Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Засоби пошуку в Інтернеті. Пр. роб. № 8.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
37.86 Кб
Скачать

Конспект уроку

Вчитель-практикант: Калинь Катерина Петрівна

Вчитель: Квас Людмила Теодозіївна Підпис:__________

Школа: Великоглибочецька ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Ярослава Стецька

Предмет: Інформатика

Клас:9

Тема: Засоби пошуку інформації в Інтернеті. Принципи функціонування web-кaтaлoгiв та пошукових систем. Стратегії пошуку інформації. Практична робота № 8 «Пошук інформації в Інтернеті»

Мета:

— навчальна: ознайомити учнів з пошуковими системами, веб-каталогами та їх роботою; навчитися здійснювати пошук інформації в Інтернеті, відпрацювати навички здійснення пошуку інформації в Інтернеті;

— розвиваюча: розвивати кругозір учнів, наочно-образне та алгоритмічне мислення, пам'ять, вміння виділяти головне, порівнювати і аналізувати;

— виховна: виховувати культуру оформлення результатів пошуку.

Тип уроку: комбінований

Література:

1. Володіна І. Л., Володін В.В. Інформатика: Підручник для 9 кл. загальноосвітніх навчальних закладів. – Х.: Гімназія, 2009. – 384 с.: іл.

2. Гаєвський О. Ю. Інформатика. 7-11 класи: навч. посіб.: - К. : А. С. К., 2005. - 512 с. : іл.

3. Костриба О. В. Усі уроки інформатики. 9 клас. Навчально-методичний посібник - Х.: Вид. група «Основа», 2009. - 191 с.

Хід уроку

I. Організаційний етап

Перевірити готовність до уроку. Відмітити відсутніх.

II. Актуалізація знань

Для того, щоб перейти до вивчення нової теми давайте згадаємо:

1. Що таке Інтернет?

2. Що отримує кожен комп’ютер при підключенні до мережі Інтернет?

3. Де зберігається вся інформація в глобальній мережі?

4. За допомогою чого спілкуються між собою персональні комп’ютери?

5. Як називаються програми для роботи в Інтернет?

6. Назвіть найпоширеніший браузер?

7. Назвіть найбільш розповсюджені пошукові системи?

8. На якій мові пишеться ім’я сайту?

9. Сполучення яких клавіш дозволяє переходити з англійської мови на українську (російську) і навпаки?

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Існує багато засобів і стратегій пошуку інформації в інтернеті. Створено чимало пошукових систем. Сьогодні на прикладі одної з них ми розглянемо яким чином потрібно здійснювати пошук інформації в інтернеті.

IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Програми-браузери. Правила роботи. Правила навігації

Щоб знайти інформаційний ресурс, потрібно знати або точну адресу web-сторінки, або мати уявлення про тему пошуку. Слід підключитися до мережі, запустити програму-браузер (Internet Explorer або Netscape Navigator, або Opera, або Mozilla Firefox) і ввести потрібну адресу в адресний рядок.

Якщо користувач часто відвідує деяку сторінку, він може надати їй статусу домашньої сторінки, тоді під час кожного запуску браузер завантажуватиме її автоматично.

Під час запуску браузера може завантажуватися або домашня, або порожня сторінка, або сукупність сторінок на закладках, якщо домашня сторінка була організована як набір сторінок.

Адресу потрібної сторінки слід ввести у поле Адреса і натиснути на клавішу вводу чи клацнути на кнопці Відкрити (Перейти, Оновити).

Тепер можна візуально ознайомитися з матеріалами (контентом — змістом, наповненням) головної сторінки і в разі потреби відкрити наступну сторінку.

Для переходів між відкритими сторінками слугують кнопки Назад і Вперед.

Якщо на гіперпосиланні клацнути правою клавішею миші, то отримаємо можливість відкрити нову сторінку в іншому вікні чи в новій закладці. В одному вікні можна відкрити декілька закладок, які забезпечать швидке і зручне перемикання між сторінками.