Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Збірка ЛЕГО.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
20.39 Mб
Скачать

Заняття з конструювання

на тему: « Підсніжники»

(в середній групі)

Мета:

● закріпити у дітей знання про весняну квітку - підсніжник;

● вчити будувати за зразком та інструкціями, враховуючи засоби кріплення деталей;

● розвивати уміння аналізувати, виділяючи характерні особливості предмета, функціональні частини; встановлювати зв'язок між їх призначенням і будовою;

● розвивати увагу, пам'ять, логічну і просторову уяву;

● розвивати дрібну моторику рук і окомір;

● виховувати дбайливе відношення до природи;

● виховувати інтерес до конструктивної діяльності.

Матеріали та обладнання:

- біла тканина;

- набори деталей конструктора;

- ілюстрації;

- готові будівлі;

- аудіозапис.

Хід заняття:

(Діти заходять в групу, сідають півколом на стільчики перед педагогом)

Педагог: Діти, розкажіть, які пори року ви знаєте?

Відповіді дітей: (зима, весна, літо, осінь)

Педагог: Яка зараз пора року? Який місяць?

Відповіді дітей: (зараз лютий, останній місяць зими)

Педагог: Правильно. А після зими настане чудова весна (педагог показує ілюстрації з зображенням природи весною). Назвіть прикмети весни.

Відповіді дітей: (сонце світить яскравіше, тане сніг і лід на річках, біжать струмки, на деревах набрякають бруньки, з'являються листочки, природа оживає, з'являються комахи, звіри теж прокидаються)

Педагог: Вірно. (педагог зачитує вірш Н. Гуркіної).

Гріє землю сонечко,

Ніжно примовляє:

Прокидайтесь, квіточки,

День весну стрічає!

Просинайся, річечко,

Посміхнись, струмочку

Затанцюй нам гопака,

Дощику - дзвіночку!

Розливайся радісно

По землі, проміння,

Покривай сади й луги,

Весняне цвітіння!

Педагог: Діти, а хто знає, як називається перша весняна квіточка?

Відповіді дітей...

Педагог: Правильно, підсніжник (педагог показує ілюстрацію з зображенням підсніжника).

Педагог: Послухайте, що вам хоче сказати підсніжник.

(педагог включає фонограму вірша з збірки «Мій квітник» Марії Познанської)

Я — перша квіточка весни,

Я — пролісковий цвіт.

Я пережив зимові сни

І знов родивсь на світ.

У мене очі голубі,

Такі, як неба синь.

Росту між кленів, між дубів,

Люблю і сонце й тінь.

Зелені рученьки мої

Листочками зовуть.

Я полюбив ліси й гаї,

Живу я здавна тут.

І вірю: люблять всі мене,

Як весну золоту,

Бо знають, що зима мине,

Коли я розцвіту.

Педагог: Як ви думаєте, чому його так назвали?

Відповіді дітей…

Педагог: Добре. Спробуємо розібратися, чому підсніжнік отримав таке ім'я. Вслухайтеся - "підсніжник". Як ви думаєте, чому саме цю квітку назвали "підсніжник"? Тому що він росте з-під снігу - "під-сніж-ник". Ця маленька рослина може витримати навіть великий 10°С мороз.

Физхвилинка

Педагог: Діти, давайте допоможемо маленькому підсніжнику: потягнемося разом з ним до сонця, витягнемо ніжку - стеблинку.

(діти виконують рухи, відповідно до тексту вірша)

Підсніжник

Визирнув підсніжник під вікном у мене:

Голівонька біла, листячко зелене.

Холодно повсюди, ще сніги біліють...

Квіточки тендітні ніжно серце гріють.

Визирнуло сонце, квіточки всміхнулись

І до неба вгору зразу потягнулись.

А сніги знітились, збігли ручаями —

Це весна чарівна вже зустрілась з нами.

Діти повертають голову вправо-вліво. Руки на поясі, поперемінно виставляють вперед ноги

Діти тягнуть руки догори

Діти бігають на місці

Діти розводять руки в сторони

Педагог: А давайте зробимо підсніжник з LEGO? Але спочатку згадаємо з яких частин полягає квітка?

Відповіді дітей: (стеблина, листя, квітка)

Педагог: Вірно. Подивіться який підсніжник зробила я. З яких деталей LEGO він складається? Якого кольору?

Відповіді дітей: (стеблинка з кубиків зеленого кольору, листочки з закруглених деталей, теж зеленого кольору, а сама квіточка з цеглинок і кубиків блакитного кольору)

Педагог: Правильно. Візьмемо конструктор і почнемо.

(Діти виконують. В ході роботи педагог допомагає дітям, підказує.

У кінці зайняття оцінюється робота кожної дитини.

Вироби порівнюються із зразком і обігруються).

Педагог: Які ви молодці, які гарні квіточки ви зробили. Приступаємо до оформлення нашої чарівної галявини. Спочатку за допомогою тканини робимо сніг, потім «розсаджуємо» наші підсніжники.

- Подивиться, діти, яка чудова галявина у нас!

- Скажіть, що ми сьогодні конструювали на зайнятті? Що нового ми дізналися?

- Який матеріал ми використовували для виробів?

- Вам сподобалося наше зайняття? Що найбільше вам сподобалось?

Відповіді дітей.

Педагог: Ви всі молодці! Наше заняття добігло кінця. Спасибі за хорошу і дружню роботу, за правильні і повні відповіді.