Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
природа 3кл.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
72.7 Кб
Скачать

Тема. Опорно-рухова система

Мета: продовжити формувати в учнів уявлення про органи тіла людини; ознайомити їх з поняттями «скелет» і «м’язи» людини, з її функціями та значенням в організмі людини; формувати уміння розрізняти основні частини скелета на своєму тілі, знаходити м’язи; вчити зміцнювати скелет і м’язи; розвивати спостережливість, мислення; виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я, бажання займатись фізкультурою і спортом, посильною працею.

Обладнання: таблиця «Скелет і м’язи людини»; хустинка; аудіозапис фізкультхвилинки, сантиметрова стрічка; відеоролик «Робота м’язів»

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку

Дзвоник всім нам дав наказ:

До роботи, швидше в клас!

Біля парти станем чемно,

Плине час хай не даремно.

Будемо уважні і старанні всі,

Сядемо рівненько на місця свої.

- Доброго дня, діти!

- Сідайте. Мене звати Діана Анатоліївна, і сьогодні я проведу у вас урок природознавства.

ІІ. Підсумок спостережень

  • Який зараз місяць?(квітень)

  • Який день?(середа)

  • Яке число?(19)

  • Який стан неба?

  • Чи світить сонце?

  • Яка температура повітря?

  • Чи є на вулиці вітер?

  • Чи є опади?

  • Які зміни відбулися у живій природі?

  • А зараз відкрийте свої зошити, і запишіть погоду, яку ми вже визначили.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

  1. Фронтальне опитування

  • Що таке організм?

  • Із чого він складається?

  • Доведіть, що людина живий організм.

  • Чим людина відрізняється від тварин?

  • Які органи ви знаєте?

  • Яку роботу виконують органи?

  • Що керує роботою органів?

  • Що буде, якщо який-небудь орган почне погано працювати?

ІV. Актуалізація опорних знань

На городі працювали,

Ріпу-моркву виривали,

І в садочку ми бували –

Груші-яблука зривали,

Всі раділи-танцювали.

  • Завдяки чому ми стоїмо? Ходимо? Бігаємо? Лежимо? Присідаємо?

  • Чому наше тіло має визначену форму?

V. Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як побудований скелет людини, яке він має значення . Ви навчитеся знаходити на своєму тілі окремі кістки. Також, ви дізнаєтеся, за допомогою чого кістки з’єднані між собою.

VІ. Вивчення нового матеріалу

  1. Робота з таблицею «Скелет людини».

  2. Розповідь учителя з елементами бесіди про скелет людини.

  • Чи знаєте ви, що коли будівельники споруджують високу будівлю, вони насамперед зводять каркас – величезну клітку із сталевих форм? А потім закріплюють на ньому бетонні плити – стіни, стелю, підлогу. На міцному сталевому каркасі і тримається будівля.

  • Що є опорою нашого тіла? (Скелет)

  • Так, опорою нашого тіла є скелет. Скелет дорослої людини складається приблизно з 220 кісток – великих, малих і зовсім маленьких, з’єднаних між собою. Деякі з’єднання зовсім нерухомі, наприклад, з’єднання кісток черепа, інші – рухомі. З’єднуючись, кістки утворюють частини скелета. Уздовж тіла проходить хребет, який складається з невеликих кісточок-хребців. Між хребцями є прошарки хряща. Вони можуть стискуватись і розширюватись, завдяки цьому ми можемо згинати своє тіло. Скелет людини схожий на лицаря в латах. З хребтом з’єднаний череп. Кістки його з’єднані міцно і нерухомо. Череп – міцний шолом, захищає наш мозок. Тільки нижня щелепа рухома.

До кісток сухожиллям прикріплені м’язи. Кістки між собою з’єднані суглобами. Легені і серце знаходяться у кістяній клітці. Вона складається з 12 пар ребер. Вони захищають органи людини.

Основою скелета є хребет.

  • На перший погляд, кістки як і зуби, не схожі на живу тканину. Але насправді кістки складаються з таких самих живих клітин, як і все тіло. Ці клітини теж харчуються, дихають і розмножуються. Скелет надає тілу певної форми і є його опорою.