Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
КР_Офшорний_бiзнес__зразок.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
76.21 Кб
Скачать
  1. На прикладі отриманих даних розрахувати ефективну податкову ставку. Встановити доцільність застосування практики офшорингу РозрахунковЕ завдання

Українське підприємство, що зареєстроване платником ПДВ, продає продукцію (А) компанії з Нідерландів. Вартість партії товару на умовах EXW-Київ складає (B) тис. грн. Товар постачається на умовах (С). Вартість транспортування до місця призначення становить (D) тис. грн., з яких (E)% - витрати на транспортування до митного кордону України. Витрати на страхування товару до місця призначення становлять (F)% від ціни EXW, з яких (G)% витрати на страхування по митній території України. Інші витрати пов’язані із експортом товарів складають (H) тис. грн. Рентабельність виготовленої продукції становить (I)%.

Встановіть доцільність застосування практики офшорингу порівнявши податкове навантаження вітчизняного підприємства згідно чинного податкового законодавства України у випадку здійснення прямого експорту та у випадку використання офшорингової компанії як реселлера продукції. Розрахуйте також ефективну податкову ставку для обох варіантів експортної операції.

У разі використання офшорингової компанії відомо, що постачання продукції відбуватиметься на тих же умовах, що і при прямому експорті. Рентабельність виготовлення продукції скорочується на (J)% від його попереднього значення. Податок на прибуток підприємства в офшорній юрисдикції становить (K)%. Витрати, пов'язані із функціонуванням офшорингової компанії складатимуть (L) тис. USD. Контрактна вартість товару для нідерландського покупця залишиться незмінною.

При розрахунку митних платежів, використовуйте митні ставки згідно УКТЗЕД, що розміщені за посиланням: http://www.qdpro.com.ua/uktzed (у контрольній роботі слід вказати вид продукції, що експортується згідно коду класифікатора). Валюта котирується за курсом актуальним на день написання індивідуальної контрольної роботи.

A (Код товару згідно УКТЗЕД)

B, (тис. грн.)

C

D, (тис. грн.)

E, %

F, %

G, %

H, (тис. грн.)

I, %

J,%

K,%

L, (тис. USD.)

7

0102 29 61 00

128

CFR-Ротердам

34

16

1

15

4

19,7

87

10

0,9

Хід роботи

Українське підприємство, що зареєстроване платником ПДВ, продає продукцію – велику рогату худобу (живу) компанії з Нідерландів.

Код товару згідно УКТЗЕД 0102 29 61 00 - Велика рогата худоба, жива.

Ставка вивізного мита для даного товару становить 10 %.

Податок на додану вартість (ПДВ) при експорті = 0 %.

Податок на прибуток = 18 %.

Національний банк України на 24.04.2017 встановлює такі офіційні курси гривні до іноземної валюти 1 USD=26,73 UAH.

1 варіант

Митна вартість= 128000+(34000*0,16)+(128000*0,01*0,15)+4000= 137632 грн.

Експортне мито= 137632*0,1= 13763,2 грн

Фактурна вартість= 128000+34000+4000+13763,2= 179763,2 грн.

С/в=128000/(1+0,197)= 106934 грн.

Прибуток=179763,2-13763,2-34000-4000-106934= 21066 грн.

Податок на прибуток= 21066*0,18= 3791,88 грн.

Податкове навантаження= 3791,88+13763,2= 17555,08 грн.

2 варіант

Рентабельність нова на 87 % менша за стару рентабельність (19,7 %).

19,7*0,87=17,139 %

19,7-17,139=2,561 %

Рентабельність нова=2,561 %

Нова вартість партії товару=106934*1,02561=109672,58 грн.

Нова митна вартість=109672,58+(34000*0,16)+ (109672,58*0,01*0,15)+4000=119277,1 грн.

Нове експортне мито=119277,1*0,1=11927,71 грн

Нова фактурна вартість=109672,58+34000+4000+11927,71=159600,29 грн.

Прибуток укр.компанії=106934*0,02561=2738,58 грн.

Податок на прибуток=2738,58*0,18=492,94 грн.

Податкове навантаження укр.=492,94+11927,71=12420,65 грн.

Прибуток офшорної компанії=179763,2-159600,29-(900*26,73)= -3894,09 грн.

Ефективна податкова ставка 1 варіант=17555,08/((137632+21066)/2)*100=22,12 %.

Ефективна податкова ставка 2 варіант=12420,65/((119277,1+2738,58+3894,09)/3)*100=29,59 %.

Перший варіант є кращим, оскільки, експортуючи продукцію, українська компанія буде отримувати прибутки. Також підтвердженням того, що краще використовувати 1 варіант те що, ефективна податкова ставка є меншою ніж у 2 варіанті.

Порівнявши податкове навантаження вітчизняного підприємства згідно чинного податкового законодавства України у випадку здійснення прямого експорту та у випадку використання офшорингової компанії як реселлера продукції я встановила, що не доцільно застосовувати практику офшорингу.