- •1. Жалпы мәлімет:
- •1.7. Оқытушылар мәліметі:
- •1.8. Байланыс ақпараттары:
- •2. Бағдарлама
- •1) Білімін қалыптастыру:
- •2) Тәжірибелік дағдыларын (операционалды) қалыптастыру:
- •2.4. Оқытудың соңындағы нәтижесі
- •Дәрістердің тақырыптық жоспары
- •4 Курс 7 семестр
- •2.7.2. Студенттің өзіндік жұмысының тақырыптық жоспарлары (сөж)**
- •2.8 Ұсынылатын әдебиеттер:
- •2.9. Оқыту және жүргізу әдістері
- •2.11.Алған білімдерін бағалау әдістері
- •Білімді бағалау парағы Ауызша (жазбаша) сұрақтарға баға беру белгілері
- •Теориялық білімін ағымды бағалау парағы аралық бақылау
- •1. Ауызша жауап – максималды 100 балл
- •2. Тестілі бақылау – максималды 100 балл
- •Құзіретттерді бағалау кестесі
- •Білім құзіретін бағалау кестесі
- •Тәжірибелік дағдысы құзіреті бойынша бағалау кестесі
- •Тәжірибелік дағдыларды бағалау шкаласы бағалау рубрикасы № 2 (1) Сабақ Тісті қондырмаға арнап егеу
- •Бағалау рубрикасы № 2 (2) Сабақ Тісті винирге арнап егеу (фантомда)
- •Бағалау рубрикасы № 4 Сабақ Тістің сауыт бөлігін қалыпталған метал сауытқа арнап егеу әдісі
- •Бағалау рубрикасы №5 Сабақ Металлокерамикалық сауытқа тісті егеу
- •Тәжірибелік дағдыларды бағалау шкаласы бағалау рубрикасы № 6 Сабақ Тіске металл қалпақшаны шақтау және орнықтыру, бекіту
- •Жоғарғы балл – 100 бағалау рубрикасы № 8 Сабақ Тіске металл қалпақшаны шақтау
- •Жоғарғы балл – 100 бағалау рубрикасы № 13 (1) Сабақ Тіс қатарының кетігі бар науқасты тексеру
- •Бағалау рубрикасы № 10 (2) Сабақ Қалыпталып дәнекерленген көпірлі протезге арнап тіректі тістерді егеу
- •Бағалау рубрикасы № 11 Сабақ Сауыттарды тіректі тістерге шақтап, сауыттармен бірге қалып алу
- •Бағалау рубрикасы № 12 Сабақ Көпірлі протезді кигізіп шақтау, цементке бекіту
- •Бағалау рубрикасы № 13 Сабақ аралық бақылау Әртүрлі көпірлі протездерге арнап тіректі тістерді егеу
- •Бағалау рубрикасы №14Сабақ Екіқабатты толық анатомиялық қалып алу
- •Студенттің коммуникативті дағдыларын бағалау рубрикасы
- •Бағалау рубрикасы
- •Рефератты бағалау шарттары
- •Мультимедиялық форматта презентация жүргізуді бағалау шарттары
- •Рефератты бағалау шарттары
- •Мультимедиялық форматта презентация жүргізуді бағалау шарттары
- •Бағалаупарағы аралық бақылау
- •Қорытынды бағалар көрсеткіші
- •Дәрістер жиынтығы
- •Алматы, 2016
- •Иллюстрациялық материал: 1 мультимедиялық дәріс.
- •Әдебиеттер.
- •Бақылау сұрақтары (кері байланыс)
- •Дәрістің тезистері:
- •Иллюстрациялық материал: 7 мультимедиялық дәріс.
- •Әдебиеттер.
- •Дәрістің тезистері:
- •Әдебиеттер.
- •Бақылау сұрақтары (кері байланыс)
- •Дәрістің тезистері:
- •4. Иллюстрациялық материал: 10 мультимедиялық дәріс.
- •Әдебиеттер.
- •6. Бақылау сұрақтары
- •Дәрістің тезистері:
- •4. Иллюстрациялық материал: 9 мультимедиялық дәріс.
- •5. Әдебиеттер.
- •6. Бақылау сұрақтары
- •Дәрістің тезистері:
- •4. Иллюстрациялық материал: 12 мультимедиялық дәріс.
- •5.Әдебиеттер.
- •6. Бақылау сұрақтары
- •Дәрістің тезистері:
- •4. Иллюстрациялық материалр: 11 мультимедиялық дәріс.
- •5. Әдебиеттер.
- •6. Бақылау сұрақтары
- •4. Асқынулардың алдын алу.
- •Дәрістің тезистері:
- •4. Иллюстрациялық материал: 13 мультимедиялық дәріс.
- •5. Әдебиеттер.
- •6. Бақылау сұрақтары
- •Дәрістің тезистері:
- •4. Иллюстрациялық материал: 14 мультимедиялық дәріс.
- •5. Әдебиеттер.
- •6. Бақылау сұрақтары
- •Дәрістің тезистері:
- •Иллюстрациялық материал: 15 мультимедиялық дәріс
- •Әдебиеттер.
- •6. Бақылау сұрақтары
- •Тәжірибелік сабақтарға арналған әдістемелік нұсқау
- •Алматы, 2016 ж.
- •Сабақ жүргізудің хронометражы
- •6. Әдебиеттер:
- •7. Бақылау:
- •Сабақ жүргізудің хронометражы
- •6. Әдебиеттер:
- •7. Бақылау:
- •7. Бақылау:
- •Тақырыптың жобалы хронометражы
- •6. Әдебиеттер:
- •7. Бақылау:
- •2.Мақсаты:
- •Білімді қалыптыстыру:
- •2) Тәжірибелік дағдыларды қалыптастыру:
- •5.Тақырыптың негізгі сұрақтары:
- •Сабақтың хронометражы
- •Әдебиеттер:
- •Бақылау:
- •Бақылау:
- •Сабақ жүргізудің хронометражы
- •6. Әдебиттер:
- •7. Бақылау:
- •Сабақ жүргізудің хронометражы
- •6. Әдебиттер:
- •7. Бақылау:
- •4. Тақырыптың негізгі сұрақтары:
- •Сабақтыңхронометражы
- •6. Әдебиеттер:
- •Бақылау:
- •5. Оқытудың және үйретудің әдістері:
- •Сабақ жүргізудің хронометражы
- •6. Әдебиттер:
- •Сабақ жүргізудің хронометражы
- •6. Әдебиеттер:
- •7.Бақылау:
- •Сабақ жүргізудің хронометражы
- •6. Әдебиеттер:
- •7.Бақылау:
- •3. Оқыту міндеттері:
- •4. Тақырыптың негізгі сұрақтары:
- •Сабақ жүргізудің хронометражы
- •6. Әдебиеттер:
- •3. Оқыту міндеттері:
- •4. Тақырыптың негізгі сұрақтары:
- •6. Әдебиеттер:
- •1)Білімді төмендегі бойынша қалыптастыру:
- •2) Тәжірибелік дағдыларды қалыптастыру (операционалды):
- •3) Коммуникативті дағдыларды қалыптастыру:
- •4) Оқыту арқылы құқықтық компетенцияларды қалыптастыру
- •4.Тақырыптың негізгі сұрақтары:
- •Сабақ жүргізудің хронометражы
- •6.Әдебиеттер:
- •7.Бақылау:
- •7. Бақылау:
- •Сабақтың хронометражы
- •6.Ұсынылған әдебиеттер:
- •7. Бақылау:
- •2.Мақсаты:
- •1)Білімді қалыптастыру:
- •2)Тәжірибелік (операционалды)дағдыларды қалыптастыру.
- •3)Коммуникативті дағдыларды дамыту
- •4)Оқыту арқылы құқықтық компетенцияларды қалыптастыру
- •3.Оқыту міндеттері:
- •4.Тақырыптың негізгі сұрақтары
- •Сабақтың хронометражы
- •6. Әдебиеттер:
- •7. Бақылау:
- •Сабақтың хронометражы
- •Әдебиеттер:
- •7.Бақылау
- •Сабақтың хронометражы
- •6. Әдебиеттер:
- •Бақылау:
- •Сабақтың хронометражы
- •6.Қолданылған әдебиеттер:
- •7.Бақылау:
- •Сабақтың хронометражы
- •6.Қолданылған әдебиеттер:
- •Сабақтың хронометражы
- •6.Қолданылған әдебиеттер:
- •7. Бақылау :
- •Сабақтың хронометражы
- •6.Қолданылған әдебиеттер:
- •7. Бақылау :
- •Сабақтаң хронометражы
- •Әдебиет
- •6.Әдебиеттер:
- •7.Бақылау:
- •4).Оқу арқылы құқықтық компетенцияларды қалыптастыру.
- •3. Оқу міндеттері:
- •Сабақ жүргізудің хронометражы
- •1. Тақырып №24. Жақ сүйектердің орталық арақатынасын анықтау.
- •2. Мақсаты:
- •5. Тақырып бойынша тапсырмалар:
- •6. Тарату материалы
- •6.Әдебиеттер:
- •1. Тақырыбы №25:Толық алмалы протез құрылымын тексеру. Мүмкін болатын қателіктер, оларды түзету кезіндегі дәрігердің амалдары.
- •2.Мақсаты:
- •5. Тақырып бойынша тапсырмалар:
- •6. Тарату материалы
- •Сабақтың хронометражы
- •6. Әдебиеттер:
- •7.Бақылау:
- •2. Мақсаты:
- •5. Тақырып бойынша тапсырмалар:
- •6. Тарату материалы
- •Сабақтың хронометражы
- •6. Әдебиеттер:
- •7. Бақылау:
- •4: Өткізу формасы
- •5. Тақырыптың негізгі сұрақтары:
- •Сабақтың хронометражы
- •6.Қолданылған әдебиеттер:
- •7. Бақылау :
- •Методические рекомендаций для самостоятельной работы студентов
- •Алматы, 2016
- •1.Тема №1 Сбор анамнеза и описание локального статуса курируемых больных.
- •4.Форма выполнения:
- •5. Критерии выполнения (требования к выполнению задания)
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •9. Контроль (Вопросы, тесты, задачи и пр. )
- •1.Тема№2. Доказательная медицина в ортопедической стоматологии.
- •4.Форма выполнения:
- •5. Критерии выполнения ( требования к выполнению задания )
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •9. Контроль
- •4.Форма выполнения:
- •5. Критерии выполнения (требования к выполнению задания )
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •9. Контроль
- •1.Тема№4. Профессиональные болезни врачей-стоматологов. Их лечение и профилактика.
- •4.Форма выполнения:
- •5. Критерии выполнения ( требования к выполнению задания )
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •Задания:
- •1.Тема №5. Написание учебной истории болезни
- •5. Критерии выполнения ( требования к выполнению задания )
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •9.Контроль
- •4.Форма выполнения:
- •5. Критерии выполнения (требования к выполнению задания )
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •9.Контроль
- •1.Тема№7. Участие в работе кабинетов функциональной диагностики.
- •4.Форма выполнения:
- •5. Критерии выполнения (требования к выполнению задания )
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •Контроль
- •1.Тема №8.Современные методы визуализации в ортопедической стоматологии.
- •4.Форма выполнения:
- •5. Критерии выполнения (требования к выполнению задания )
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •9. Контроль
- •7. Критерии оценки
- •8. Литература
- •9. Контроль
- •1.Тема №10. Особенности ортопедического лечения поражений твердых тканей зубов различными ортопедическими конструкциями.
- •4.Форма выполнения:
- •5. Критерии выполнения (требования к выполнению задания )
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •1.Тема№11. Клинические приёмы ортопедического лечения несъемными конструкциями при дефектах зубных рядов
- •4.Форма выполнения:
- •5. Критерии выполнения (требования к выполнению задания )
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •Контроль
- •1.Тема №12.Возможные осложнения при препарировании зубов, их проявления и профилактика.
- •4.Форма выполнения:
- •5. Критерии выполнения (требования к выполнению задания )
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •Контроль
- •1.Тема №13.Варианты планирования ортопедического лечения дефектов зубных рядов частичными съемными пластиночными протезами.
- •4.Форма выполнения:
- •5. Критерии выполнения (требования к выполнению задания )
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •9. Контроль
- •1.Тема №14.Методы фиксации полных съёмных пластиночных протезов при разных клинических ситуациях.
- •4.Форма выполнения:
- •5. Критерии выполнения (требования к выполнению задания )
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •Контроль
- •1.Тема №15. Средства защиты персонала. Профилактика распространения перересной инфекции (вич-инфекции) Гепатит «в» и др.
- •4.Форма выполнения:
- •5. Критерии выполнения (требования к выполнению задания)
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •9. Контроль (Вопросы, тесты, задачи и пр. )
- •Проблемно-ориентированное, трех язычное обучение
- •1.Тема №16. Факторы, способствующие формированию эстетики.
- •4.Форма выполнения:
- •5. Критерии выполнения (требования к выполнению задания )
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •Проблемно-ориентированное, трех язычное обучение
- •7. Критерии оценки Самостоятельная работа студентов (срс) Критерии оценки реферата
- •Критерии оценки презентации в мультимедийном формате
- •8. Литература
- •9. Контроль
Сабақ жүргізудің хронометражы
№ п/п |
Сабақ кезеңі |
Сабақ кезеңдерінің мазмұны |
Оқыту әдістері |
Тексеру тәсілдері (мұғалімнің таңдауы бойынша) |
Кезеңге тиесілі уақыт минут |
|
1 |
Кіріспе кезең |
Амандасу, түгендеу, тақырыпты, мотивациялық мінездемені, сабақтың мақсаттарын және тапсырмаларын атау |
|
|
5 минут |
|
2 |
Алғашқы дайындық дәрежесін тексеру |
Алғашқы білім дәрежесін анықтау |
|
1.Ауызша сұрау 2.Жазбаша сұрау 3. Тығыз сұрау 2. Блиц сұрау 3. Тестілеу |
45минут |
|
|
үзіліс |
10 минут |
|
|
|
|
3 |
Негізгі кезең |
1.Оқытушы қалпақшаны шақтау кезендерімен, қалпақшаны бағалау критерийлерімен,қалпақша жиегінің қызылиек сайына ену тереңдігін анықтау әдістерін және қалпақшаның тіс мойнын қоршау тығыздығын анықтау, окклюзиялық қарым-қатынасын, керамикалық қабаттың түсін анықтауды үйретеді Көрсетілген әрекеттерді науқаста волонтерда, фантомда демонстрациялайды |
Түсіндіру Демонстрация Тренинг
|
Коммуникативті және Тәжірибелік дағдыларды тура бақылау. |
100минут |
|
|
Үзіліс |
|
|
|
30минут |
|
|
Негізгі кезең |
Студентер кіші топтарда жұмыс істейді (2-3 адамнан), Қалпақшаны бағалау кезендерін , оны науқаста, волонтерда, фантомда шақтауды демонстрациялайды |
Кіші топтарда жұмыс істеу |
|
100 минут |
|
|
Сапасын тексеру кезеңі |
|
|
1. Блиц- сұрау 2.Тестілеу 3. жазбаша сұрау 4. Тығыз сұрау |
10минут |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
қорытынды |
300 минут |
|
|
|
|
6. Әдебиттер:
1.С.Р.Рузуддинов,А.А.Седунов,Ю.С.Лобанов,Ортопедиялық стоматология пропедевтикасы: А.- 2010 450б
2.Трезубов В.Н.,Щербаков А.С.,Мишнев А.М.Ортопедиялық стоматология.Пропедевтика және жеке курс негізі: М-2008ж 479б
3.Аболмасов Н.Г.,Аболмасов Н.Н.,Бычков В.А.,Аль-Хаким А. Ортопедиялық стоматология:М-2007. 496б
4.В.Н.Копейкин Ортопедиялық стоматология:М-2004 495б
5.Копейкин В.Н., Миргазизов М.З. Ортопедиялық стоматология:М-2001 532-621б
Астахова И. А., Рузуддинов С. Р.. Технология изготовления зубных протезов и материаловедение в ортопедической стоматологии (методические указания). Алматы, 2003г
Копейкин В. Н. – «Зубопротезная техника»
