- •1. Науково-методичне забезпечення реалізації програми “Навчання через дію”
- •2. План роботи робочої групи з питань впровадження програми “Навчання через дію”.
- •3. Напрямки роботи членів робочої групи з питань впровадження програми.
- •1. План заходів щодо впровадження програми “Навчання через дію” в навчально-виховний процес дошкільного закладу
- •2. Модель впровадження програми “Навчання через дію” в навчально-виховний процес днз.
- •Моніторинг
- •Діагностування
- •Інтеграція
- •3. Методичні рекомендації для вихователів з організації роботи з дітьми по лего -конструюванню у днз.
- •З організації роботи з дітьми по лего-конструюванню у днз
- •4. Методичні рекомендації для керівників гуртків з організації роботи з діть ми по лего-конструюванню у днз.
- •5. Пам'ятка для педагогів щодо організації роботи дітей з конструктором ле го.
- •Пам'ятка для педагогів
- •З організації роботи з дітьми
- •По лего-конструюванню у днз
- •1. Матеріали щодо впровадження різноманітних форм роботи з дітьми в навчально-виховний процес дошкільного навчального закладу.
- •З lego – конструювання дітей молодшого віку
- •Моніторинг з lego – конструювання дітей середнього віку
- •Моніторинг з lego – конструювання дітей старшого віку
- •Гра «Математична lego – бродилка»
- •Психокорекційні ігри, які допомагають розкріпачити дитину
- •Інформаційна пам'ятка Користь lego - конструкторів для обдарованих дітей :
- •1. Реєстраційна картка до проекту.
- •2. Анотація проекту.
- •3. Опис проекту.
- •4. План реалізації проекту.
- •5. Очікувані результати
- •Результативність проекту
- •Література:
- •Розвиваюча гра «Чарівні вогники»
- •Заняття з конструювання
- •Хід заняття:
- •Физхвилинка
- •Підсніжник
- •Конспект заняття з лего — конструювання (для дітей середнього віку) Тема: «Подорож на квіткову галявину»
- •Конструктора лего: «Подорож у космос»
- •Лего-фестиваль для батьків та друзів Хід лего-фестивалю
- •Гімн лего країна лего
- •3. Тут можна легко збудувать літак,
- •Дидактична гра «Два мішечки ”
- •Дидактична гра “ Що зайве”
- •Дидактична гра” Дикі та свійські тварини”
- •Конспект інтегрованого відкритого заняття для старшої групи
- •2. Матеріали щодо організації ефективних форм роботи з кадрами. Карта педагогічного аналізу конструктивних здібностей дітей старшого дошкільного віку
- •Карта педагогічного аналізу конструктивних здібностей дітей молодшого дошкільного віку
- •Вихователь____________________________________________
- •Семінар - практикум для педагогів «lego - конструювання в дитячому садку»
- •1 . Вступне слово вихователя – методиста
- •Вправа « Чарівна скринька »
- •2 . Вихователь - методист пропонує подивитися відеоматеріали «Історія створення lego»
- •3 . Міні – доповідь «Ознайомлення з найпопулярнішими наборами lego »
- •3. Матеріали щодо використання сучасних форм роботи з батьками.
- •Спортивна розвага «Роби як я, роби як ми, роби краще за нас»
- •Рекомендації для батьків щодо організації роботи з конструктором лего удома
- •Анкета для батьків «про рівень володіння конструкторськими навичками дітей в дошкільному навчальному закладі»
Конспект заняття з лего — конструювання (для дітей середнього віку) Тема: «Подорож на квіткову галявину»
Мета: Ознайомити дітей з різноманітністю квіткового світу, звернути їх увагу на частини квітки.
Завдання:
• розвивати у дітей уяву, уваг , пам'ять;
• розвивати у дітей творчість;
• розвивати у дітей конструктивні навички за допомогою лего - конструктора;
• вчити передавати особливості і своєрідність квітів через лего - конструюванн ;
• розвивати вміння розташовувати фігуру на плато;
• розвивати вміння працювати індивідуально;
• вчити отримувати радість від результатів робот .
Матеріал: ЛЕГО- конструктор; плата; ілюстрації із зображенням квітів.
Хід заняття
Діти під музику входять до зали.
Педагог: Діти, ми зараз з вами вирушимо на прогулянк. (звучить музика М. Старакадомскій - С.Михалков «Веселі мандрівники»)
Звучить музика «Шуми - птахи в лісі».
Педагог: Діти, подивіться! Як гарно навкол , ми з вами опинилися на квітковій галявині. Тут ростуть квіти дивовижною краси. Яскраво світить сонечко і все навколо переливається!
(звучить класична музика, з'являється Фея кольорів)
Фея кольорів: Здравствуйте, діти! Я - Фея квітів! Я дуже рада на моїй галявині бачити вас. А як ви тут опинилися?
Педагог :
Ми з дошколятами гуляли і заблукали.
І тепер ми не знаємо , як вибратися з твоєї прекрасної галявини.
Фея кольорів: Вибратися з моєї галявини складно. Для цього ви повинні виконати завдання.
Педагог : Які завдання Фея?
Фея кольорів: Для початку ви повинні вгадати назви кольорів .
(фея дістає з корзинці квіти, діти називають)
Педагог : Фея, ми ж виконали твої завдання. А дітище знають вірші про квіти (діти читають вірші).
Фея: Молодці! Тільки чула я, що в якийсь дивній країні, квіти ростуть не на землі, їх не треба поливати і в букети збирати. Що ж це за квіти? Чи не підкажете ви?
Педагог : Фея, ми тобі розповімо і квіти тобі покажем .
Діти, адже Фея говорить про країну ЛЕГО!
Ми зробимо з вами для Феї квіти?
Діти: Так !
Педагог: Для цього нам знадобиться конструктор ЛЕГО.
(діти сідають за столи)
Педагог :
Если б в поле расцветали только белые цветы. Любоваться бы устали ими скоро я и ты. Если б в поле расцветали только жёлтые цветы, Мы б с тобой скучать бы стали От подобной красоты! Хорошо, что есть ромашки, розы, астры, васильки, Одуванчики и кашки, незабудки и жарки! У ромашки белый цвет, У гвоздики – красный. Цвет зелёный у листвы, Это так прекрасно!
Педагог : А у нас вами в ЛЕГО - конструкторі різнокольорові деталі з яких ми з вами і зробимо квіти. Для цього нам знадобиться педагог показує деталі, а діти відповідають: Цеглинки! А робити квіти ми будемо на .... (плата!)
Педагог проводить пальчиковую гімнастику:
Вырос высокий цветок на полянке, (ручки у детей вперёд поднимаем) Утром весенним раскрыл лепестки. (ладони раскрыли) Всем лепесткам красоту и питание (шевелят пальчиками) Дружно дают под землёй корешки. (ручки опустили вниз и пошевелили пальчиками)
Педагог : Тепер діти, приступаємо до виконання завдання. Подивіться, у нас є зразки. (діти вибирають зразки )
Педагог роздає деталі. Діти приступають до роботи (звучить «Вальс квітів» П.І. Чайковського) . Після закінчення роботи діти називають які квіти вони зробили.
Педагог : Фея! Подивіться, які квіти зробили наші діти для тебе.
Фея: Так от вони які чудові квіти, а як називається країна де ростуть ці квіти. (діти відповідають «ЛЕГО»). Спасибі, вам діти! Ось ваша стежка по якій треба йти!
Педагог : Діти, прийшов наш час повертатися в дитячий сад.
(звучить музика , діти покидають музичний зал).
Конспект для дітей старшого віку
Конструювання з деталей конструктора «Вантажівки»
Завдання. Формувати узагальнені уявлення про об'єкти, які будуть конструюватися; вчити дітей аналізувати об'єкт, виділяючи в ньому основні частини і деталі; визначати призначення кожної з них. Розвивати вміння аналізувати умови функціонування майбутньої конструкції, встановлювати послідовність їх виконання і на основі цього створювати образ об'єкту. Розвивати пошукову діяльність (пошук способів, варіантів структурних комбінацій, окремих конструкторських рішень і т. п ), творчість, ініціативу.
Матеріали. Картинки із зображенням вантажівок різного призначення (самоскид, фургон, цистерна, бетономішалка), відповідні іграшкові машини. Набори конструктора LEGO DUPLO .
Зміст заняття. Спочатку заняття, розглядаючи картинки , вихователь разом з дітьми з'ясовує, які бувають вантажні машини та їх призначення. Встановлює залежність конструкції кузова машини від її практичного застосування (самоскид - щоб звалювати пісок, землю; фургон - для листів, меблів; цистерна - для води, молока та ін.), виділяє загальні частини машин (кабіна, кузов, рама, колеса) . Потім діти розглядають іграшкові вантажівки, самостійно знаходячи в них основні частини. Вихователь пропонує знайти деталі конструктора, з яких ці частини можна зробити. Діти вирішують самі, яку вантажівку вони будуватимуть. Наприкінці заняття розглядають створені ними моделі, обговорюють, чим вони схожі і чим відрізняються. Будівлі обіграються.
Конспект для дітей старшого віку
Колективне конструювання з деталей конструктора «Вулиця міста»
Завдання. Закріплювати поняття «вулиця», називати характерні особливості вулиці (довга дорога, по якій їде транспорт, тротуар для людей, будинки на узбіччі). Формувати узагальнені уявлення про об'єкти, які будуть конструюватися. Розвивати пошукову діяльність (пошук способів, варіантів структурних комбінацій, окремих конструкторських рішень та ін.), творчість, ініціативу. Формувати здатність до побудови власних задумів. Розвивати вміння спільно планувати робот , домагатися загального результату, допомагати один одному.
Матеріали. Картинки із зображеннями вулиць та інших об'єктів (будинок в селі, фонтан, площа Леніна та ін.). Набори LEGO DUPL , великі плати, пластини для дороги.
Зміст. Дітям пропонується розглянути картинки і назвати, що на них намальовано. У процесі бесіди діти повинні здогадатися, що не на всіх картинках зображені вулиці, назвати характерні особливості вулиць, згадати, які будівлі можуть бути розташовані на вулиці (житлові будинки магазин , школа та ін.) Вихователь пропонує дітям розподілити, хто і що будуватиме, проводиться бесіда про доцільність розміщення будівель на вулиці. Наприкінці заняття для вулиці придумується назв . Споруда обігрується.
Конспект інтегрованого заняття для дітей
молодшого віку з використанням
