- •План Вступ 3
- •Вступ Повноцінними є тільки ті
- •І. Суть інтерактивного навчання
- •Іі. Застосування інтерактивних методів навчання як один із шляхів підвищення ефективності уроку світової літератури
- •1. Інтерактивні технології кооперативного навчання
- •2. Технології колективно-групового навчання
- •3. Технології ситуативного моделювання
- •4. Технології опрацювання дискусійних питань
- •5. Структура і методи інтерактивного уроку
- •6. Комп’ютерні технології навчання
- •Висновок
- •Література
- •Інтерактивні технології навчання
- •Інформаційні імн
- •Пізнавальні імн
- •Правила проведення "мозкового штурму», які можна запропонувати учням:
- •Регулятивні імн
- •Мотиваційні імн
- •Правила проведення вправи:
- •Практичне використання технологій інтерактивного навчання Зарубіжна література
- •V. Застосування знань, умінь, навичок.
- •VI. Домашнє завдання.
- •4. Бесіда («Велике коло»)
- •5. Робота з текстом («Робота у парах»)
- •6. Бесіда («Мікрофон»)
- •7. Міжпредметні зв'язки («Робота в малих групах»)
- •IV. Висновки («Мікрофон»)
- •V. Домашнє завдання
VI. Домашнє завдання.
Дібрати цитати до характеристик Журдена, Доранта, Леонта («Робота в домашніх групах»).
Тема.
Міф про Прометея. Велич подвигу Прометея,
його
самопожертва заради людей
Мета: ознайомити із давньогрецьким Міфом про Прометея, працювати над виразним читанням; скласти словничок «Герої давньогрецьких міфів»; вдосконалювати навички роботи з текстом, здійснювати міжпредметні та міжлітературні зв'язки.
Обладнання: зображення скульптури Ф. Г. Гордєєва «Прометей»;
ілюстрації до міфу,
використання ППЗ "Міфи народів світу":
Запуск програми.
Пошук теми "Прометей"
Ознайомлення з матеріалами ППЗ
Как бесконечные звездные дали,
Мы би на яркость людей проверяли.
Прав лить горящий, презревший покой,
К людям летящий яркой звездой.
М. Добронравов
Ты добр — в том твой
смертельный грех.
Дж. Г. Байрон
ХІД УРОКУ
I. Актуалізація опорних знань
Перевірка домашнього завдання.
Читання власних міфів про виникнення будь-яких природних явищ («Робота в домашніх групах»).
II. Мотивація навчальної діяльності
• Що вам відомо про Прометея?
(Прометей — це титан, син богині справедливості і правосуддя Феміди та титана Іапета, якого Зевс скинув у Тартар. У суперечці між богами і людьми Прометей зайняв позицію захисника і покровителя людей, за що був тяжко покараний Зевсом.)
Цікаво!
У перекладі з грецької Prometheus означає «провидець».
III. Вивчення нового матеріалу (використання комп’ютерних технологій)
1. Учитель пропонує учням переглянути відеосюжет. Запуск програми.
2
. Перегляд
текстового та відеоматеріалу "Греція",
"Прометей".
3. Складання словничка «Герої давньогрецьких міфів» («Мозаїка»)
Кронос — титан, батько Зевса.
Феміда — богиня правосуддя і справедливості.
Атлант, Менетій, Прометей, Епіметей — сини титана Сапета.
Афіна — богиня мудрості, ремесел та справедливої війни.
Гефест — бог ковальства.
Океан — найстарший син Урана і Геї.
Іо — аргоська царівна, перетворена ревнивою Герою на телицю.
Аргус — стооке чудовисько, що стерегло Іо.
Гермес — бог-вісник.
Гера — дружина Зевса, богиня шлюбу.
Мойри — богині долі.
Фетіда — богиня моря.
Ахіллес — син Фетіди і Пелея, найбільший герой Троянської війни.
4. Бесіда («Велике коло»)
Розкажіть, як жили люди до втручання Прометея. (Люди були кволі, беззахисні, лякливі, з острахом дивилися вони на навколишній світ. Жили вони, мов кроти, у підземних норах, їли лише траву та сире коріння, не куштували м'яса, бо не знали мисливства.)
Чи піклувався про людей Зевс? (Ні, він був байдужий до їхньої долі.)
Хто вирішив прийти на допомогу людям? (Титан Прометей)
Ч
ого
навчив Прометей людей?
Чому Зевс розгнівався на Прометея? (Прометей обдурив Зевса, обравши для жертви богам кістки, прикриті лискучим жиром, а людям залишив м'ясо, сховане під тельбухами. Зевс обурився через те, що смертні їстимуть м'ясо, а на шану богам спалюватимуть кістки.)
Якою була помста Зевса? (Він залишив людей без вогню. Вони жили у темних домівках, не могли зігрітися та приготувати їжу.)
Як порушив заборону Зевса Прометей? (Він пробрався в палац Зевса та вкрав вогонь для людей.)
Цікаво!
Жителі острівної Греції і до цього часу переносять вогонь усередині стебла гігантського фенхеля. Порівняй з фрагментом з міфу: «Прометей піднявся на Олімп, запалив факел від вогняної сонячної колісниці, відколов від нього тліючу вуглинку та засунув її всередину стебла величезного фенхеля».
