- •Аналіз уроку української мови
- •Підпис учителя, що проводив урок Аналіз уроку
- •Обладнання та тзн____________________________________________________________________________
- •Хід уроку, оцінка діяльності вчителя та учнів:
- •Висновки
- •Аркуш спостереження уроку піб учителя __________________________________________________________________________________________
- •Хід уроку
Аналіз уроку української мови
Учитель:_________________________
Предмет: українська мова
Клас 4 Дата: 05.03.2016р.
Тема уроку: Змінювання дієслів теперішнього часу за особами і числами
Тип уроку: комбінований
Мета уроку:
освітня: закріпити знання учнів у розпізнаванні в усному й писемному мовленні дієслів теперішнього часу; ознайомити школярів із змінюванням дієслів за особами і числами, виробляти вміння розпізнавати особу і число дієслова.
виховна: виховувати любов до природи, пережне ставлення до неї.
розвивальна: поповнювати словниковий запас учнів, виховувати культуру мовлення.
У класі 5 учнів
Аналіз роботи вчителя та учнів на уроці української мови |
|||
Робоче місце вчителя |
Дошка оформлена до початку уроку, вивішені таблиці |
||
Дотримання санітарно-гігієнічних вимог |
Урок почався по дзвінку, класна кімната була провітрена, робоче місце кожного учня до початку занять було готове. Учитель грамотно і чітко оформляє записи на дошці, в журналі та в зошитах учнів. Позитивна енергетика початку уроку. |
||
Постановка мети уроку |
Мета повно та оптимально конкретизована, похідні завдання сформульовані конкретно і однозначно, дидактично правильно і виправдано. Учні були ознайомлені с планом уроку, була дана установка учителем на продуктивну (успішну) спільну діяльність щодо досягнення мети уроку |
||
Добір методів та прийомів навчання |
Добір методів та прийомів навчання (донесення змісту навчального матеріалу до свідомості учнів) відбувався відповідно змісту навчального матеріалу та інформації про учнів: проблемно-діалогічний, пояснювально-ілюстративний, практичний. |
||
Рівень компетентності оцінювання |
Учитель використав диференційований підхід до оцінювання діяльності учнів (в системі гуманного оцінювання). |
||
Активізація пізнавальної діяльності учнів |
Відбір навчальних завдань був диференційований за характером пізнавальної діяльності (репродуктивний, реконструктивний, творчий), здійснювався оптимально з огляду на специфіку навчально-предметного змісту та його психологічного навантаження. Учитель використала евристичну бесіду, «мозковий штурм», різні конкурси. |
||
Викладання нового матеріалу: |
|
||
Наступність |
Навчальний матеріал уроку відповідав вимогам програми. |
||
Доступність |
Весь матеріал уроку був доступним для сприйняття учнями, відповідав рівню здібностей учнів |
||
|
|
||
Наявність пізнавально-творчих завдань |
Були використані евристична бесіда, робота в парах – це під час перевірки домашньої роботи; під час вивчення нового матеріалу були використані вибірковий і творчий диктанти, «мозковий штурм», ділова гра «Брейн-ринг» при підведенні підсумків уроку. |
||
Міжпредметні зв’язки |
Учитель використала вивчені твори Шевченка, Франка, Л. Українки як матеріал для вибіркового диктанту, паралельно була проведена гра «Хто автор цих рядків». |
||
Підбиття підсумку уроку |
Підсумок уроку був проведений вчасно, носив об’ємний характер: були згадані, виявлені і усвідомлені основні компоненти діяльності учнів на уроці – зміст, тип, способи, проблеми, шляхи їх розв’язання, здобуті результати тощо. Форми здійснення підсумку уроку: індивідуальна робота, робота в парах. |
||
Домашнє завдання: інструктаж |
Учні отримали інструктаж з виконання домашнього завдання, які були розраховані як на «сильного» так і на «слабкого» учня. |
||
Раціональне використання часу |
Тривалість етапів є оптимальною щодо обсягу й характеру пропорційно диференційованому змісту навчального матеріалу. |
||
Педагогічний такт |
Учитель дотримується педагогічного такту, ставиться до учнів доброзичливо, толерантно, з повагою. |
||
Впровадження інноваційних технологій |
На уроці вчитель використовувала роботу в парах, різноманітні ігри і ігрові ситуації: «Брейн-ринг», ігри-реконструкції, ігри-змагання (під час вибіркового і творчого диктантів, «мозковий штурм», вправа «мікрофон», гра - розминка (під час переходу від однієї частини заняття до іншої), гра – криголам, що використовувалася для встановлення атмосфери довіри. |
||
Поурочний план |
Конспект уроку був розгорнутий |
||
Самоаналіз уроку, самоосвіта |
Учителька дала повну психологічно-педагогічну характеристику класу. Охарактеризувала тему даного уроку в контексті інших тем у системі уроків. Обґрунтувала вибір структури уроку, методів, прийому та засобів навчання учнів. Дала аналіз власної управлінської діяльності на уроці. Охарактеризувала стиль взаємодії та спілкування з учнями. Визначила найбільш вдалі\невдалі моменти уроку, наскільки з погляду вчителя вдалося реалізувати його мету та завдання. |
||
Робота учнів |
|
||
Стійкість уваги, зацікавленість |
Достатня стійкість уваги, зацікавленість у виконанні різних форм роботи |
|
|
Робоче місце учня, готовність до уроку |
Всі учні готові до уроку |
|
|
Активність учнів на уроці |
Висока активність |
|
|
Самостійна робота учнів |
Достатня |
|
|
Дисципліна на уроці |
Високий рівень навчальної дисципліни |
|
|
Ступінь засвоєння матеріалу |
Високий ступінь засвоєння нового матеріалу |
|
|
Оцінка діяльності вчителя |
|
||||
Види діяльності |
Відмінно (4) |
Достатньо (3) |
Середнє (2) |
Незадовільно (1) |
|
Підготовка до уроку |
+ |
|
|
|
|
Організація роботи класу |
+ |
|
|
|
|
Методика перевірки знань |
+ |
|
|
|
|
Теоретичний рівень викладання |
+ |
|
|
|
|
Використання наочності, ТЗН |
|
+ |
|
|
|
Диференційований підхід до учнів |
+ |
|
|
|
|
Методична майстерність |
+ |
|
|
|
|
Результативність уроку |
+ |
|
|
|
|
Всього |
28 3 |
||||
|
31 |
||||
Облік знань на уроці |
||||
Категорії оцінювання |
високий |
достатній |
Середній |
Початковий |
Форма контролю: усна |
1 |
3 |
1 |
0 |
Письмова |
|
|
|
|
Інші види |
|
|
|
|
Рівень знань учнів: всього |
|
|
|
|
Успішність |
|
|||
% |
|
|||
Висновок: урок проведено на високому методичному рівні.
Учителем на уроці були реалізовані дидактичні принципи. Навчання носило розвивальний характер (логічність, системність, проблемність, пошуковість, творчість). Марія Петрівна доцільно і уміло використовувала активні форми навчання, кооперативну діяльність у парах. Вона уміло володіє технологічним інструментарієм (дотримання технологічного алгоритму, правил застосування технології, відбір дидактичного забезпечення технологічного процесу, оптимально використовує методи та прийоми навчання (проблемно-діалогічного, перцептивного, самостійної роботи тощо). Марія Петрівна знає предмет, володіє методикою викладання. Тактовна, демократична у відношеннях з учнями. Раціонально використовує інноваційні технології, час уроку, навчає учнів працювати самостійно, у процесі навчання здійснює зворотній зв'язок з усіма учнями. Оцінки адекватні вимогам навчальної програми.
Рекомендації: на кожному уроці планувати роботу над помилками, правильно організувати індивідуальну роботу на уроці з Івановим С.
Керівник методичного об’єднання:
Вимоги до діяльності вчителя |
Зауваження |
Вимоги до роботи учнів |
Зауваження |
1. Початок уроку |
|
1 Увага учнів на різних етапах уроку: а) на початку б) в середині в) наприкінці |
|
2. Повторення й перевірка знань. |
|
||
|
|||
3. Теоретичний рівень викладу: а) науковість |
|
|
|
2. Активність учнів: а) під час опитування; б) під час вивчення теми; в) під час закріплення теми. |
|
||
б) логічність |
|
|
|
в) систематичність |
|
||
|
|||
г) послідовність |
|
||
4. Розкриття теми |
|
||
5. Добір матеріалу |
|
||
3. Інтерес до теми |
|
||
6. Організація уваги |
|
||
4. Міцність знань |
|
||
7. Виховний момент уроку |
|
умінь |
|
навичок |
|
||
8. Використання ТЗН, наочності, ди-дактичного матеріалу |
|
5. Самостійність суджень |
|
6. Ставлення до вчителя |
|
||
7. Культура праці |
|
||
8. Усне мовлення |
|
||
9. Індивідуальний підхід |
|
||
9. Запитання до вчителя |
|
||
10. Самоконтроль |
|
||
10. Емоційність розповіді |
|
11. Дисципліна: а) готовність до уроку; |
|
11. Педагогічний такт |
|
||
б) під час уроку; |
|
||
в) під час самостійної роботи; |
|
||
12. Мова |
|
||
13. Розрахунок часу |
|
г) під час пояснення; |
|
14. Організація самостійної роботи: а) зміст |
|
||
д) реакція на дзвоник. |
|
||
б) методика |
|
||
15. Об’єктивність оцінювання |
|
||
16. Кількість оцінених |
|
||
17. Домашнє завдання |
|
||
Пропозиції та поради.
Підпис учителя, що проводив урок |
|||
№ п/п |
Зміст |
Так |
Ні |
Частково |
Зміст |
||||
1 |
Матеріал уроку відповідає за складністю типу уроку. |
|
|
|
2 |
Формулювання мети уроку збігається з його змістовою реалізацією. |
|
|
|
3 |
Учителем дібрано оптимальний обсяг матеріалу для досягнення цілей уроку. |
|
|
|
Хід уроку |
||||
1 |
Перед учнями ставиться мета уроку. |
|
|
|
2 |
Ураховуються потреби, нахили, можливості учнів під час визначення мети уроку |
|
|
|
3 |
Надано змогу учням співвіднести цілі уроку зі змістом навчання: а) для себе; б) для інших людей. |
|
|
|
4 |
Забезпечення розуміння учнями місця цього уроку в темі, яка вивчається |
|
|
|
5 |
Учням дається змога вносити зміни в планування роботи на уроці |
|
|
|
6 |
Чітка логіка побудови уроку, обґрунтоване співвідношення частин уроку |
|
|
|
7 |
Обраний тип уроку відповідає поставленій меті |
|
|
|
8 |
Продумано чергування видів роботи, типів завдань для зниження втомлюваності учнів під час уроку |
|
|
|
9 |
Наочність уроку враховує специфіку сприйняття учнями |
|
|
|
10 |
Учитель використовує різні джерела інформації |
|
|
|
11 |
Під час уроку раціонально використовуються можливості кабінету |
|
|
|
12 |
Завдання пропонуються учням на вибір: а) за формою (словесна, графічна, умовно-символічна); б) за змістом. |
|
|
|
13 |
Завдання пропонуються учням: а) репродуктивного характеру; б) частково-пошукового характеру; в)дослідницького характеру; г) творчого плану. |
|
|
|
14 |
На уроці використовуються форми навчання: а) монологічна; б) діалогічна. |
|
|
|
15 |
Учитель формулює запитання так, щоб виявити суб’єктний досвід учня з цієї теми |
|
|
|
16 |
Учитель підтримує найправильніші версії учнів із цієї проблеми |
|
|
|
17 |
Варіанти відповідей використовуються під час вивчення нового поняття |
|
|
|
18 |
Учитель уміє узагальнити і систематизувати суб’єктний досвід учнів під час вивчення нової теми |
|
|
|
19 |
На уроці у школярів формуються навички: а) самоаналізу; б) самоконтролю. |
|
|
|
20 |
Домашнє завдання має оптимальний обсяг |
|
|
|
21 |
Під час визначення домашнього завдання учитель дає рекомендації щодо його виконання |
|
|
|
22 |
Деяким учням задано індивідуальне домашнє завдання |
|
|
|
23 |
Домашнє завдання пропонується учням на вибір |
|
|
|
24 |
Обговорення з учнями підсумків уроку |
|
|
|
Пропозиції: _________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
