- •Ұйымдастыру сәті.
- •Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
- •Тірек білімді белсендіру.
- •Сабақты қорытындылау.
- •III. Жаңа материалмен жұмыс
- •1 Жаттығу. Learn the colours.
- •2 Жаттығұ. Listen and sing.
- •4 Жаттығу. Answer the question. What colour is it? It's red.
- •5 Жаттығу. Listen and learn.
- •Сабақты қорытындылау.
- •III. Жаңа материалмен жұмыс
- •Ұйымдастыру сәті.
- •Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
- •Жаңа материалмен жұмыс.
- •Сергіту сәті
- •Сабақты қорытындылау.
- •Ұйымдастыру сәті.
- •Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
- •Жаңа материалмен жұмыс.
- •Сабақты қорытындылау.
- •Ұйымдастыру сәті.
- •Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
- •Тірек білімді белсендіру.
- •Сабақты қорытындылау.
Сабақтың тақырыбы: Hello
Сабақтың мақсаты: «Шет тілі», «ағылшын тілі» ұғымдарын қалыптастыру, атап айтқанда – тілдік коммуникативтік дағдыларды қалыптастыру.
Сабақтың барысы
І. Ұйымдастыру сәті
Оқушылармен амандасу.
-Балалар, біз сендермен бірге жаңа «Ағылшын пәнін» оқитын боламыз. Бүгінгі сабақта ағылшын тілінде қай елдер сөйлейтінін білеміз, кейбір дыбыстармен және ағылшын тілінде бір-бірімізбен сәлемдесуді үйренеміз.
ІІ. Жаңа материалмен жұмыс
Оқулықпен жұмыс
1-жаттығу. Listen to your teacher and repeat.
-Суретке қараңдар. 1 қыркүйекте қандай мерекені атап өтеміз? Суретте кімді көріп тұрсыңдар?
Good morning, I’m a teacher!- Сәлеметсіздер ме, мен мұғаліммін!
Repeat after me: Good morning!
Әдетте таңертең ересек адамадарға «Good morning» дейміз, бірақ бір-бірлеріңе “Hi” немесе“Hello” деуге болады. Бір-бірімен амандасыңдар.
Hello, I’m Alibek!-Сәлеметсіз бе, менің атым Әлібек!
Repeat after me: Hello, I’m Alibek!-
Танысу үшін: Who are you?деген сұрақ қойыңдар. Менің сұрағыма жауап беріп көріңдер: – I am Anar .
2-жаттығу.
Енді өлең тыңдаймыз. Өлеңді қайталату, бірге айтқызу.
Track3
-Hi! I’m Anar. I’m a girl.
-Hi! I’m Olga. I’m a girl.
-Hello, I’m Alibek. I’m a boy.
Hello, I’m Misha. I’m a boy.
Сергіту сәті.
Hands up! Hands down!
Shake! Shake!
Stand up! On tha tiptoes
Turn around. Step aside,
Step left! Step right!
Дәптермен жұмыс
1-жаттығу. Суретті аяқта және айт.
2-жаттығу. Оқушылар сурет салып, өздерінің есімдерін айтады.
ІҮ. Сабақты қорытындылау.
-Балалар, бүгін сендер қай елдерде ағылшын тілінде сөйлейтінін, ағылшын тілі халықаралық тіл екенін білдіңдер. Сабақта өзің үшін тағы қандай жаңалық аштың? Сабақ соңында ата-аналарыңа не айтар едіңдер? Бүгінгі танысқан сөздерімізді есімізге түсірейік. Сонымен бірге өз атымызды ағылшын тілінде айтып үйрендік.
-Енді біз сабақтың басында үйренген әнді қайталаймыз. Бұл ән адамдар бір-бірімен амандасқан кезде айтылатын сөздерді еске сақтауға көмектеседі. Менің соңымнан қайталаңдар.
Өте жақсы! Сендер бүгін жақсы жұмыс істедіңдер. Well done, children!
Ал енді қоштасамыз: Goodbye!
Бекітемін:
Сағат саны: 2 Сыныбы: Күні:
Сабақтың тақырыбы: What’s your name?
Сабақтың мақсаты: «What’s your name?» сұрағын қоюды үйрету. Оқушыларды ағылшын тілінің [Ө], [w] ерекше дыбыстарымен таныстыру. 1-5 дейін сан есімдерін үйрету.
Сабақтың барысы
І. Ұйымдастыру сәті
Оқушылармен амандасу, кезекшімен әңгіме
Hello, children. I’m…… . Sit down, please.
ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
-балалар (children) , бүгін біз «Аты кім?» - «What’s your name?» сұрағын қоюды және оларға жауап беруді үйренеміз: «My name is …..». ағылшын тілінде 1-5 ке дейін санауды үйренеміз.
ІІІ. Жаңа материалмен жұмыс
Мұғалім өзі «What’s your name?» деген сұрақты қойып және оған жауап береді: «My name is …..».
Мұғалім оқушылардың назарын ағылшын тіліндегі [w] ерекше дыбысының дұрыс артикуляциясына аударады.
«Құмырсқаның илеуі» дидактикалық ойыны.
Оқушылар жаңа тақырып бойынша сұрақтар қойып, барынша сыныптастарының көпшілігімен танысады.
Hello, what’s your name?
Hi my name is Miras.
Оқулықпен жұмыс
1-жаттығу. Listen to your teacher and repeat.
2-жаттығу.
Енді өлең тыңдаймыз. Өлеңді қайталату, бірге айтқызу.
Hello! Hello!
What’s your name?
What’s your name?
My name is…
My name is….
4-жаттығу Listen and learn
Оқушылар 1-5 дейін сандармен танысады. Ағылшын тіліндегі аудармаларымен танысады.
One, two, three, four, five.
Сергіту сәті.
Hands up! Hands down!
Shake! Shake!
Stand up! On tha tiptoes
Turn around. Step aside,
Step left! Step right!
Дәптермен жұмыс
1-жаттығу. Find and tick.
2-жаттығу. Count and trace over the number.
ІҮ. Сабақты қорытындылау.
-Балалар, бүгін сендер не үйрендіңдер? Сабақ соңында ата-аналарыңа не айтар едіңдер? Бүгінгі танысқан сөздерімізді есімізге түсірейік. Бүгін «Сенің атың кім?» және «Менің атым...............» сұрақ қойып, жауап беруге үйрендік.
-Енді біз сабақтың басында үйренген әнді қайталаймыз. Бұл ән адамдар бір-бірімен амандасқан кезде айтылатын сөздерді еске сақтауға көмектеседі. Менің соңымнан қайталаңдар.
Өте жақсы! Сендер бүгін жақсы жұмыс істедіңер. Well done, children!
Ал енді қоштасамыз: Goodbye!
Бекітемін:
Сағат саны: 3 Сыныбы: Күні:
Сабақты тақырыбы: I’m 7
Сабақты мақсаты: Оқушыларды 6-10-ға дейінгі сан есімдермен таныстыру. Балаларды бұрын оқылған сұрақтарын қою және оларға сәйкес жауап беру дағдыларын қалыптастыруды жалғастыру. өзін-өзі таныстыру дағдыларын дамыту. өзге адамдарды құрметтеуге баулу.
Сабақтың барысы
І. Ұйымдастыру сәті
Оқушылармен амандасу, кезекшімен әңгіме
Good morning, children. I’m…… . Sit down, please.
ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
Осы сабақта 1-5-ке дейін санауды қайталаймыз және 10-ға дейін санауды және жаңа [h], [ә:], [әи], [t] дыбыстарын үйренеміз.
ІІІ. Жаңа материалмен жұмыс
3-жаттығу.
Балалар, суреттегі кейіпкерлерге қараңдаршы. Олармен жақынырақ танысып, жастары нешеде екенін білейік. Ағылшын тілінде жасымыз нешеде екенін айту үшін: I’m 67 I’m 10. және т.с.с. айтамыз.
Жаттығуды тыңдаймыз, одан кейін менің сұрағыма жауап беріңдер.
Track 9.
Hello. My name is Bota. I’m 3
Hi. I’m Alibek. I’m a boy. I’m 7.
Hello. My name is Misha. I’m a boy. I’m 6.
«Жылан» ойыны
Оқушылар 3-жаттығудың репликаларын пайдалана отырып, өздері туралы әңгімелейді.
Мұғалім жыланның басы болатын баланы таңдайды, ол бірінші тұрғандықтан өзі туралы ағылшын тілінде баяндайды және соңғы тұрған бала жыланның құйрығы болады. Егер біреуі мүдіріп қалса жылан болмай қалады.
Сергіту сәті.
One, two
Clap, clap
Three, four
Stamp, stamp
Five, six
Jump, jump
Seven, eight
Hop, hop
Nine and ten
Stop, stop
Дәптермен жұмыс
1-жаттығу. Find the number circle and say it.
ІҮ. Сабақты қорытындылау.
-Балалар, бүгін сендер не үйрендіңдер? Сабақ соңында ата-аналарыңа не айтар едіңдер? Бүгінгі танысқан сөздерімізді есімізге түсірейік. Балалар сабақта жаттаған cөздер мен фразаларды қайталайды.
Ал енді қоштасамыз: Goodbye!
Бекітемін:
Сағат саны: 4 Сыныбы: Күні:
Сабақтың тақырыбы: Meet my friend.
Сабақтың мақсаты: Өз досын таныстыру дағдысын қалыптастыру,“How old are you?” үлгілік фразамен таныстыру. Жаңа he/she лексикалық бірліктерін енгізу. 1-10 ға дейін санау дағдысын одан әрі қалыптастыру. өзге адамдарды құрметтеуге баулу.
Сабақтың барысы
І. Ұйымдастыру сәті
Оқушылармен амандасу, кезекшімен әңгіме
Good morning, children. I’m…… . Sit down, please.
ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
- Бүгін біз “How old are you?” сұрағын қойып, оған жауап беруді, бір-бірімізді танысуды сондай-ақ досымызды таныстыруды үйренеміз.
ІІІ. Жаңа материалмен жұмыс
he/she жіктеу есімдігінің мағынасын ашу. Флэш-карталарды пайдалана отырып, мұғалім оларда ер бала мен қыздың бейнеленгенін айтады.
He is a boy. She is sa girl.
Мұғалім ер бала мен қыздың аттарын кезек-кезек айтады. Жұптасып жұмыс істеу. Осы құрылымды пайдалана отырып, балалар бірін-бірі таныстыруға тиіс.
Оқулықпен жұмыс
1-жаттығу. Listen and learn
-Суреттерге қараңдаршы. Онда кімді көріп тұрсыңдар.? Әлібек, Анар, Бота және жаңа ертегі кейіпкері. Ол біздің ғаламшардан ба? Қәзір мәтінді тыңдап, оның жасы нешеде екенін білеміз. Муни айдан ұшып келіпті. Аудио жаттығу.
Track 10
Moony: Hello. What’s your name?
Alibek: Hi. My name is Alibek. What’s your name?
Moony: I’m Moony. I’m 8. How old are you?
Alibek: I’m 6. I’m a boy.
This is Moony. He is 8
Anar: Hello Moony.
Alibek: This is Anar. She is a girl. She is 7. and this is Bota.
Дидактикалық ойын. Доп лақтыру
Мұғалім әр балаға допты лақтырып, «жасың нешеде» де сұрайды.
Жұппен жұмыс.
Сергіту сәті.
Hands up! Hands down!
Shake! Shake!
Stand up! On tha tiptoes
Turn around. Step aside,
Step left! Step right!
Дәптермен жұмыс
1-жаттығу. How old are the children? Write the number. Say the age. He is./ She is…. .
2-жаттығу. Count and tick
ІҮ. Сабақты қорытындылау.
-Жарайсыңдар, балалар! Бүгін сендер “How old are you?” деген сұраққа жауап беруді және he/she сөздерін үйрендіңдер. өздеріңнің жастарыңды айтумен шектелмей, достарыңның жасын айтуды үйрендіңдер.
Өте жақсы! Сендер бүгін жақсы жұмыс істедіңдер. Well done, children! Goodbye!
Бекітемін:
Сағат саны: 5 Сыныбы: Күні:
Сабақты тақырыбы: My family
Сабактың максаты: «Менің отбасым» такырыбы бойынша жаңа лексиканы уйрену. This is …….. құрылымын макұлдау жэне сұраулы нысандарда қолдану; ағылшын тілінің ерекше дыбыстарын айту дағдыларын дамыту. Ата-ана мен тума-туысқандарды кұрметтеуге баулу.
Сабактың барысы
Ұйымдастыру бөлімі
Оқушылармен амандасу, кезекшімен әңгіме
Good morning, children. I’m…… . Sit down, please
Сабақтың такырыбы мен мақсатын хабарлау.
Біз өзіміз және достарымыз туралы айта білеміз.. Солай емес пе? Бугін біз ең жакын адамдар туралы айтып уйренеміз. Сендер үшін ең жақын адамдар кім? (С1. Ана, әке). Дұрыс.
Жаңа материалмен жұмыс.
Оқулықпен жұмыс.
1-жаттыгу. Listen and learn
оқулыктағы суретке сүйене отырып, жаңа лексиканы енгізу. Оқушы балаларға таныс кейіпкер - Әлібекті керсетеді. Ол өзінің отбасы туралы әңгімелеп береді. .
Hi! My name is Alibek. This is my fa mily. This is my father, Marat. This is my mother, Gulmira. This is my brother, Olzhas and this is my sister, Aliya.
Мұғалім отбасы мүшелері бейнеленген карточкаларды көрсетеді, балалар оларды атайды (father, mother, brother, sister) .
2-жаттығу. Look and listen to Bota.
Track 14
Hi! My name is Bota. This is my fa mily. This is my father. This is my mother. This is my brother and this is my sister.
Мәтін тыңдаған кезде оқушылар аты аталған Ботаның отбасының мүшесін саусақтарымен көрсетеді. Тыңдағаннан кейін оқушыларға Ботаның отбасы туралы естерінде қалғандарын әңгімелеу.
Дидактикалық ойын
Мұғалім отбасы мүшелерін айтады, ал оқушылар оны суреттен көрсетеді.
3-жаттығу. Listen and sing
Track 15
My mother, my father, my sister, my brother
My mother, my father, my sister, my brother
This is my family, this is my family.
Сергіту сәті.
Hands up,
Hands down
Hop, hop
Turn around
Bend left, bend right
Turn around and sit down
Дәптермен жұмыс
Trace and colour. Then say: this is a father.
ІҮ. Сабақты қорытындылау.
-Жарайсыңдар, балалар! Бүгінгі сабақта сендер отбасы мүшелерін қалай таныстыру керектігін, отбасы туралы сұрақ қоюды үйрендіңдер. Ағылшын тілінде ата-аналарыңды, апа-ағаларыңды қалай таныстыру керектігін есімізге салайықшы. Жарайсыңдар! Өздеріңнің жастарыңды айтумен шектелмей, достарыңның жасын айтуды үйрендіңдер.
Өте жақсы! Сендер бүгін жақсы жұмыс істедіңдер. Well done, children! Goodbye!
Бекітемін:
Сағат саны: 6 Сыныбы: Күні:
Сабақты тақырыбы: My family
Сабактың максаты: «Менің отбасым» такырыбы бойынша жаңа лексиканы үйрену.
Kind, strong, little, big деген бағалау лексикасының көмегімен сөйлеу. Ағылшын тіліндегі [n] дыбысын айту дағдыларын қалыптастыру. Ата-ана мен тума-туысты құрметтеуге баулу.
Сабактың барысы
Ұйымдастыру бөлімі
Оқушылармен амандасу, кезекшімен әңгіме
Good morning, children. I’m…… . Sit down, please
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
Бүгін біз ата-анамызды, ағаларымызды (інілерімізді), әпкелерімізді (қарындас-сіңлілерімізді) сипаттауды үйренеміз.
Жаңа материалмен жұмыс.
Оқулықпен жұмыс.
1-жаттыгу. Listen and learn
This is my mother. Her name is Gulmira. She is kind.
This is my father. His name is Marat. He is strong.
This is my sister. Her name is Aliya. She is four. She is little.
This is my brother. His name is Olzhas. He is big. He is ten.
2-жаттығу. Look and listen.
Look at these photos. Who do you see?
Track 17
This is my mother. Her name is Venus. She is kind.
This is my father. His name is Mars. He is strong.
This is my sister. Her name is Starry. She is four. She is little.
This is my brother. His name is Sunny. He is big. He is ten
3-жаттыгу. Describe the photos.
Балаларға суретке қарап, отбасының әр мүшесінің аттарын атауын сұраңыз.
Мұғалім балаларға фото суреттерді кезек-кезек көрсетіп сұрақтар қояды.
Who is this? (Cl: This is a father)
What’s his/her name? (Cl: His name is Andrey)
How ols is she/he? (Cl: He is nine)
Дидактикалық ойын
Мұғалім отбасы мүшелерін айтады, ал оқушылар оны суреттен көрсетеді.
3-жаттығу. Liaten and sing
Track 15
My mother, my father, my sister, my brother
My mother, my father, my sister, my brother
This is my family, this is my family.
Сергіту сәті.
Hands up,
Hands down
Hop, hop
Turn around
Bend left, bend right
Turn around and sit down
Дәптермен жұмыс
1-жаттыгу Draw your family picture and describe it.
2-жаттыгу Listen to your teacher and circle what she says.
ІҮ. Сабақты қорытындылау.
-Жарайсыңдар, балалар! Бүгінгі сабақта сендер отбасы мүшелерін қалай таныстыру керектігін, отбасы туралы сұрақ қоюды үйрендіңдер. Ағылшын тілінде ата-аналарыңды, апа-ағаларыңды қалай таныстыру керектігін есімізге салайықшы.
Өте жақсы! Сендер бүгін жақсы жұмыс істедідер. Well done, children! Goodbye!
Бекітемін:
Сағат саны: 7 Сыныбы: Күні:
Сабақты тақырыбы: My friend’s family
Сабактың максаты: «Менің досымның отбасы» такырыбы бойынша жаңа лексиканы үйрену.
Grandmother, granny, grandfather, grandpha лексикасы to love етістігі көмегімен сөйлеу дағдыларын қалыптастыру. His/her тәуелділік есімдіктерін пайдалану белсенділігін арттыру.
Сабактың барысы
Ұйымдастыру бөлімі
Оқушылармен амандасу, кезекшімен әңгіме
Good morning, children. I’m…… . Sit down, please
Сабақтың такырыбы мен мақсатын хабарлау.
Бүгін біз досымыздың отбасын таныстыруды үйренеміз.
Жаңа материалмен жұмыс.
Оқулықпен жұмыс.
1-жаттыгу. Look and listen
Let’s do exercise 1. Look at the picture. This ia Alibek. This is his family tree. Look at the picture and answer my questions:
Who is this? Мұғалімдер сөздерді айтады, ал балалар қай сөз атаны, қай сөз әжені білдіретінін табады. Мұғалім балалармен бірге жаңа: Grandmother, grandfather сөздерінің айтылуын пысықтайды.
Track 18
This is his grandfather. This is his grandmother.
This is my father. This is his mother
This is my sister. This is my brother.
Жұптасып жұмыс істеу.
Мұғалім: “This is Alibek. This is his family. This is his grandfather….” Тілдік үлгісі бойынша Әлібектің отбасын сипаттауды сұрайды.
2-жаттыгу. Describe Anars family.
This is Anar. This is her family. This is her grandfather. This is her grandmother.
This is her father. This is her mother
This is her sister. This is her brother.
Сергіту сәті.
Hands up,
Hands down
Hop, hop
Turn around
Bend left, bend right
Turn around and sit down
Дәптермен жұмыс
1-жаттыгу Follow the lines and say
2-жаттыгу Listen and choose the right sticker
ІҮ. Сабақты қорытындылау.
-Жарайсыңдар, балалар! Бүгінгі сабақта сендер отбасы мүшелерін қалай таныстыру керектігін, отбасы туралы сұрақ қоюды үйрендіңдер. Ағылшын тілінде ата-аналарыңды, апа-ағаларыңды қалай таныстыру керектігін есімізге салайықшы. Жарайсыңдар!. өздеріңнің отбасыларың туралы айтумен шектелмей, достарыңның отбасы туралы да айтуды үйрендіңдер.
Өте жақсы! Сендер бүгін жақсы жұмыс істедіңдер. Well done, children! Goodbye!
Бекітемін:__________ Күні:______________
Пәні |
Ағылшын тілі. |
Сыныбы 1 а,б |
Сабақ саны: 8 |
Тақырыбы: |
My friend’s family |
||
Мақсаты : |
«Менің досымның отбасы» тақырыбы бойынша оқылған лексиканы белсенді пайдалану. Үлгілік танысу жағдайында диалог және монолог құру дағдысын қалыптастыру. [l] дыбысын дұрыс айту дағдысын қалыптастыру. |
Күтілетін нәтиже |
«Менің досымның отбасы» тақырыбы бойынша 5 сөздің аудармасын біледі. |
Кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
I. Organization moment. |
. Make greeting. - Good morning, pupils! Thank you pupils! Sit down. |
Good afternoon, teacher! . Report of the pupil on duty. |
|
Warm-up activity. |
Good morning әні |
|
|
Introduction, explanation of new material. |
Бүгін біз өз досымыздың отбасын таныстыруды үйренуді жалғастырамыз. 1-жаттыгу. Listen and learn Track 19 Alibek: Good morning, Moony! Moony:Good morning, Alibek. Alibek: This is my mother, Gulmira. This is my friend, Moony. This is my Father. Father: Hi! My name is Marat. Monny: Hello! I’m Moony. Alibek: this is my brother. His name is Olzhas. Alibek: This is my sister. Aliya: Hi! I’m Aliya. Moony: Hello, Aliya. Alibek: This is my Grandmother and this is my grandmother. Alibek: I love my family.
Әлібек өз отбасы туралы не деді? Дұрыс I love my family. Ал, сендер өз отбасыларыңды жақсы көресіңдер ме? Сергіту сәті.
Hands up, Hands down Hop, hop Turn around Bend left, bend right Turn around and sit down |
Оқушылар диалогты қайталайды, қазақша түсінгендерін болжап айтады.
Әлібек ата-анасының, тумаларының аттарын және оларды қатты жақсы көретінін айтты. Бізде өз отбасымызды жақсы көреміз. |
Active board |
Practice |
Track 20 I love my mother I love my father I love my sister And my little brother
|
Оқушылар жаңа лексикалық бірліктер туралы білімін бекітеді және алдыңғы сабақта өтілгендерді қайталайды. Сондай ақ жаңа құрылымды пысықтайды. |
|
. Conclusion part. Homework |
-Жарайсыңдар, балалар! Бүгінгі сабақта сендер отбасы мүшелерін қалай таныстыру керектігін, отбасы туралы сұрақ қоюды үйрендіңдер. Ағылшын тілінде ата-аналарыңды, апа-ағаларыңды қалай таныстыру керектігін есімізге салайықшы. Жарайсыңдар!. өздеріңнің отбасыларың туралы айтумен шектелмей, достарыңның отбасы туралы да айтуды үйрендіңдер. Өте жақсы! Сендер бүгін жақсы жұмыс істедіңдер. Well done, children! Goodbye!
|
|
|
Бекітемін:
Күні: Сыныбы: Сағат саны: 9
Сабақтың тақырыбы: Let’s play.
Сабақтың мақсаты: Білім мен дағдыны бекіту, қорыту және жүйелеу. Ұжымды құрметтеу сезімін тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже: Бастапқы сөйлеу және тыңдау дағдыларын қалыптастыру.
Пәнаралық байланыс: музыка, өзін-өзі тану, еңбекке баулу.
Ұйымдастыру сәті.
Мұғалім балалармен, оқушылар мұғаліммен амандасады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
Бүгін танысқаннан бастап үйренгенімізді қайталаймыз..
Тірек білімді белсендіру.
Оқулықпен жұмыс.
Қазір біз өте қызықты «Бұлақ» деген ойынды ойнаймыз. Барлық кедергілерден өтіп, сұрақтарға жауап беруге тиіспіз. Ол үшін топқа бөлініп, әр топ өзіне ат ойлап табуы керек.
Answer the question: What’s toyr name?
Count from 1 to 10. Оқушылардың барлығын қатыстыру үшін бірінен кейін бірін санатқызуға is болады.
Translate: This is Saltanat. She is a girl. She ia 6.
Finish the sentence: My name is …
See. The correct answer: a girl.
Describe this family: This is a boy. His name is Misha. This is his family. This is his father. This is his mother. This is his sister. This is his brother. Тапсырманы орындау үшін әр топтан бір оқушыдан шақыруға болады. Қатысушылар бір-бірінің жауаптарын толықтырады.
Answer: how old are you? I’m 6/7. Оқушылар тізбек бойынша сұрақ қойып, оған жауап алады.
Say the words. Look at the pictures and say who these people are: grandfather, grandmother.
Translate: This is Nurlan. He is a boy. He is 8.
Sing a song you know.
Дәптермен жұмыс.
1-бақылау тестін орындау. Бағалауға смайлдар қолданылады.
1-тапсырма. Listen, choose and circle what you hear.
Оқушылар суретке қарап, мұғалім айтқан сөйлемді салыстыру және дұрыс салынған суретті айналдыра сызуы керек.
2-тапсырма. Look at Anar’s family. Put the stickers into the correct place. Name them.
Оқушылар жұмыс дәптердің қосымшасындағы Анардың отбасы мүшелері бейнеленген стикерлерді алып, оларды қажетті шеңберге жабыстырады.
Сабақты қорытындылау.
Балалар, сендер бақылау жұмысын өте жақсы орындадыңдар. Енді ақылшын тілінде басқа адамдармен танысып, достарың мен туысқандарыңды да таныстыра аласыңдар.
Бекітемін:
Сағат саны: 10 Сыныбы: Күні:
Theme: School things
Aims:
сөйлеу, оқу дағдыларын қалыптастыру;
Ойлау, есте сақтау жағдыларын қалыптастыру;
Жаңа сөздер арқылы сөздік қорларын молайту.
Procedure of the lesson
1. Org.moment.
Good morning, children! I am glad to see you! What date is today? What is the weather like today? Today we are going to speak about school things.
II. New words
A pen –қалам
A pencil –қарындаш
A rubber –өшіргіш
A ruler - сызығыш
III. Listen and remember
It’s a pencil. It’s a ruler.
It’s a rubber. It’s a pen.
IV. Grammar
What’s this? It’s a pen.
V. Conclusion
Say: pen, pencil, rubber, rule
VI. Review
Everybody was very active today, everybody tried to share his opinion today so I think I should give only good and excellent marks today. And I want you to work this way at every lesson. Our lesson is over, good-bye.
Бекітемін: Келісемін:
Сағат саны:11 Сыныбы: Күні:
Theme: School things
Aims: сөйлеу, оқу дағдыларын қалыптастыру;
Ойлау, есте сақтау жағдыларын қалыптастыру;
Жаңа сөздер арқылы сөздік қорларын молайту.
Procedure of the lesson
1. Org.moment.
Good morning, children! I am glad to see you! What date is today? What is the weather like today? Today we are going to speak about school things.
II. New words
A bag-сумка
A book-кітап
A copy-book-дәптер
A pencil case-пенал
III. Listen and remember
It’s a bag. It’s a book.
It’s a copy-book. It’s a pencil case.
IV. Grammar
What’s this? It’s a pencil case.
It’s a pencil. It’s a ruler.
It’s a rubber. It’s a pen.
V. Conclusion
Say: bag, book, copy-book, pencil case.
VI. Review
Everybody was very active today, everybody tried to share his opinion today so I think I should give only good and excellent marks today. And I want you to work this way at every lesson. Our lesson is over, good-bye.
Бекітемін:
Сағат саны: 12 Сыныбы: Күні:
Theme: Our classroom
Aims: сөйлеу, оқу дағдыларын қалыптастыру;
Ойлау, есте сақтау жағдыларын қалыптастыру;
Жаңа сөздер арқылы сөздік қорларын молайту.
Procedure of the lesson
1. Org.moment.
Good morning, children! I am glad to see you! What date is today? What is the weather like today? Today we are going to speak about school things.
II. Check up home task
What the English for
Сумка, кітап, дәптер, пенал
What the Kazakh for
Bag, book, copy-book, pencil case, pencil, pen, rubber, ruler.
III. New words
A board –тақта
A desk –парта
A chair-отырғыш
IV. Listen and remember
It’s a desk . It’s a board
It’s a pen. It’s a rubber .
V. Grammar
A pen – three pens
A ruler – four rules
VI. Practice
Ex 3. Listen, remember and say
Ex 4. listen to your teacher. Point at the correct picture.
V. Conclusion
Say: bag, book, copy-book, pencil case.
VI. Review
Everybody was very active today, everybody tried to share his opinion today so I think I should give only good and excellent marks today. And I want you to work this way at every lesson. Our lesson is over, good-bye.
Бекітемін: Келісемін:
Сағат саны: 13 Сыныбы: Күні:
Сабақтын тақырыбы: At school.
Сабақтын мақсаты: Тақырып бойынша оқылған лексикалық бірліктерді пайдалану. Ic-қимыл жасауға басшылықты білдіретін жаңа сөздерді енгізуді үлгілік жағдайында ауызша сөйлеу дағдысын қалыптастыру. Зат есімдерді көпше түрде дұрыс айту дағдысын дамыту.
Сабақтың барысы
І. Ұйымдастыру сәті.
Мұғалім балалармен амандасады:
Good morning, good morning,
Good morning to you!
Good morning, good morning
I am glad to see you!
Оқушылар мұғаліммен амандасады:
Good morning, good morning
We are glad to see you!
How are you? (CI.: Fine, thanks.) Sit down, please.
ІІ. Сабақтын тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
Бүгін 6iз сынып бөлмесіндегі заттардың атауларымен танысуды жалғастырамыз және сыныпта Өзін-өзі ұстаудың бастапқы нормаларын сақтауды, мұғалімнің бұйрықтары мен өтініштерін орындауды үйренеміз.
