического лечения дефектов зубных рядов частичными съемными пластиночными протезами.
- •4.Форма выполнения:
- •5. Критерии выполнения (требования к выполнению задания )
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •9. Контроль
- •1.Тема №14.Методы фиксации полных съёмных пластиночных протезов при разных клинических ситуациях.
- •4.Форма выполнения:
- •5. Критерии выполнения (требования к выполнению задания )
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •Контроль
- •1.Тема №15. Средства защиты персонала. Профилактика распространения перересной инфекции (вич-инфекции) Гепатит «в» и др.
- •4.Форма выполнения:
- •5. Критерии выполнения (требования к выполнению задания)
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •9. Контроль (Вопросы, тесты, задачи и пр. )
- •Проблемно-ориентированное, трех язычное обучение
- •1.Тема №16. Факторы, способствующие формированию эстетики.
- •4.Форма выполнения:
- •5. Критерии выполнения (требования к выполнению задания )
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •Проблемно-ориентированное, трех язычное обучение
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •9. Контроль
6. Тарату материалы
- мультимедийялы форматта көрсетілім;
- тақырып бойынша оқу әдебиеттері;
- препараттар жиыны (мысалы, жұлынған тістер);
- стоматологиялық аспаптар;
- бітемелеу жадығаттарының жиыны
студенттерге арналған жеке дара тапсырмалар жиынтығы
Сабақтың хронометражы
№
|
Тақырып кезеңі |
Сабақ кезеңінің мазмұны |
Оқыту әдістері |
Тексеру әдістері (оқытушы таңдауы бойынша) |
Уақыт |
|
||
1. |
Кіріспе кезең |
Сәлемдесу, студенттерді түгендеу,тақырыпты, мотивациялық мінездемелерді, сабақ мақсаттарын және міндеттерін атау |
- |
- |
10 минут |
|
||
2. |
Негізгі дайындық сапасын бақылау |
Негізгі білім сапасын тексеру |
|
1 .Миға шабуыл 2. Дискуссия 3.Блиц-сұрау |
45минут |
|
||
|
Үзіліс |
|
|
|
10 минут |
|
||
3. |
Негізгі кезең |
1. Оқытушы таныстырады: -толық алмалы протездің тапсырудың клиникалық кезеңі реттілігімен - протездің орналасу дұрыстығымен - протезді шақтауды |
Түсіндіру, демонстрация |
Вербальды |
100 минут |
|
||
|
|
2. Оқытушы Қабылдауды көрсетеді: - этика, деонтологияны - толық алмалы протездің окклюзиясын тексеру - науқасқа протезді пайдалану және күту туралы кеңес беру - функционалды сынама жүргізумен |
Түсіндіру, демонстрация |
Вербальды және визуальды |
45 минут |
|
||
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
|||
|
Үзіліс |
|
30 минут |
|
||||
|
Негізгі кезең |
3. . Студентер кіші топтарда жұмыс істейді ( 2-3 адамнан), мына әдістерді демонстрациялайды - функционалды сынама жүргізумен - толық алмалы протездің окклюзиясын тексеру - протезді шақтау |
Кіші топтарда жұмыс істеу |
1. Коммуникативті дағдыларды тура бақылау 2. Операциональды дағдыларды тура бақылау |
100минут |
|
||
|
|
|||||||
|
|
4. Студенттер есепке алу-есеп беру құжатнаманы толтырады.(күнделіктер, ауру тарихы) |
|
Операциональды дағдыларды тура бақылау |
|
|||
4.
|
Сапаны бағалау кезеңі |
2. Кері байланысты беру 3. Бағалау айдарын толтыру (чек-парақ), балдарды есептеу 4. Бағаларды жариялау және оларды оқу журналына қою |
Дискуссия |
Блиц-сұрау Оқу журналы |
10 минут |
|||
|
|
|||||||
|
Қорытынды |
|
|
|
300 минут |
|||
