- •Хід уроку:
- •1. Організаційний момент
- •2. Актуалізація опорних знань (провідний метод – тестування)
- •1. До внутрішніх джерел набору персоналу відносяться (виберіть правильні варіанти):
- •2. Назвіть основні методи (ступені) відбору персоналу. 3. Розташуйте назви типів інтерв'ю згідно з їх характеристикою:
- •5. Вивчення нового матеріалу
- •1. Характеристика основних періодів в галузі управління персоналом
- •2. Управління персоналом в зарубіжних країнах
- •6. Узагальнення та систематизація набутих знань: (провідний метод – тестування)
Викладач Бернатович Р.С. Назва дисципліни _____________ Група____ Дата_________
Тема уроку: Служба управління персоналом в зарубіжних промислово розвинутих країнах
Мета уроку: сформувати уявлення в студентів про особливості управління персоналом в зарубіжних країнах та характеристику основних етапів розвитку теорії управління, розвивати об’єктивність, вміння аналізувати подану інформацію, виховувати спостережливість.
Ключові поняття та терміни: служба управління персоналом, промислово-розвинуті країни, концепція управління
Методи навчання: лекція, запитання, тестування, робота в групах
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Рефлексія: намітити нові теми для обговорення.
Хід уроку:
1. Організаційний момент
Перевірка присутніх учнів на уроці.
2. Актуалізація опорних знань (провідний метод – тестування)
1. До внутрішніх джерел набору персоналу відносяться (виберіть правильні варіанти):
а) оголошення про вакансії в самому підприємстві, пропозицію співробітникам запрошувати своїх знайомих; б) оголошення конкурсу на заміщення (заняття) посади для співробітників підприємства; в) передача власних працівників, з якими підприємство (кредитор) має трудовий договір, в розпорядження іншої фірми (позичальника), зобов'язуючи цих працівників напротязі терміну "оренди" працювати на фірмі-позичальнику; г) набір персоналу з кадрового резерву підприємства, сформованого внаслідок вивільнення працівників при впровадженні нової техніки/технології, перепідготовки працівників.
2. Назвіть основні методи (ступені) відбору персоналу. 3. Розташуйте назви типів інтерв'ю згідно з їх характеристикою:
1) індивідуальне; 2) групове; 3) послідовне; 4) панельне.
а) кожен кандидат проходить кілька співбесід з різними інтерв'юерами; б) один інтерв'юер один кандидат; в) кілька інтерв'юерів один кандидат; г) один інтерв'юер кілька кандидатів. 4. Професійна адаптація-це (виберіть правильні варіанти): а) адаптація до трудової діяльності на рівні фізичного стану працівника, результатом чого стають менше стомлення, пристосування до високих фізичним навантажень тощо; б) повне і успішне оволодіння новою професією, тобто звикання, пристосування до змісту й характеру праці, її умов і організації; в) адаптація до найближчого соціального оточення в колективі, до традицій і неписаних норм колективу, до стилю роботи керівників, до особливостей міжособистісних відносин, що склалися в колективі. 5. Психофізіологічна адаптація-це (виберіть правильні варіанти): а) адаптація до трудової діяльності на рівні фізичного стану працівника, результатом чого стають менше стомлення, пристосування до високих фізичним на грузкам тощо; б) повне і успішне оволодіння новою професією, тобто звикання, пристосування до змісту й характеру праці, її умов і організації; в) адаптація до найближчого соціального оточення в колективі, до традицій і неписаних норм колективу, до стилю роботи керівників, до особливостей межличност них відносин, що склалися в колективі. 6. Соціально-психологічна адаптація-це (виберіть правильні варіанти): а) адаптація до трудової діяльності на рівні фізичного стану працівника, результатом чого стають менше стомлення, пристосування до високих фізичним на грузкам тощо; б) повне і успішне оволодіння новою професією, тобто звикання, пристосування до змісту й характеру праці, її умов і організації; в) адаптація до найближчого соціального оточення в колективі, до традицій і неписаних норм колективу, до стилю роботи керівників, до особливостей межличност них відносин, що склалися в колективі.
7. Назвіть функції центрів оцінки персоналу. 8. Конкурсний прийом на роботу це (виберіть правильний варіант):
а) метод підбору персоналу, заснований на створенні умов для змагання серед кандидатів або співвіднесенні кандидата з посадою; б) збір інформації про досвід, рівень знань і оцінку професійно важливих якостей претендента; в) останній етап оцінки кандидата, що полягає в проведенні процедури порівняння результатів оцінки кандидатів.
9. Опишіть основні принципи конкурсного прийому на роботу. 10. Назвіть основні цілі проведення оцінки персона ла при:
1) прийом на роботу; 2) організації просування персоналу; 3) організації навчання персоналу; 4) розробку систем заохочення персоналу; 5) проведення реорганізації.
11. Назвіть основні методи оцінки персоналу
3. Мотивація навчальної діяльності
У сфері матеріального виробництва у взаємній зв'язку перебувають три виду ресурсів. У тому числі – кадри, що є найціннішою і важливішої частиною продуктивних сил суспільства. У цілому нині ефективність підприємства залежить від кваліфікації службовців, їх розстановки й порядку використання, що впливає об'єм і темпи приросту вироблюваної продукції, використання матеріально-технічних коштів. Те чи інше використання кадрів прямим чином з зміною показника продуктивність праці. Зростання цей показник є найважливішою умовою розвитку продуктивних сил країни й головним джерелом зростання національного доходу.
Нині швидко та розвитку технологій розвиток кадрів для організації життєво необхідним. Існує безліч причин, якими фірма просто зобов'язана перейматися утворенню відкладень і підвищенню кваліфікації своїм співробітникам. Наприклад, конкурентоспроможність і адаптація підприємства до навколишньому середовищі похідні від рівня кваліфікації персоналу. Отже, організація завжди зацікавлена найдійовіших розвитку кадрів
Епіграф
Потрібно підбирати не людину для роботи, а роботу для людини
Японське прислівя
План
1. Характеристика основних періодів в галузі управління персоналом
2. Управління персоналом в зарубіжних країнах
